این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

سرمایه گذاری E2

مهاجریست

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • این ویزا که به ویزای سرمایه گذاری E2 معروف است 

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  مناسب برای کسانی است که می خواهند در آمریکا تجارت جدیدی را سرمایه گذاری کنند و یا تجارت کسانی را که در آمریکا فعالیت داشته اند را از آنها بخرند ، و می توانند با داشتن ویزای ” E2″ به این هدف نائل آیند وبه صورت قانونی در آمریکا اقامت داشته و به کارو تجارتشان مشغول شوند. اعتبار ویزای " E2 " تا زمانی که سرمایه گذاری و تجارت فعالیت دارد اعتبار خواهد داشت .
  شرایط ویزای E2 اندازه مشخصی برای سرمایه گذاری جهت دریافت ویزای مذکور معین نکرده است ولی بدیهی است هرچه اندازه سرمایه گذاری بیشتر باشد درخواست با نظر مساعدتری بررسی خواهد .
  شخص سرمایه گذار باید کسب و کاری را در آمریکا راه اندازی نماید.همچنین بخش عمده سرمایه مورد نظر باید قبل از اقدام برای ویزا، تهیه شده باشد.

  متقاضیان این ویزا باید بتوانند نشان دهند که:

  این سرمایه نمی تواند به شکل اعتبار در آمریکا موجود باشد، یعنی باید سرمایه گذاری در شرایط ریسک پذیر نیز موجود باشد، حتی حداقل به شکل قرارداد اجاره بلند مدت یک دفتر کاری در آمریکا

  سرمایه نامبرده باید تحت کنترل شخص متقاضی باشد، یعنی حداقل ۵۰% از سرمایه گذاری / تشکیلات اقتصادی تحت نام متقاضی باشد.
  سرمایه گذاری باید فعال باشد.
  کارکنان آمریکایی استخدام شده و یا خواهند شد، البته تعداد مشخصی از استخدام شهروندان آمریکایی مشخص نشده است اما بدیهی است هرچه این تعداد بیشتر باشد ، درخواست با نظر مساعدتری بررسی خواهد شد.
  تشکیلات اقتصادی موردنظر و یا سرمایه گذار اصلی دارای سابقه مفید و موفق در زمینه تجاری می باشد.

  1-مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در ایالت متحده آمریکا ۲۰۰۰۰۰دلار دویست هزار دلارآمریکا)  به بالا می باشد. این سرمایه باید به صورت کاملا قانونی مستقیماً به حساب بانکی  افتتاح شده به نام شرکت شما در آمریکا واریز شود. این حساب بانکی توسط دفتر ما وبه نام شما در آمریکا باز میشود.

   اجازه و درخواست ورود سرمایه شما به آمریکا از طریق مراجع مالی ایالات متحده – خزانه داری آمریکا OFAC انجام می پذیرد و صدور این اجازه رسمی یک پروسه حدوداً ۶ ماهه می باشد( به علت تحریم اقتصادی کشور ایران شخصاً قادر به انجام این مبادلات مالی نخواهید بود). منبع درآمد شما در ایران باید برای دولت آمریکا شفاف ومشخص باشد. شما باید اعلام نمائید که سرمایه خود را چگونه و از چه طریق به دست آورده اید.

  2- ویزای سرمایه گذاری E2 ، اقامت دوساله برای شخص سرمایه گذار, همسر وفرزندان زیر ۲۱ سال او می باشد. مدت زمان انجام امور اداری این ویزا حدوداً ۱ سال ( ۶ماه برای گرفتن اجازه ورود پول و ۶ ماه برای مراحل بعد)از زمان شروع می باشد. این ویزا تا زمانی که سرمایه گذاری خود را دارید، دو سال به دو سال قابل تمدید است.

  3- نخستین مرحله گرفتن مجوز (از خزانه داری آمریکا) جهت ورود پول شما  به آمریکا می باشد سپس ارائه مدارک اولیه و تعیین نام شرکت در ایالات متحده آمریکا را انجام خواهید داد. ضمناً شما قادر خواهید بود در صد سهام همسر و فرزندان خود را نیز تعیین بفرمائید.

  4- پس از تاسیس شرکت و تنظیم نمودن اساس نامه, حساب بانکی به نام کمپانی شما دریک بانک معتبر باز خواهد شد. بعد از افتتاح حساب بانکی و گذراندن پروسه ۶ ماهه جهت اخذ اجازه ورود سرمایه, شما از طریق حواله بانکی و یا صرافی, سرمایه خود را رسماً وارد آمریکا می نمایید.

  لازم نیست که تمام سرمایه خود را در این حساب واریز نمائید. شما می توانید با وکالت دادن به شخص سوم در ایران، باقی پول مورد نظر را در زمان دیگری به حساب خود در امریکا واریز نمائید.

  5- شما می توانید درخواست ویزای B-1/B-2 را ارائه دهید و بیزینسی که تصمیم دارید در آن سرمایه گذاری نمایید را تعیین نمائید. ویزای B-1/B-2  ویزای توریستی جهت بررسی بیزنس می باشد و دفتر ما در این پروسه شما را یاری خواهد نمود. در این مرحله شما می توانید یک بیزنس مانند مک دونالد یا پمپ بنزین خریداری نمائید. سپس  دفتر ما برای شما درخواست ویزایE-2  یا سرمایه گذاری می نماید. این ویزا شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال شما نیز می باشد و در مدت ۲ سال اعتبار این ویزا شما قادر خواهید بود که از آمریکا خارج شوید و به آمریکا بازگردید.

  6- پس از اخذ ویزای E-2 شما می توانید از کلیه مزایای اجتماعی یک شهروند آمریکائی بهره مند باشید و این موضوع شامل اعضای خانواده شما نیز می باشد.

  7- ویزای سرمایه گذاری E-2 تا مدت ۲ سال معتبر می باشد و در صورت ادامه فعالیت در بیزنس خود میتوانید آن را ۲ سال به ۲ سال تمدید نمائید. چنانچه در زمان اقامت خود در امریکا سرمایه ۵۰۰ هزار دلار داشته باشید، واجد شرایط  EB-5 (گرین کارت از طریق سرمایه گذاری)خواهید بود وهمچنین شما و همسرتان به علاوه فرزندان زیر ۲۱ سال واجد شرایط داشتن گرین کارت خواهید بود.
  Eb-5 یا گرین کارد از طریق سرمایه گذاری بدین معناست که شما مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در آمریکا سرمایه گذاری می نمائید و این مبلغ را در اختیار یک کمپانی آمریکائی قرار خواهید داد.

  در سرمایه گذاری E-2 شما پس از شروع فعالیت خود در آمریکا رئیس کمپانی یا کسب راه اندازی شده می باشید و تصمیم گیری در مورد این فعالیت، ادامه آن یا فروش آن به عهده شخص شماست و نه شخص دیگر. به علاوه برای این سرمایه گذاری احتیاج به انتقال کل پول خود از ایران نخواهید داشت.
  بعد از  مقیم شدن در آمریکا قادر خواهید بود که بیزینس و کسب دیگری را نیز راه اندازی نموده و سرمایه خود را در امور مختلف گسترش دهید.

  درزمانی که از طریق ویزای E-2 در آمریکا به سر میبرید امکان گرفتن گرین کارت از طرق دیگر نیز وجود دارد و در صورتی که در آن زمان واجد شرایط باشید میتوانید برای گرین کارت اقدام نمائید؛ مانند گرین کارت از طریق کار یا گرین کارت از طریق پناهندگی و راه های دیگر.  ویزای E-2 خود منتهی به گرین کارت نمیشود.

  8- جهت ثبت نمودن شرکت در ایالات متحده آمریکا شما قادر خواهید بود ۱۰۰ درصد یا ۵۱ درصد کمپانی را به نام خود نمائید. شما همچنین مختارید درصدی از سهام این شرکت را به نام همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود ثبت نمائید.

  9- سرمایه گذاری و زندگی در آمریکا مختص ایالت خاص نمی باشد و شما صاحب اختیارید که محل زندگی و سرمایه گذاری خود را انتخاب نمائید.

  10- جهت انجام امور تجاری و بازرگانی در آمریکا, ارائه گزارش شغلی از فعالیت های پیشین شما در ایران یا کشور های دیگرمورد نیاز می باشد و  این اطلاعات باید به دولت ایالت متحده آمریکا ارائه شود. شما باید در چند جمله کوتاه منبع سرمایه خود و طریقه به دست آمدن آن و شغل پیشین و فعلی خود را توضیح دهید. این موارد برای نشان دادن عدم وابستگی سرمایه و پول شما به دولت ایران میباشد و به علت تحریم باید به دولت آمریکا ارائه شود.

   E2سرمایه گذاری

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران