سفر به جزیره ی موریس

جزیره ی موریس

جمهوری موریس در جنوب غربی اقیانوس هند و در شمال غربی ماداگاسکار قرار دارد.موریس در غرب قاره ی عظیم آفریقا قرار دارد. این جمهوری شامل جزایر آگالگا و جزایر کارگادوس کاجوس و رودریگوس است. موریس زمانی محل زندگی  پرنده ای به نام دودو بوده که امروزه نسلش منقرض شده است. در این جزیره فرهنگ های مختلفی وجود دارد و دلیل اصلی شهرت آن سواحل شنی ، مناطق توریست پسند ، آب لاجوردی رنگ و جنگل های انبوه بارانی آن است. پایتخت آن شهر پورت لوئیس است که درون آن زندگی متفاوتی را می بینید که دارای ترافیک های سنگین ، مراکز خرید مدرن و پیشرفته است.
سفر به جزیره ی موریس
 بهترین زمان سفر به موریس چه زمانی است ؟
از آنجایی که موریس در جنوب غربی اقیانوس اطلس قرار گرفته است دارای آب و هوای گرمسیری است. هوای آن گرم و آفتابی است و در زمستان اندکی خنک تر از تابستان می شود. بنابراین در فصل زمستان گردشگران بیشتری به موریس سفر می کنند. تابستان این کشور در بین ماه های نوامبر تا آوریل واقع شده است و میانگین دمای هوا در روزها به ۳۰ درجه در ساحل و ۲۵ درجه در ارتفاعات می رسد. زمستان معمولا از ماه می تا اکتبر ادامه دارد و دمای هوای روز به ۲۲ درجه در ساحل و ۱۶ درجه در ارتفاعات می رسد و بهترین زمان سفر به جزیره ی موریس فصل زمستان است.
سفر به جزیره ی موریس
 جاذبه های توریستی و گردشگری در جزیره ی موریس عبارتند از :
 جزیره ی موریس به دلیل داشتن خط ساحلی فوق العاده زیبا و مناطق و مناظر گرمسیری بسیار مشهور است . مناطق توریستی این جزیره شامل خانه های تاریخی و قلعه ها ، باغ وحش و باغات می شوند. قصر Eureka واقع در موکا، آکواریوم موریس واقع در Piments، منطقه ی Mascareignes و باغات سلطنتی Pamplemousses در پورت لوئیس همگی از جمله جاذبه های معروف جزیره ی موریس هستند. بسیاری از توریست ها فقط به سواحل آن می روند و تمام تعطیلات خود را به حمام آفتاب و استراحت می گذرانند.
 

 قصر Eureka، موکا، موریس: 
در جنوب کوهستان پوس قرار گرفته است و دارای یک ساختمان است که در اوایل قرن ۱۹ از ترکیب سبک های مختلف ساخته شده و به عنوان اقامتگاهی برای اشراف زادگان فرانسه و انگلیس استفاده می شده است.  جنس بنای این قصر از چوب است و در وسط یک باغ زیبا و وسیع ساخته شده است. امروز این قصر به عنوان موزه مشغول به کار است. در این قصر آثار هنری مانند اثاثیه ی عتیقه ی منزل، نقشه های قدیمی، عکس ها و ظروف چینی و بلورین به نمایش در آمده اند.  در رستورانی که در همین ساختمان قرار گرفته غذاهای بسیار خوشمزه ای سرو می شود. همچنین آبشاری در مجاورت این قصر قرار دارد که دیدن آن خالی از لطف نیست.
سفر به جزیره ی موریس
آکواریوم موریس ، جاده ی ساحلی، Piments، موریس :
دیدن این آکواریوم را در طول سفر به جزیره ی موریس از دست ندهید. در این آکواریوم حدود ۲۰۰ گونه جاندار دریایی شامل سنجاب ماهی تاجدار، خرچنگ، مارماهی، شیرماهی و انواع اختاپوس در درون ۵ مخزن عظیم نگهداری می شوند. در بزرگترین مخزن کوسه ها، مارماهی ها و لاکپشت های عظیم الجثه قرار دارند. بهترین زمان برای بازدید هر روز ساعت ۱۱ صبح است که به ماهی ها غذا داده می شود.
سفر به جزیره ی موریس
باغات سلطنتی Pamplemousses ، جاده ی Cotiere، پورت لوئیس، موریس :
این باغ که توسط باغبان فرانسوی Pierre Poivre در اواسط قرن ۱۸ ساخته شده ، در حقیقت باغی است که ساختمان زیبایی به نام ‘Mon Plaisir’ را احاطه نموده است. امروزه این باغ یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی می باشد. در این باغ یک سری گیاه غیربومی مثل درختان نخل بسیار نادر، نیلوفرهای آبی عظیم الجثه و چندین درخت بومی و سیاه رنگ نگه داری و پرورش داده می شود.
سفر به جزیره ی موریس
پارک Mascareignes، منطقه ی Senneville، رودخانه ی آنجلز، موریس :
این پارک در جنوب موریس قرار دارد و مکان معروفی برای نگهداری لاک پشت های بزرگ است. پیرترین لاک پشت اینجا به نام دومینو، بیش از ۹۰ سال سن دارد.  در این پارک حدود هزار لاک پشت و ۲ هزار کروکودیل نیل زندگی می کنند. در این پارک یک نمایشگاه حشرات مستقر شده که شامل کلکسیون گسترده ای از ۲۵ هزار نوع پروانه و حشره می باشد. با قدم زدن در اطراف پارک می توانید از فضای زیبای آن لذت ببرید. در این پارک زمین بازی کودکان و موزه ی کوچکی درباره ی لاک پشت ها وجود دارد.
سفر به جزیره ی موریس
طبیعت و پارک سرگرمی Casela، جاده ی رویال، Cascavelle، موریس :
یکی از پرجاذبه ترین مکان های جزیره ی موریس است که بین ساحل Flic en Flac و تامارین واقع شده است. مساحتی حدود ۱۴ هکتار دارد و محل زندگی حدود ۱۵۰۰ نوع پرنده در کنار ببر، شیر، چیتا، گورخر، بز کوهی و لاک پشت های عظیم الجثه می باشد. در این پارک سرگرمی های دیگری  علاوه بر دیدن محل زندگی این حیوانات وجود دارد از جمله دوچرخه سواری، پیاده روی، باغ وحش حیوانات اهلی، زمین بازی بچه ها و یک رستوران.
 
ناحیه ی مهاجرین، خارج از میدان Immigration، پورت لوئیس، موریس :
در این ناحیه تاریخی یک پناهگاه مربوط به سال ۱۸۴۹ ساخته شده است تا ورود مهاجرین را سرو سامان دهند و قانون بردگی را از بین ببرند.  اکثر مهاجرین این ناحیه از هند، چین، ماداگاسکار و آفریقای شرقی به اینجا آمده اند. در بین سال های ۱۸۴۹ تا ۱۹۲۳ حدود ۵۰۰ هزار مهاجر وارد این کشور شده اند و سال ها بعد این راه بسته شد. این بنا در  دهه ۱۹۸۰ به دلیل ساخت خیابان مجاور آسیب دیده اند و بعدها به عنوان یک مقبره ی ملی شناخته شد و تا حدودی بازسازی گردید.

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای