این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

مانی بوکرز چیست؟

مهاجریست

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.


 • مانی بوکرز یک شرکت پرداخت آنلاین انگلیسی است که در سال 2001 راه اندازی شده است.

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  www.moneybookers.com

  در مانی بوکرز مشابه Paypal حسابها از روی ایمیل صاحب حساب شناخته می شوند و کاربران می توانند پول را از طریق کارتهای اعتباری و حسابهای بانکی به حساب مانی بوکرز خود واریز کنند یا از آن برداشت نمایند.

  برای جلوگیری از پولشویی و کارهای خلاف، احراز هویت (Identity Verification) برای حسابهای مانی بوکرز الزامی است. برای انتقالات بالای 20000 یورو درجات بالاتری برای احراز هویت درنظر گرفته شده است.

  • Moneybookers نیز مانند سایر این قبیل سایت ها، یک وسیله است برای انتقال امن پول، ارسال و دریافت پول از طریق ایمیل.

  از این تعریف چند چیز بدست می آید:

  Moneybookers بانک نیست!وسیله است و باید به عنوان پشتیبان آن شما یک حساب بانکی داشته باشید.
  • از طریق ایمیل مثل پی پال

  استفاده از Moneybookers مانی بوکرز ، چه مزایایی دارد:

  1. امنیت: شما برای تبادل پول دیگر احتیاجی ندارید هر بار اطلاعات حساب بانک ) دبیت یا مستر ) را منتقل کنید
  یعنی اینکه شما یک حساب بانکی دارید با 1000 دلار موجودی!اگر پسورد این حساب موقع خرید از یک سایت در وسط راه لو بره (مثلا isp اون رو برداره) ضمن اینکه یک 1000 دلار از دست دادید اعتبار اون کارت رو هم از دست دادید، اما اگر یک حساب واسط باشه که بنا به نیاز پول رو در آن بریزید (مثلا 100 دلار) بعد ان را مصرف کنید، اگر لو بره آن 100 دلار را ازدست دادید.
  2. راحتی کلیه انتقال پول از طریق یک ایمیل(ایمیل شماست)
  3. سرعت: انتقال پول به سرعت (در حد سرعت اینترنت )
  4. بدون مرز
  نمی توان بیش از یک اکانت درMoneybookers داشت.

  با این واحد های پولی می توان حساب باز کرد:

  Euro, British Pound, Bulgarian Lev, U.S. Dollar, Australian Dollar, Canadian Dollar, Czech Koruna, Danish Krone, Estonian Koruna, Hong Kong Dollar, Hungarian Forint, Israeli Shekel, Japanese Yen, Lithuanian Litas, Latvia Lat, Malaysian Ringgit, New Taiwan Dollar, New Turkish Lira, New Zealand Dollar, Norwegian Krone, Polish Zloty, Singapore Dollar, Slovakian Koruna, Slovenian Tollar, South-African? rand, South-Korean? won, Swedish Krona, Swiss Franc and Thailand Baht.

   مانی بوکرز چیست؟

  هزینه های Moneybookers

  ثبت نام در سایت: رایگان
  واریز پول به حساب مانی بوکر، از طریق بانک: رایگان (یعنی مانی بوکرز پول نمی گیره ولی بانکی که پول رو می فرسته احتمال زیاد یک مقداری می گیرد، از طریق کارت اعتباری (کریدیت کارت): 1.9 %
  ارسال پول : 1% یا نیم یورو
  برداشت از حساب و ارسال به بانک 1.8 یورو
  برداشت از حساب از طریق چک: 3.5 یورو

  turning number : برای جلوگیری از حمله به اکانت ها یک عکس که در آن به صورت رندوم ، حروفی چاپ شده هنگام ورود (لوگین) به سایت نمایش داده می شود، که کاربر بایدآن را درست در جعبه جلوی آن وارد کند.
  برای خرید از طریق Moneybookers شما بعد از کلیک و هدایت شدن به سایت مانی بوکر کافی است وارد اکانت خود شوید(لوگین کنید) به محض ورود این پول از بالانس (حساب) شما کم می شود.

  دستور العمل و نحوه واریز پول از بانک به حساب Moneybookers

  ابتدا جزئیات بانک را برای تراکنش و انتفال پول بگیرد:وارد اکانت خود شوید، به بخش upload funds بروید و از انجا در بخش payment method )نحوه پرداخت) گزینه انتقال از بانک bank transfer را انتخاب کنید.
  سپس در انجا شما اطلاعاتی که برای انتقال پول به حساب دارید(و در فیش باید بنوسید) هست. انها را یادداشت کنید و به بانک بروید و با ان اطلاعات پول را واریز کنید.

  تذکر مهم: حتما شناسه مشتری یا customer id را درست یادداشت کنید و در بخش refrenceانرا وارد کنید!(مانی بوکر از طریق همین شماره هست که می فهمد پول برای کدام از کاربرانش واریز شده.(
  ذرآخر سپرده چند روز بعد به حساب شما اضافه می شود.

  چگونگی استفاده از credite/debit کارت برای شارژ کردن حساب Moneybookers

  ابتدا اطلاعات کارت خود را در پروفایل اکانت وارد کنید:

  My Account' > 'Profile' > 'List of credit/debit cards' > 'Manage' > 'Add' > fill in the required information.

  سپس در همان صفحه از شما می خواهند تا روند تایید کردن کارت را کامل کنید. سایت یک مقدار کمی بین 1.01 تا 3 یورو (بسته به واحد پولی حساب شما به کارت شما ارسال می کند.بعد از آن شما باید وضعیت کارت خود را بررسی کنید و مبلغ دقیقی که ما ارسال کردیم را در این صفحه وارد کنید. توجه داشته باشید که مقداری زمان می برد تا پول در حساب شما ظاهر شود. بعد از این روند کارت شما تایید می شود. و می توانید از آن پول به حساب منتقل کنید یا ارسال نمایید.
  مدت زمانی که پول به حساب برسد: انتقال از طریق بانک (سوییفت) بین 2 تا 5 روز کاری طول می کشد، کردیت کارت به صورت لحظه ای و چک با لای 10 روز طول می کشد
  مانی بوکرز به طور مستقیم از حساب مشتری پول براداشت نمی کند کاربر باید به بانک مراجعه کند، و آنچنان که گفته شد عمل کند، و بانک پول را بین دو تا 4 روز برای ما ارسال می کند.

   مانی بوکرز چیست؟

  برای ارسال پول کافی است به تب send money بروید، و طبق دستور العمل پیش بروید، برای ارسال پول فقط نیاز به ایمیل طرف مقابل دارید( ایمیلی که شخص در مانی بوکر با آن حساب باز کرده(
  تذکر:باید پول در حسابتان به اندازه کافی باشد!
  تراکنش و انتقال پول بسته به وضعیت کاربری شما دارد.
  شما می توانید به تب view limits مراجعه کنید و محدودیت های خود را به بینید.
  برای وریفای و تایید کردن اکانت خود به این ادرس مراجعه کنید:

  http://www.moneybookers.com/app/profile.pl?view=limits

  اگر بخواهیم پول به حساب شخص دیگری واریز کنیم در همان لحظه و به صورت آنیواریز می گردد، البته اگر شخص مقابل اکانت نداشته باشد، (مثلا شما در قسمت ارسال پول پول را به ایمیل من زدید، درحالی که من با اون ایمیل حسابی در مانی بوکر ندارم) ابتدا سایت یک ایمیل به شخص مقابل می زند، که با اون ایمیل یک حساب باز کند، بعد از باز کردن حساب ،پول برایش واریز می شود.

  می توان مبلغ پرداختی را کنسل کرد؟

  بعد از پرداخت اگر بخواهید مبلغ پرداختی را کنسل کنید ممکن نیست مگر پرداخت هنوز در حالت pending یا منتظر باشدکه می توانید:
  به My Account' > 'History' بروید و انجا کنسلش کنید.

  اگر پرداخت کامل شده باشد، مانی بوکرز نمی تواند انرا برگرداند،بهتر است با طرف مقابل تماس بگیرید و بخواهید پول را برگرداند.
  کارمزد هر پرداخت 1درصد تا سقف نیم یورو می باشد. (گویا از نیم یورو بیشتر نمی شود)
  اگر من بخواهید پول را به یک واحد پولی دیگر بفرستم، یا برای کسی بفرستم که حسابش با یک واحد پولی دیگر باشد، (مثلا اکانت شما یورو ،و اکانت دوستتان به دلار است) ما نرخ تبدیل واحد ها را بر اساس نرخ روز (به آدرس مراجعه کنید:http://www.ecb.int/stats/eurofxref/eurofxref-xml.html )

  استفاده می کنیم، بعلاوه 0.95 درصد برای تبدیل واحد های دلار، پوند انگلیس و یورو و 1.3 درصد برای سایر واحد ها، که کار مزد بانک است.
  recurring payment function : recurring payment function یعنی عملکرد پر داخت دوره ای، مثلا شما می توانید در اکانت کاری کنید که هر ماه مبلغ ثابتی به یکی از حساب های دیگر بریزد (مثلا پرداخت اقسات!):

  Go to: 'Send Money' > select check box 'Schedule payments / recurring payments' > follow the instructions.

  شما هر وقت که بخواهید می توانید این روند را متوقف کنید.

  وقتی از کسی درخواست پول (request money) می کنم: سرویس request money ما یک وسیله است برای اینکه مردم به صورت آنلاین پول پرداخت کنند( مثلا در یک حراجی، یا اینکه به یک دوست یاد اور شوید که به شما بدهکار است.)

  با این سرویس یک ایمیل از طرف سایت به طرف مقابل زده می شود که حاوی اطلاعات در خواستی شماست، وقتی شخص از طریق لینکی که در نامه است به مانی بوکرز وارد می شود(لوگین یا ثبت نام می کند)، پول از

  حساب شخص برداشته شده و به حساب شما واریز می شود. این سرویس( یعنی درخواست کردن پول از کسی) هزینه ای ندارد.

  Go to: 'Services' > 'Request money' > follow the instructions.

  می توان این سرویس را برای کسانی که هنوز در مانی بوکر ثبت نام نکرده اند به کار برد شما ایمیل شخص را وارد می کنید، وقتی که شخص با اون ایمیل حساب باز کرد ، اینکار انجام می شود.
  کارمزد در یافت پول و در خواست پول رایگان است (کار مزد به عهده دهنده پول است.)
  اگر با یک ایمیل دیگر پول دریافت کردید، در حالی که اکانت مانی بوکرزشما بایک ایمیل دیگر است، کافی است ایمیل خود را به لیست ایمیل هایتان در پروفایل حساب مانی بوکرز اضافه کنید.

  go to 'My Account' > 'Profile' > 'List of email addresses' and click on 'Add'.

  شما تا 5 ایمیل را می توانید به اکانت خود اضافه کنید، لطفا دو حساب باز نکنید.
  برای براداشت از حساب مراحل ساده زیر را طی کنید.

  Go to: 'Withdraw funds' > follow the instructions.

  کد یا شماره سوئیفت swift :یک عبارت مخلوطی از حرف و رقم 8 یا 11 تایی است، که شناسه یکتا استاندارد موسسه مالی شماست!(شماره بین المللی بانک ها) ، بعض وقت ها به ان بیک یا BIC (=Bank Identifier Code) نیز می گویند.
  هر بانک یک شماره این چنینی دارد
  از حساب بانکی استفاده کنم که مستقیم سویفت ندارد نمیتوان استفاده کرد.
  IBAN شماره بین المللی حساب بانکی شما (The International Bank Account Number or IBAN)،
  هر کد (ای بی ان) بانک حداکثر یک کد 34 حرف رقمی است.

  هزینه برداشت از:

  bank transfer: € 1.80 flat fee
  cheque: € 3.50 flat fee
  credit/debit card (Visa only): € 1.80 flat fee

  چک فقط برای این کشور ها صادر می شود:

  Australia, Austria, Belgium, Canada, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Greece, Hungary, Iceland, India, Ireland, Italy, Japan, Luxembourg, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, South Korea, Spain, Sweden, Switzerland, Turkey, United Kingdom and United States.

  محدودیت بر داشت از حساب: بسته به وضعیت کاربری شما دارد.
  شما می توانید به تب view limits مراجعه کنید و محدودیت های خود را به بینید.
  برای اطلاع از نحوه وریفای و تایید کردن اکانت خود به این ادرس مراجعه کنید:

  http://www.moneybookers.com/app/profile.pl?view=limits

  برای برداشت از حساب نیاز به حداقل مبلغ خروجی نیست شما هر چقدر در حسابتان باشد، می توانید برداشت کنید،منتها باید اینقدر باشد که بتوانید هزینه جابجایی پول از حسابتان کم شود،در ضمن بعضی از بانک های کشور ها، پول ناچیز را جابجا نمی کنند.
  واحدهای پولی برای برداشت دلار، یورو ، یا واحد هایی که ما در ان کشور شعبه داریم.

  رفرال(referral) ارجا دادن به سایت

  هر کسی که در مانی بوکرز یک اکانت (حساب) داشته باشد، اجازه دارد که شریک ما در برنامه رفرال )ارجا دهی باشد).کافی است در ضفحه اولی سایت لینک referral program پی گیری و مطالعه کنید.
  کمیسیون شما 30 درصد از تمامی دستمزدی که ما از شخص معرفی شده توسط شما بدست می اوریم تا سقف 100 دلار در سال اول دریافت می کنید.

  برای دنبال کردن در آمد ها از طریق رفرال:

  Go to: 'My Account' > 'History' > 'referral report'.

  شما می توانید به صورت هم زمان (ریال تایم) در امد خود از طریق رفرال، و تعداد افرادی را که به ما ارجا داده اید به بینید.
  برنامه رفرال و ارجا دهی ادامه دارد.
  بعد از رفرال شخص: اگر مراجعه کنند با لینک و URL شما ثبت نام کند، به صورت خودکار جزو مراجعه کنندگان شما می شود. البته اگر دوست شما از لینک رفرال شما استفاده نکند، شما می تواند او را تا 14 روز بعد از ثبت نام به عنوان مراجعین خود معرفی کنید.کافی است شخص مقابل رو ی لینک چه کسی شما را ارجا داده 'Who referred you?' در صفحه اصلی کلیک کند، و ایمیل شما را وارد کند.

  مزایای مانی بوکر برای فروشندگان:

  1.در همان لحظه پول را دریافت میکنند، بری ترخیص پول احتیاج به زمان نیست
  2.از همه جای دنیا می توانید دریافت داشته باشید. بدون مرز باشید!
  3.مانی بوکر یک پول قوی است، به عنوان یک قاعده کلی، وقتی پرداخت انجام شد، غیر قابل برگشت است.
  4.دریافت پول رایگان است.

  مزایای مانی بوکر برای خریداران :

  1-پرداخت پول از طریق بانک های بومی، دبیت و کردیت کارت، یا چک
  2-استفاده از هزینه های خیلی کم مانی بوکرز، به ازای هر تراکنش 1 درصد و ماکسیمم نیم یورو!
  3-پرداخت سریع تر، کالا را سریع تر دریافت می کنید.
  4-شما هیچ اطلاعات شخصی و حساس خود را در اختیار فروشنده قرار نمی دهید.
  فروشندگان ازمن می خواهند که پول را با مانی بوکر پرداخت کنم در ابتدا رایگان در سایت ثبت نام کنید.
  سپس برای ارسال پول به یکی از فروشندگان، ابتدا باید اکانت خود را شارژ کنید، متداول ترین راه با استفاده از سیستم انتقال پول توسط بانک است
  بعد از واریز شدن پول به اکانت شما ، شما می توانید با مراجعه به تب send money پول را به ایمیل قروشنده کالا ارسال نمایید.
  بعد از اینکه پول را به یک حراجی ارسال کردم فروشنده یک ایمیل جهت مطلع شدن از پرداخت شما دریافت می کند.بعد از کلیک روی لینکی که در ایمیل هست،گیرنده وارد اکانت خود شده (یا ثبت نام می کند، اگر فروشنده در مانی بوکرز عضو نباشد)، به محض انکه وارد اکانت خود شد، پول را دریافت می کند.

  برای verify یا تایید کردن:

  verify کردن مانی بوکرز از سه طریق امکان پذبر است : مرجع
  1- از طریق پستی : در این روش مانی بوکرز یک کد خاص را از طریق پست به نشانی که در حسابتان وارد کرده اید ارسال می کند و سپس شما با وارد کردن این کد در سایت مانی بوکرز آدرس و هویت خود را verify می کنید.
  2- از طریق کارت اعتباری : با یکبار شارژ کردن حساب از طریق یک کارت اعتباری معتبر که به اسم خودتان باشد می توانید حساب مانی بوکرزتان را وریفای کنید
  3- از طریق حساب بانکی: با یک بار شارژ کردن حساب از طریق حساب ارزی معتبر که به نام و نشانی خودتان باشد میتوانید حساب مانی بوکرزتان را verify کنید .
  verify شدن از طریق هر یک از این روشها باعث افزایش سقف مبادلات پولی شما در سیستم مانی بوکرز خواهد شد.

  نکات مهم در مورد کار با مانی بوکرز مرجع

  نکات مهم در کار با مانی بوکرز
  1- سعی کنید از طریق حساب ارزی معتبر که متعلق به خودتان باشد با این حساب کار کنید.
  2- از کارتهای اعتباری که متعلق به شخص خودتان نباشد برای شارژ حسابتان استفاده نکنید.
  3- حتما تاریخ تولدی را که در سایت هنگام ثبت نام وارد کرده اید نگهداری کنید چرا که در موارد زیادی نظیر ارسال پول یا
  فراموش کردن پسورد یا تغییر پسورد به آن نیاز خواهید داشت.
  4- نام و نام خانوادگی خود را دقیقا مطابق نامی که با آن حساب ارزی باز کرده اید وارد کنید.
  5- نشانی خود را درست و دقیق وارد کنید.

  اگر من فبلا یک حساب داشتم و فراموش کردم چه کنم؟

  یک مشکل که ممکن است برای خیلی ها اوایل کار با مانی بوکرز پیش بیاید این است که یک اکانت ساخته باشید و بعدچون استفاده ای نداشته اید مشخصاتش را فراموش کرده باشید و حالا می خواهید یک اکانت جدید باز کنید و نمی دانید مشکلی پیش میاید یا نه؟ طبق قوانین مانی بوکرز شما فقط می توانید یک اکانت داشته باشید اما این مساله ربطی به IP ندارد بلکه منظور این است که هر هویت حقیقی فقط میتواند یک حساب مانی بوکرز داشته باشد.

  فرض کنید اسم شما …….. باشد و در آدرس … و با شماره حساب…. بانکی در مانی بوکرز یک حساب باز کرده باشید و بعدها چون مشخصات این حساب را فراموش کرده اید بخواهید یک اکانت جدید باز کنید. در

  چنین وضعیتی شک نکنید که ایحاد اکانت جدید دیر یا زود برای شما دردسر ساز شده و منجر به حذف هر دو اکانت بدون هیچ اخطاری خواهدشد چرا که شما مجبورید برای تایید هویت خود در اکانت جدید نشانی و شماره حساب بانکی که به نام خودتان باشد را verify کنید که در اینصورت شما با یک هویت دو حساب ایجاد کرده اید ولی اگر علاوه بر شما همسرتان هم بخواهد با یک حساب بانکی دیگر یک اکانت مانی بوکرز ایجاد کند هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت اما اگر حساب قبلی خود در مانی بوکرز را اصلا Verify نکرده اید و نشانی و مشخصات غیرواقعی داده اید می توانید اقدام به گشودن یک حساب جدید کنید.

  اگر مشخصات حساب اصلی تان را فراموش کردید دو راه خواهید داشت :

  1-درخواست پسورد از سایت که برای اینکار باید حتما تاریخ تولدی را که وارد کرده اید به یاد داشته باشید.
  2- ایجاد یک حساب جدید و اطلاع دادن به مسئولان سایت مانی بوکرز , که برای این کار در بخش ساپورت قسمتی ویژه همین مساله در نظر گرفته شده که اگر شما به اشتباه یا به دلیل اجبار دو حساب ایجاد کردید به مسولان این سیستم اطلاع دهید تا اقدام لازم را انجام دهند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران