گردشگری در روستای مازیچال

مازیچال

گردشگری در روستای مازیچال

مازیچال یک روستای هدف گردشگری است که می توان با جرات گفت تنها جایی است که می توانید در آن روی ابرها راه بروید. این روستا، در بهار و تابستان بهترین مکانی است که می توانید یک سفر رویایی را در آن تجربه کنید اما سفرهای زمستانی و پاییزی در آن واقعا مشکل سازند. برف و باران های زمستانی این روستا، خارج از حد تصور است. کلاردشت محلی است که می توان از آن جا به مازیچال رسید.
گردشگری در روستای مازیچال
در واقع اگر بخواهید به این مکان گردشگری ایرانی بروید باید از دو مسیر مرزن آباد و عباس آباد در مازندران، استفاده کنید. اگر از عباس آباد می روید، باید ابتدای جاده کلاردشت به عباس آباد را انتخاب کنید و به سمت جاده چپ که یک فرعی است تا ۲۳ کیلومتر رانندگی کنید.
گردشگری در روستای مازیچال
این جا یک دامنه جنگلی است که از بعد از آن باید تا ۱۷ کیلومتر جاده های خاکی و پرشیبش را دنیال کنید. افرادی هم که در دل تابستان به این مکان سفر می کنند تجربه پوشیدن لباس گرم در شب های تابستان مازیچال را با خود همراه دارند.
گردشگری در روستای مازیچال
یکی از چیزهایی که توریست ها را در این مکان اذیت می کند، گم کردن مسیر به دلیل مه آلود بودن است. بنابراین بهتر است که آگاهانه با یک فرد آگاه مسیر را دنبال کنید زیرا که برخی از قسمت ها نیز از آنتن موبایل خبری نیست.
گردشگری در روستای مازیچال
از نیازمندی های سفر به مازیچال چادرهای مسافرتی، خوراکی، حتی بطری آب، و البته کیسه خواب است که بتوانید یک شب را سپری کنید. اگر سحر خیر باشید می توانید سری به کلبه های کوچک اهالی بزنید و نان گرم تنوری دست پز و پنیر محلی از آن ها خریداری کنید.
گردشگری در روستای مازیچال
اهالی که دارای گوسفند هستند نیز ممکن است به شما دوغ یا ماست و حتی شیر بفروشند اما از فروشگاه های زنجیره ای مجهز در این جا هیچ خبری نیست.
حیات وحش مازیچال شامل پرندگان و حیوانات وحشی نظیر خرس، شغال و غیره است بنابراین باید نهایت دقت در پیمودن مسیر ها داشته باشید.
گردشگری در روستای مازیچال
اگر سکوت کنید صدای پرندگانی نظیر عقاب و حتی قرقاول ها را خواهید شنید. این مکان در ۲۵۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و می تواند یک آخر هفته لذت بخش و دل انگیز را برای شما و عزیزانتان رقم بزند.

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای