اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت در ترکیه

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • ترکیه در چند سال اخیر  یکی از کشورهای مهاجر پذیر بوده است و بسیاری افراد برای اقامت و ثبت شرکت به این کشور مهاجرت کرده اند. ترکیه کشوری است که در همسایگی ایران قرار دارد و دارای دو بخش آسیایی و اروپایی است. اقتصاد ترکیه در سال های اخیر پیشرفت های بسیاری داشته و همین موضوع باعث می شود که افراد بیشتری به دبنال سرمایه گذاری در این کشور باشند. سرمایه گذاری در ترکیه شکل های مختلفی دارد و یکی از آن ثبت شرکت در این کشور است. در ادامه به بررسی این روش در مهاجریست می پزدازیم.

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  با ثبت شرکت در ترکیه، می‌توانید از طریق شرکتتان تجارت خود را با کشورهای مختلف گسترش دهید و به راحتی اقامت ترکیه بگیرید. حتی تحت شرایط خاصی می‌توانید با فعال نگه داشتن کسب و کار خود پاسپورت ترکیه را نیز اخذ نمایید.

  مزایای ثبت شرکت در ترکیه:

  ثبت شرکت در ترکیه مزایای بسیار زیادی داشته که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • شما با ثبت شرکت در ترکیه از محدودیت های تحریمی ایران آزاد شده و می توانید از تمامی بانک های ترکیه نقل و انتقال پول با تمامی دنیا داشته باشید.
  • گشایش LC و اعتبار بدون درگیری های ناشی از تحریم
  • ثبت شرکت در ترکیه شرایط مناسبی برای اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت ایجاد می کند.
  • اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت در ابتدا 1 سال و موقتی بوده که با گذشت 5 سال از آن می توانید اقامت دائم و شهروندی ترکیه از طریق ثبت شرکت را دریافت نمایید.

  قوانین ثبت شرکت در ترکیه برای اتباع خارجی

  در سال های گذشته اتباع گذشته در صورتی می توانستند اقدام به ثبت برند نمایند که، حتما یک شریک شهروند ترکیه داشته باشند. اما در قوانین جدید اتباع کشورهای خارجی به تنهایی میتوانند اقدام به تاسیس شرکت نمایند، بدون این که نیازی به شریک ترکیه ای داشته باشند. این بدین معنی می باشد که یک تابع خارجی می تواند شرکتی را در ترکیه ثبت کند که مالک ۱۰۰٪ آن خودش باشد.

  کمپانی هایی که در ترکیه ثبت می گردند بر اساس قوانین این کشور می توانند بر طبق اساس نامه مشخص خود فعالیت نمایند و درآمد داشته باشند. ترکیه کشوری بسیار قانونمند و منظم و دقیق در زمینه امور حقوقی و ثبتی می باشد.  به همین دلیل نسبت به اعمال مقرارات حقوقی بسیار سخت گیر بوده و بدون اغماض با افرادی که این قوانین را رعایت نمی کنند برخورد می کند. در اولین قدم شما می بایستی مشخص نماید که شما قصد باز کردن چه نوع شرکتی را دارید چون شرکت ها در ترکیه به سه نوع تقسیم می شوند:

  •  شخصی.
  • با مسئولیت محدود.
  • تعاونی در ترکیه.

  انواع شرکت در ترکیه

  برای آن که بتوانید در کشور ترکیه شرکتی را به ثبت برسانید، باید در ابتدا نوع شرکت خود را مشخص کنید، به منظور اطلاع از این موضوع در ادامه انواع مختلف شرکت ها در ترکیه را بیان خواهیم کرد.

  1.شرکت سهامی
  2.شرکت با مسئولیت محدود
  3.شرکت تضامنی
  4.شرکت مختلط
  5.موسسات مالی

  اقامت ترکیه با ثبت شرکت:

  در ابتدا باید بگوییم که با ثبت شرکت در ترکیه به سادگی می توانید اقامت این کشور را داشته باشید، اما برای گرفتن اقامت ترکیه راه های ساده تری هم وجود دارد، به همین دلیل به شما توصیه می کنیم، زمانی برای راه اندازی شرکت در کشور ترکیه اقدام کنید که فقط قصد پیشرفت اقتصادی و مالی داشته باشید.

  با داشتن شرایط ثبت شرکت در ترکیه به شما اقامت کوتاه مدت می دهند که این اقامت حداکثر دو سال اعتبار دارد. در این حالت دو ماه (60 روز) قبل از آن که اعتبار اقامت شما به پایان برسد، می توانید برا تمدید آن اقدام کنید و در صورتی که شرکت شما همچنان فعال باشد، اقامت شما تمدید می شود.

  شرایط ثبت شرکت در ترکیه :

  اما این موضوع زیاد هم ساده نیست، چرا که علاوه بر شرط 5 سال فعال بودن شرکت، میزان سرمایه شرکت شما باید حداقل 100 هزار لیر ‌باشد و 5 ترک را چه به صورت رسمی و چه صورت غیر رسمی استخدام کرده باشید. به ازای پنج سالی که شرکت شما در ترکیه فعال است نیز باید حداقل 360 روز در ترکیه اقامت داشته باشید و هیچ سوء پیشینه‌ قضایی در کشور ترکیه نداشته باشید.

  به صورت کلی ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت روش مقرون به صرفه‌ای برای اخذ اقامت دائم ترکیه و دریافت پاسپورت ترکیه نیست و بیشتر برای افرادی است که قصد ایجاد شرکت و کارآفرینی در یک کشور خارجی را دارند.

  مدارک لازم جهت ثبت شرکت در ترکیه:

  • حداقل دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی با زمینه روشن
  • اصل گذرنامه تمام شرکاء ( اعتبار گذرنامه ها نباید از ۶ ماه کمتر باشد)
  • تعیین مقدار سهام هر یک از شرکاء
  • مشخص نمودن موضوع فعالیت شرکت
  • مشخص نمودن آدرس، کد پستی و تلفن شرکت
  • انتخاب چند نام برای شرکت ( حداقل ۵ نام را مشخص کنید)
  • تعیین اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و مشخص نمودن شخص صاحب حق امضاء
  • اعطای وکالت برای انجام کارهای ثبت شرکت

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران