این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

تراز تجاری و تاثیر آن روی بازار

مهاجریست

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 •  تراز تجاری

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  گزارش تراز تجاری ارزش کل واردات و ارزش کل صادرات برای دوره گزارش را مقایسه می کند. مقدار منفی نشان می دهد که کالاها بیشتر صادر شده اند تا وارد (کسری تجاری) — برعکس ، تراز تجاری مثبت بدان معنی است که صادرات بیشتر از واردات (مازاد تجاری) بوده است.
  گزارش تراز تجاری اثر قابل اغماضی روی اوراق قرضه و بازار سهام دارد، با این حال ، برای بازار فارکس انشعاباتی می تواند وجود داشته باشد. در مورد مازاد تجاری و یا یک کسری تجاری در حال کاهش از ماه قبل ، به طور طبیعی کشورهای وارد کننده کالا باید ارز خود را به ارز داخلی کشور صادرشونده تبدیل کنند. این منجر به افزایش تقاضا برای پول داخلی و بنابراین موجب افزایش ارزش آن می شود.
   

  در مورد کسری تجاری و یا یک مازاد تجاری در حال کاهش ، کشور وارد کننده باید ارز خود را به ارز خارجی کشوری که از آنها در حال خرید کالا هستند تبدیل کنند .این منجر به افزایش عرضه پول داخلی در بازار فارکس که می تواند به از دست دادن پول داخلی در مقابل ارزش ارزهای دیگر شود.

  تاثیر روی بازار

  بازار فارکس

  گزارش تراز تجاری می تواند یک بینش از تقاضا برای ارز در بازارهای جهانی را فراهم کند. اگر توازن تجاری یک مازاد یا کسری بودجه رو به کاهش را نشان دهد ، آنگاه ممکن هست که یک افزایش تقاضا برای ارزوجود داشته باشد _ اگر گزارش یک کسری بودجه رو به رشد را نشان دهد، آنگاه ممکن هست افزایش عرضه پول بتواند منجر به تنزل قیمت پول در مقابل ارزهای دیگر شود.

  بازار اوراق قرضه

  اگرچه گزارش تراز تجاری از لحاظ تاریخی تاثیر اندکی بر روی بازار اوراق قرضه داشته است، افزایش تراز تجاری می تواند بر رشد اقتصادی دلالت داشته باشد. برای معامله گران اوراق قرضه ، هر رشد اقتصادی که به افزایش نرخ بهره منجر شود به عنوان یک شاخص منفی دیده می شود.

  بازار بورس اوراق بهادار

  گزارش تراز تجاری به طور معمول موجب تغییرات کمی در چشم انداز دراز مدت دیده بانان بازار سهام می شود ، اما یک گزارش تراز تجاری مثبت به طور کلی به عنوان نشانه سلامت اقتصادی دیده می شود. بنابراین یک مازاد تجاری ممکن است باعث جذب اندکی در بازار سهام شود.

  ارتباط با بازار
  برای سهام و اوراق قرضه کم _ برای فارکس متوسط

  زمان انتشار
  ابتدای هر ماه

  نوسان
  پایین


  تراز تجاری و تاثیر آن روی بازار

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران