بهترین شهرهای جهان برای سرمایه‌گذاری املاک

مهاجریست

اعضای این انجمن، دو تریلیون دلار یا بیشتر سرمایه در املاک دارند و ۴۲ درصد این سرمایه‌گذاران و ۲۶ درصد مشاورانش از آمریکا هستند.

نیویورک، لندن، سانفرانسیسکو، واشنگتن دی.سی و هوستون در صدر فهرست شهرهایی هستند که سرمایه‌گذاران بین‌المللی املاک ترجیح می‌دهند در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

نتایج مطالعه سالانه‌ای که از سوی انجمن سرمایه‌گذاران خارجی در املاک (AFIRE) انجام گرفت، نشان می‌دهد برای نخستین بار از سال ۲۰۰۱ در میان پنج شهر مورد علاقه سرمایه‌گذاران املاک، چهار شهر در آمریکا هستند که این امر خوش‌بینی بیش‌تر نسبت به وضعیت اقتصاد این کشور و بازار املاک آن در سال جاری را بارز می‌کند.

بررسی این انجمن از ۲۰۰ عضو خود در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲ انجام گرفت؛ اعضای این انجمن، دو تریلیون دلار یا بیشتر سرمایه در املاک دارند و ۴۲ درصد این سرمایه‌گذاران و ۲۶ درصد مشاورانش از آمریکا هستند.

بر اساس این بررسی، آمریکا در میان کشورهایی که سرمایه‌گذاری املاک در آن‌ها مطمئن بوده و بازارشان از ثبات برخوردار است، همچنان در رتبه اول است و پس از آن کانادا، آلمان، استرالیا و انگلیس قرار دارند.

این رتبه‌ها نسبت به رتبه‌بندی سال گذشته تغییر نداشت اما سوئد که در رتبه‌بندی سال گذشته نبود با انگلیس به طور مشترک در رتبه پنجم قرار گرفتند.همچنین آمریکا میان کشورهایی که بهترین افزایش قیمت املاک را دارند، با کسب ۵۵ درصد آراء در رتبه برتر و پس از آن برزیل با ۱۷ درصد در رتبه دوم قرار گرفت.انگلیس از رتبه چهارم در سال گذشته به رتبه سوم و ترکیه از رتبه نهم به رتبه چهارم صعود کرد.

چین که از نظر افزایش قیمت املاک در سطح جهانی، سال گذشته رتبه سوم را به دست آورده بود در نظرسنجی سال ۲۰۱۲ حتی یک رای نیز به دست نیاورد و بدون رتبه ماند. شهرهای این کشور در رتبه‌بندی افت کردند به طوری که شانگهای از رتبه پنجم در سال گذشته به رتبه دوازدهم سقوط کرد و هنگ کنگ از رتبه هشتم به رتبه نوزدهم رسید.

اروپا نیز درخشش چندانی نداشت و حدود ۸۰ درصد از نظرسنجی‌شوندگان بر این باور بودند که این منطقه در سال جاری در رکود خواهد بود.

به گزارش رویترز در میان بازارهای نوظهور، برزیل بار دیگر در رتبه اول قرار گرفت. چین، دوم و ترکیه سوم شد. هند و مکزیک نیز به طور مشترک در رتبه چهارم قرار گرفتند.
 
 بهترین شهرهای جهان برای سرمایه‌گذاری املاک

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای