آسان سازی سفر به کانادا

مهاجریست

با توجه به اظهارات آقای جیسون کنی, وزیر امور مهاجرت و شهروندی کانادا, قرار است تا طبق قانون تصویب شده جدید, شهروندان 29 کشور دنیا جهت سفر به کانادا برای کار, تحصیل, بازدید و غیره, پرونده های بیومتریک خود را ارائه دهند.

آقای کنی می گوید که ارائه پرونده های بیومتریک امری است تثبیت شده جهت شناسایی بهتر افرادی که می خواهند به کانادا سفر کنند.

این قانون که از ابتدای سال 2013 اجرا خواهد گردید شهروندان 29 کشور را ملزم می سازد تا جهت سفر به کانادا برای کار و تحصیل و سایر موارد, اثر انگشت و عکس پرسنلی خود را همراه با پرونده خود ارسال نمایند. این 29 کشور عبارتند از:

افغانستان, آلبانی, الجزیره, بنگلادش, میانمار, کامبوج, کلمبیا, کنگو, مصر, اریتره, هائیتی, ایران, عراق, جامائیکا, اردن, لائوس, لبنان, لیبی, نیجریه, پاکستان, فلسطین, عربستان سعودی, سومالی, سری لانکا, سودان, سودان جنوبی, سوریه, تونس, ویتنام و یمن

لازم به ذکر است که شهروندان و دارندگان کارت اقامت دائم کانادا نیازی به ارائه مدارک بیومتریک ندارند. افراد زیر 14 سال و بالای 79 سال و همچنین دیپلمات ها و اعضای خانواده شان نیز از ارائه مدارک بیومتریک معاف می باشند.

زمانی که هر شخصی وارد کانادا می شود, پرونده های بیومتریکشان مورد بررسی قرار می گیرد تا از اینکه آن شخص همان کسی است که برای اخذ ویزای موقت مورد تایید قرار گرفته اطمینان لازم حاصل گردد.

داشتن سیستم مدیریت بیومتریک باعث خواهد شد تا کانادا نیز به جمع سایر کشورهایی که از این سیستم استفاده می کنند, بپیوندد. کشورهایی چون آمریکا, انگلستان, استرالیا, نیوزلند, کشورهای حوزه شینگن اروپا, ژاپن, کره جنوبی, امارات متحده عربی, اندونزی, مالزی و عربستان سعودی.

همچنین باید گفت که شهروندان 29 کشور ذکر شده در حال حاضر با وضعیت سیستم بیومتریک آشنا هستند. دولتهای اکثر این کشورها نیز از شهروندان جهت صدور بسیاری از موارد همچون کارت هویت, گواهینامه و غیره, پرونده های بیومتریک را اخذ می کند.

آقای کنی می گوید که داشتن سیستم بیومتریک موجب به روز شدن سیستم مهاجرتی کانادا خواهد گردید. همچنین باعث می شود تا بتوان از شهروندان کانادا به نحو بهتری محافظت کرد.

آسان سازی سفر به کانادا

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای