این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

انواع سرمایه گذاری جهت اخذ گرین کارت

مهاجریست

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • جهت اخذ گرین کارت سرمایه گذاری ایالات متحده آمریکا سرمایه گذاران می توانند به دو صورت سر مایه گذاری کنند.

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  1- سرمایه گذاری شخصی :

  در این نوع سرمایه گذاری که کمتر محبوب سرمایه گذاران می باشد سرمایه گذار تصمیم می گیرد خود به طور مستقیم کنترل و مدیریت سرمایه و تجارت خود را بر عهده بگیرد که در این حالت دو انتخاب خواهد داشت :

  الف– سرمایه گذاری با مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ $ که در این نوع سرمایه گذاری سرمایه گذار نمی تواند در هر نقطه از ایالات متحده تجارت خود را آغاز کند و فقط باید در مناطق محروم و مناطقی که میزان بیکاری آنجا بیشتر از میزان میانگین ملی باشد تجارت خود را انجام دهد.

  ب- سرمایه گذاری گذاری با مبلغ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ $ که در این نوع سرمایه گذاری بدلیل بالا بودن میزان سرمایه سرمایه گذار حق این انتخاب را دارد که آزادانه منطقه ی مورد نظر خود را جهت شروع تجارت خود انتخاب کند اما سرمایه گذار باید از روز اول ورود به خاک ایالات متحده تجارت خود را شروع کند و در کمتر از ۲ سال ۱۰ کارمند را مستقیمأ استخدام کرده و پیشرفت کار خود را به اداره امور مهاجرت ارائه دهد در غیر این صورت مجبور به ترک ایالات متحده خواهند شد.

  2- سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای :

  در این نوع سرمایه گذاری که بیشتر مورد استقبال سرمایه گذاران است نیازی نیست سرمایه گذار به طور مستقیم کنترل و نظارت تجارت خود را بر عهده بگیرد و سرمایه گذار با انتخاب پروژه ی خود از میان پروژه های موجود در مراکز منطقه ای سرمایه ی خود را با توجه به نوع پروژه بین ۴ تا ۵ سال در پروژه سرمایه گذاری می کند و خود می تواند به صورت آزادانه مشغول به تجارتی دیگر یا تحصیل یا هر نوع فعالیت دیگری باشد.

  مراکز منطقه‌ای

  مرکز منطقه ای یک سرمایه گذاری خصوصی با یک برنامه سرمایه گذاری هدفمند در داخل مناطق جغرافیایی خاص در ایالات متحده است. سرمایه گذاری در مرکز منطقه ای باید در مراکز کم جمعیت که میزان بالای بیکاری دارد انجام شود.

  اداره ی امور مهاجرت به سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی برای بدست آوردن اقامت دائم در ایالات متحده با سرمایه گذاری در تجارت جدید و شروع تجارت در یک منطقه هدفمند با میزان بیکاری بالا که همان مراکز منطقه ای گفته می شود کمک می کند.

  بدین منظور سرمایه گذاران باید طیف وسیعی از شرایط لازم را رعایت کنند . عدم رعایت قوانین و مقررات خاص از برنامه می تواند باعث رد صلاحیت سرمایه گذار و لغو وضعیت اقامت مهاجرین شود.

  در حال حاضر بیش از ۲۲۰ مورد تأئید شده ی مرکز منطقه ای در ایالات متحده وجود دارد.

  سرمایه گذاری از طریق مراکز منطقه ای مزایای متعددی دارد . از جمله ایجاد شغل مدیریتی. چرا که معمولأ در حوزه های استخدامی هدفمند مشاغل غیر مستقیم به عنوان شغل مستقیم شمارش می شوند . در نتیجه میزان سرمایه گذاری توسط فرد سرمایه گذار به ۵۰۰۰۰۰$ کاهش می یابد. علاوه بر این سرمایه گذار نیاز به حداقل ایفای نقش مدیریت در سرمایه گذاری دارد که منجر به محبوبیت بسیار زیادی از برنامه های مرکز منطقه ای می شود.

  هنگامی که سرمایه گذاری تأیید شده توسط سازمان امور مهاجرت آمریکا که در کدام مرکز منطقه ای سرمایه گذاری ایجاد شود آن زمان باید فرم های ویزای سرمایه گذاری برای درخواست ویزا به سازمان امور مهاجرت آمریکا ارائه شود. سرمایه گذاری مرکز منطقه ای در مناطق خاص جغرافیایی در ایالات متحده به ترویج رشد اقتصادی، بهبود بهره وری منطقه ای، افزایش سرمایه گذاری داخلی و ایجاد مشاغل جدید تمرکز دارد.

  انواع سرمایه گذاری جهت اخذ گرین کارت

  سرمایه گذار اختیار تام دارد که سرمایه ی خود را در کدام مرکز منطقه ای انجام دهد و مرکز منطقه ای سرمایه ی چندین سرمایه گذار را برای سرمایه گذاری کلی برای ایجاد پروژه و دستور العمل ایجاد شغل طبق قوانین سازمان امور مهاجرت آمریکا ادغام می کند.

  سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای به دو صورت موجود می باشد. بدین صورت که سرمایه گذار می تواند سرمایه گذاری خود را به صورت خرید بخشی از سهام پروژه انجام دهد که در این صورت سرمایه گذار عضو سهام داران پروژه می شود که در این حالت در سود و زیان پروژه شریک می باشد و در صورت موفق بودن پروژه موفق و در صورت شکست خوردن پروژه با توجه به زمان شکست خوردن سرمایه ویا حتی اقامت خود را از دست می دهد . اما نوع دیگر سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای بدین صورت است که سرمایه گذار مثل یک بانک عمل کرده و پول خود را همانند یک وام بانکی به پروژه تزریق می کند که در این صورت پروژه موظف است در قبال سرمایه گذاری سرمایه گذار وثیقه ی ملکی که شامل املاک و اموال پروژه می باشد در اختیار سرمایه گذار قرار دهد که در این حالت اگر پروژه با شکست مواجه شود مرکز منطقه ای وارد عمل شده و با اجرا گذاشتن وثیقه ی پروژه سرمایه ی سرمایه گذاران را به آنها باز می گرداند.

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران