مشاوره رایگان مهاجرتی! جهت ارتباط با مشاورین ارشد مجموعه مهاجریست فرم درخواست مشاوره رایگان را پر کنید.

راهنمای مهاجرت به قبرس شمالی

مهاجرت به قبرس شمالی

جمهوری قبرس کشور جزیره ای بزرگی است که در اوراسیا و در قسمت شرقی مدیترانه واقع شده است. قبرس یک کشور اروپایی است و دقیقا در جنوب ترکیه قرار گرفته، که از شرق به خاورمیانه، از غرب به یونان و از جنوب به مصر منتهی می شود.

در واقع قبرس، پس از ساردینی و سیسیل، یکی از 3 جزیرۀ بزرگ دریای مدیترانه می باشد که بسیار به خاورمیانه نزدیک است. این جزیره به چندین ناحیۀ مهم تقسیم می شود منجمله: فاماگوستا، لارناکا، لیماسول، نیکوسیا و پافوس. با اینکه تمامی این نواحی به مهمترین و پرطرفدارترین نقاط برای تعطیلات در قبرس تبدیل شده اند، اما نواحی نزدیک به ساحل هستند که توریست های بیشتری را جذب می کنند مانند: ایاناپا، لارناکا، لیماسول و پافوس. و در کنار اینها، دهکده هایی نظیر کوکیلا و پاسوری که در کنار اسکله قرار دارند هم گزینه های لذت بخش دیگری می توانند باشند.

بسیاری، قبرس را به عنوان زادگاه خدایان مشهور یونانی همچون آدونیس و افرودیت به شمار می آورند. قبرس همچنین حاوی بقایای باستانی و تماشایی بسیاری است که بعضی از آنها قدمتی نزدیک به 10.000 سال دارند. تعدادی از بناهای عصر نوسنگی نیز در کاستروس، خیروکیتیا و شیلوروکامبوس قابل مشاهده است. و قابل توجه ترین این بناها مقبرۀ ایلاتیس آپولون می باشد که در مجاورت لیماسول قرار گرفته و همچنین شهر قدیمی سالامیس است که در قسمت شرقی ساحل قبرس و در منتهی الیه شمال فاماگوستا واقع شده است.

مهاجریست

راهنمای مهاجرت به قبرس شمالی

نیکوسیا به عنوان پایتخت قبرس، تقریبا در مرکزیت جزیره واقع شده و بزرگترین شهر آن بشمار می آید. لارناکا هم یکی دیگر از شهرهای معروف و از قدیمیترین آنهاست که شامل هتل های ساحلی و جاذبه های فراوانی می باشد. در این میان لیماسول و پافوس هم از جاذبه های گردشگری برجستۀ این جزیره هستند که ورزش های آبی، مراکز خوراکی و خرید فراوانی را عرضه می دارند. اگرچه، شهر جشن خیز آیاناپا به همراه سواحل مدیترانه ایش بهترین و مجلل ترین شبها و تعطیلات را در قبرس به ارمغان می آورد.

با توجه به اینکه قبرس جزیره ای بزرگ و گسترده است، بسیاری از گردشگران، ماشین های کرایه ای را به وسایل حمل و نقل عمومی ترجیح می دهند. زیرا که بدین ترتیب قادر خواهند بود به دلخواه خود در بین تفرجگاه های ساحلی مختلف به گردش بپردازند و اکثر این ماشین های کرایه ای به صورت استاندارد دارای سیستم تهویه هوا می باشند که در ماه های گرم تابستانی قبرس یکی از مهمترین ضروریات می باشد.

اطلاعات قبرس / آشنایی سریع با قبرس

 کشور: جمهوری قبرس (اروپا / مدیترانۀ شرقی)
جمعیت: 1.088.503 نفر
 پایتخت: نیکوسیا (جمعیت: 398.293 نفر)
 زبان: یونانی و ترکی
 مساحت: 3.570 مایل مربع / 9.250 کیلومتر مربع
 پول رایج: یورو (EUR)
 منطقۀ جغرافیایی: با محاسبۀ زمان منقضی شده (زمان هماهنگ جهانی 2+ / تابستانها 3+)
 کد تلفن کشور: 357+
 مذهب: ارتدکس یونانی و مسلمان

اقامت قبرس

با خرید ملک در قبرس شما می توانید اقامت سالیانه و یا دایم دریافت نمایید. طبق قوانین قبرس مالک یک ملک می تواند بدون محدودیت تعدد سفر در طول سال از ملک خود استفاده نماید. این موضوع شامل هر گونه ملکی می شود و ارتباطی با قمیت ملک نیز ندارد. ویزای صادر شده در این حالت چندباره و یکساله است. البته ممکن است بار اول 6 ماهه صادر شود.
در این موارد بسیار دقت کنید، چرا که عدم آشنایی با قوانین و شرایط کشور ثالث می تواند ضررهای بزرگی را به شما بزند. به همین خاطر برای دریافت اطلاعات کافی در مورد شرایط و امکانات موجود با سفارت قبرس در تهران تماس بگیرید.
طبق قوانین جدیدی که در سال 2009 مصوب شد، مالکان املاک با ارزش بالا تر از 300000 یورو می توانند اقامت دایم درخواست نمایند. برای این درخواست می بایست شرایط زیر را دارا باشد:
 خرید ملک به ارزش بالاتر از سیصد هزار یورو (با وام یا بدون وام بانکی)
 اثبات به اداره مهاجرت که شخص برای استفاده شخصی و اقامت از این ملک استفاده خواهد کرد. مانند پرداخت قبوض ماهیانه، داشتن حساب بانکی فعال در قبرس و …
 شواهد مستند دال بر توانایی مالی مقیم بر اداره زندگی و تامین هزینه ها مانند درآمد در ایران یا هر کشور دیگر و یا دارا بودن کسب و کار در قبرس
ارایه این مدارک توسط وکیل رسمی در زمانی حدود 6 الی 7 ماه به نتیجه می رسد. البته در زمان خرید ملک، متقاضی ویزای یک ساله دریافت می کند و تا زمان بررسی نهایی نیز می تواند به دفعات به قبرس سفر نمایید.
این روند پس از مدت زمان ۲ تا ۴ سال در صورت ارائه درخواست به اداره مهاجرت قبرس جنوبی، پیگیری وکــلای مربوطه و عدم داشتن هرگونه سوء پیشینه در طی اقامت در قبرس، منجر بـه اخذ اقامت دائم در قبرس جنوبی خواهد شد.
لازم به ذکر است که فقط قبرس جنوبی شامل شرایط عنوان شده می باشد و قبرس شمالی بـه هیچ عنوان عضو اتحادیه اروپا نبوده و کشوری ترک نشین و مستقل از قبرس جنوبی است. لذا افرادی که در قبرس جنوبی ملکی خریداری نموده اند، قادر خواهند بود به کشورهای عضو پیمان شینگن بدون ویزا سفر نمایند.
قبرس شمالی در سال 1974 توسط دولت ترکیه اشغال شد و در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته نمی-شود. خرید ملک در این بخش با توجه به عدم اطمینان از صحت مالکیت واقعی توسط اتحادیه اروپا و وکلای بین المللی توصیه نمی گردد. به همین دلیل قیمت ها در قبرس شمالی گاهی تا 5 برابر از قبرس جنوبی کمتر هستند. البته در حال حاضر نیز قوانین جدیدی در کشور قبرس جنوبی وضع گردیده که خریدران املاک خواهند توانست به برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون گرفتن ویزا سفر نمایند.
اما با خرید ملک به ارزش کمتر از ۳۰۰ هزار یورو می توان حداکثر ۶ مــاه در ســال بصورت پیوسته یا گسسته، در ملک خریداری شده اقامت داشته و مابقی روزهای سال، باید در ایران اقامت داشته باشید. ممکن است با شرایط خاصی این مدت به بیش از شش ماه تمدید گردد.
هنگام خرید ملک دقت کنید که سازنده دارای مجوز احداث ساختمان باشد. این مجوز تضمین اصلی سند مالکیت شما در آینده است. تمام جزئیات باید به طور دقیق در قرارداد خرید ذكر شده باشد. پس از انعقاد قرارداد فروشنده موظف به ثبت آن ظرف مدت یک هفته در اداره ثبت زمین یا Land registry و تحویل رسید آن به خریدار است. چنانچه تا حداکثر 60 روز برای ثبت قرارداد اقدام نگردد، از نظر این اداره قرارداد باطل محسوب شده و باید قرارداد جدید نوشته شود. ثبت قرارداد در این اداره تضمین می کند که ملک مورد نظر پیش از این به کسی فروخته نشده و پس از آن نیز به كس دیگری واگذار نمی شود و فردی که قرارداد فروش را امضاء کرده، مالک پروژه مورد نظر است و اصولا چنین آپارتمانی در این اداره ثبت شده و وجود خارجی دارد.
چنانچه از سوی فروشنده پیشنهاد وام بانكی مطرح شود، حتما باید در قرارداد ذكر گردد. در این صورت چنانچه تغییراتی در قوانین بانکی ایجاد گردد، فروشنده موظف به برآورده نمودن خواسته شما می باشد. خرید ملک در قبرس برای متقاضی تسهیلات کاری یا اقامتی ایجاد نمی کند. چنانچه فرد مایل به کار در قبرس باشد، باید از مراجع ذیصلاح نسبت به اخذ اجازه کار اقدام نماید.

راهنمای مهاجرت به قبرس شمالی

نقل مکان به قبرس

اگر شما میخواهید به قبرس شمال نقل مکان کنید، شک نداشته باشید که کیفیت زندگی‌ بسیار مناسب و خوب است. با موقعییت‌های زیاد، تاریخ غنی، و مکانهای زیبا برای بازدید، قبرس شمالی‌ مثل بهشتی‌ است بر روی زمین. برقرار کردن ارتباط با ترک‌های مقیم قبرس، کاریست آسان و لذت بخش، چرا که آنها افرادی هستند با برخورد دوستان و صمیمی‌. جرم و جنایت تقریبا صفر است. و شما اگر برای صرف غذا بیرون بروید، رستورانها و بارهای بسیار زیادی برای انتخاب هستند، که بعضی‌ از آنها اجراهای زنده نیز دارند. سوپرمارکت‌ها و مغازهای متعددی نیز در همه جای شهر و حومهٔ شهر یافت میشود

اگر شما از کشورهای اتحادیه اروپا می‌‌آیید و پاسپورت اروپایی دارید، میتوانید آزادانه به قبرس شمال وارد شوید. در پاسپورت شما مهری میزنند که به شما اجازه میدهد تا ۳ ماه پس از آن تاریخ در قبرس بمانید. بعد از آن تاریخ، شما با مراجعه به دفترهای دولت در لفکشا، میتوانید اقامت خود را تمدید کنید. برای اینکار فقط باید چند فرم پر کنید و تعدادی تست بدهید، و برای این هم نگران نباشید، چرا که پس از ورود به قبرس دوستانی پیدا می‌کنید که به شما کمک خواهند کرد

آب و هوا

آب و هوای قبرس به این شکل است که در تابستان به دمای ۳۷ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد، به همین سبب است که در تابستان قبرس شمال پر از توریست‌های اروپایی میشود، که از ساحل و دریا و هوای مطلوب برای آب تنی لذت ببرند. زمستان قبرس نیز از سرمای قابل تحملی برخوردار است و ۲ الی‌ ۳ ماه هوا سرد است.

راهنمای مهاجرت به قبرس شمالی

آموزش و پرورش در قبرس از سطحه بالایی‌ برخوردار است. مدارس مختلف و همچنین تعدادی دانشگاه، و حتی مهد کودک نیز در جزیره وجود دارد. مدارس دولتی معمولاً از ۸:۰۰ تا ۱۳:۰۰ و مدارس خصوصی از ۸:۰۰ تا ۱۶:۰۰ کار میکنند.

بیمارستانها و متبهای پزشکی‌ با تجهیزات به روز در قبرس شمال، شما را از نگرانی برای سالامت دور می‌کند. در مورد استفاده از خدمات پزشکی‌، شما بین خدمات دولتی و خصوصی انتخاب دارید

اگر شما در حال حرکت به شمال قبرس، جابجایی، کناره گیر و یا فقط در حال تغییر جهت زندگی خود را، فکر خود را می تواند با کمی دلهره آور است. بدون شک در مورد آن هر چند، کیفیت زندگی فوق العاده است. با تعداد زیادی از فرصت های در دسترس، تعداد زیادی از تاریخ و مکان های زیبا را ببینید، قبرس شمالی، بهشت ​​بر روی زمین است. جامعه ترک قبرس به مردم نزدیک شدنی، دوستانه و سخاوتمندانه مزاج، آن را تعجب آور نیست که نرخ جرم و جنایت کم است! اگر لذت بردن از غذای بیرون، شما را پیدا خواهد کرد که بسیاری از رستوران ها و کافه ها برای انتخاب وجود دارد، بعضی ها با سرگرمی زندگی می کنند و در ارزش فراوانی برای پول خود را!

اگر شما از یک کشور اتحادیه اروپا وارد شده و پاسپورت اتحادیه اروپا برای ورود به شمال قبرس است. شما مهر ورود در گذرنامه خود را، که به شما اجازه می دهد تا در این کشور به مدت 3 ماه از آن تاریخ باقی می ماند. بعد از این، شما باید ثبت نام رسمی رسیدگی به ادارات دولتی در Lefkosa شروع، شما را قادر می سازد به تبدیل شدن به یک مقیم قبرس شمالی است. شما باید در برخی از فرم ها را پر کنید و یک سری از آزمایشات اولیه پزشکی. اخم نکنید! هنگامی که شما به قبرس شمالی می آیند شما به سرعت بسیاری از مردم محلی دوستانه است که شما هم به شما نشان می دهد طناب دیدار خواهد کرد.

شدید شمال قبرس گرما می تواند درجه حرارت را تا حد 37oc از ژوئن تا اواخر ماه سپتامبر برسد. همانطور که خورشید گرم مغز استخوان تان و به شما می دهد که احساس می کنید عامل خوب است، هست به عنوان قهوهای مایل به زرد به دنبال بزرگ، شما را مثبت و درخشان باشد! درجه حرارت به تدریج شروع به سرد شدن در اطراف اواسط مهرماه است.زمستان معمولا از آبان ماه طول می کشد تا فوریه است، اما به طور کلی بسیار خفیف بوده و کاملا قابل تحمل است.

آموزش و پرورش در قبرس شمالی از یک استاندارد بالا است. انتخاب گسترده ای از پرستاری و امکانات تحصیل وجود دارد. قبرسی های مدارس ابتدایی و متوسطه و تعدادی از دانشگاه ها در جزیره هست به عنوان تعدادی از مدارس و کودکستان های خصوصی بین المللی وجود دارد. 08،00 تا 13.00: مدارس دولتی معمولا از آموزش می دهند. مدارس خصوصی از 08،00 تا 16.00 تدریس.

امکانات مراقبت از بهداشت بسیار خوب است. بیمارستان دولتی تجهیزات هنر و عملا آزاد هستند اگر شما یک اقامت ثبت شده در قبرس شمالی است. اکثر روش های مقرون به صرفه هستند، بسته اگر آنها اساسی و یا متعلق به بخش خصوصی است. بدیهی است که بیمارستان های خصوصی می تواند هزینه یک تماس. هزینه های پزشکی و دندانپزشکی به احتمال زیاد خواهد شد به مراتب کمتر از کسانی که شما استفاده می شود

آیا خرید ملک در قبرس شمالی ایمن و اطمینان بخش است؟

این سوالیست که مکرر پرسیده میشود، و باید گفت که کاملا ایمن و اطمینان بخش است.

در حال حاضر بازار املاک در قبرس شمالی بسیار در حال ترقیست. خریداران بریتانیایی و اروپایی‌ در حال سرمایه‌ گذاری در اینجا هستند. هم اکنون بهترین زمان برای خریداران جهت سرمایه گذاری است، چرا که در شرایط کنونی املاک قبرس شمالی از قیمتهای بسیار مناسبی برخوردار هستند. سود افزوده شده در املاک قبرس شمالی به خوبی‌ بیانگر تعداد سرمایه گزاران خارجی‌ است، که نشان‌دهندهٔ آمار بالای فروشند.

تعداد زیادی از سرمایه گذاران به علت انتخاب‌های وسیع برای خرید ملک در نقاط مناسب، به قبرس شمالی جذب میشوند. زیبایهای چشمگیر شمال این جزیره، باعث میشود مردم به راحتی‌ خود را در مکانی مفرح و مناسب زندگی‌ ببینند.

با جمعیتی کمتر از ۳۰۰،۰۰۰ نفر، شما میتوانید اطمینان داشت باشید که قبرس شمالی خالی‌ از جنایت است. مکانی ایمن، به دور از هرج و مرج و شلوغی

اگرچه ممکن است اطلاعات گمراه کننده‌ای در رسانه‌ها راجع به موضوعات مشروییت عنوان شود، رابطهٔ بین دو طرف جزیره‌ در طی‌ چند سال اخیر بهبود یافته است. مرزها سالهاست که باز شده اند، که اجازه میدهد قبرسیهای ترک و یونان، و همچنین توریستها بدون مشکلی‌ بین دو سمت جزیره‌ رفت و آمد کنند. توریستها میتوانند.

این مهم است که شما قبل خرید، در مورد همهٔ مسائل اطلاعت کسب کنید. و سپس میتوانید با ملاقات با یک ولید، از شرایط حقوقی و کارهای اداری مطّلع بشوید به فرودگاهای قبرس جنوب پرواز کنند، و سپس از مرز گذشته، و اوقات خوشی‌ را در قسمت شمالی صرف کنند.

هزینهای مضاف بر ملک هنگام خرید

مخارج و هزینهای اضافی هنگام خرید ملک در قبرس شمالی‌ به شرح زیر می‌‌باشند.

برای خرید

مالیاتی که در حالت عادی ۶% است، اما هرکسی یک بار میتواند این مبلغ را به ۳% کاهش دهد (مشروط بر اینکه مساحت زمین کمتر از ۲۰۰ متر مربع باشد). اگر خریدار بخواهد میتواند از این امکان استفاده کند و ۳% بپردازد، اما اگر یکبار اینکار انجام شود، برای خریدهای بعدی باید ۶% پرداخت شود. زمان پرداخت این مالیات، هنگام امضای سند است.

مالیاتی که باید به ادارهٔ مالیات پرداخت شود و ۵% است.

تمبر عوارض که ۰/۵% است و باید تا یک ماه پس از بستن قرارداد به ادارهٔ مالیات پرداخت شود. اگر پرداخت نشود هزینهٔ آن افزایش میابد.

مخارج دیگر مثل:

وصل کردن آب و برق که حدود ۱،۰۰۰ یورو است

هزینهٔ وکیل که حدود ۱،۰۰۰ یورو است

هزینهٔ ماهانهٔ آب، برق، تلفن و چیزهایی‌ از این قبیل که برای یک خانوادهٔ ۴ نفره بیشتر از ۱۰۰ یورو نمی‌شود

برای فروش

مالیاتی که فرد فروشنده باید بدهد، که بستگی دارد آیا یک فرد عادی، و یا فروشندهٔ ماهر باشد. هر شخصی‌ امکان این را دارد که یک بار هنگام خرید این مالیات را ندهد. این مالیات حدود ۳.۵% است، مگر آنکه بیش ۳ ملک در یک ماه بفروشید، که شما را فروشندهٔ حرفه‌ای محسوب می‌کند. برای فروشنده‌های حرفه‌ای، پرداخت این مالیات الزامی است

سند مالکیت ملک در قبرس شمالی

در زمان خرید ملک در قبرس شمالی، مهمترین نکته، سند مالکیت است، چرا که در قبرس شمال ۳ شکل مختلف از این اسناد وجود دارد، به شرح زیر

مالکیّت مطلق

سند تی‌.ر.ان.سی‌

سند اجاره ای

مالکیّت مطلق

مالکیت مطلق برای خارجی‌ ها: این نوع اسناد در زمان کشمکش و جدا شدن ۲ قسمت قبرس، به افرادی غیر از ترک و یونانی تعلق داشته است. این اسناد به طور بین‌المللی شناخته شده است

مالکیت مطلق برای ترکها: این نوع اسناد در زمان کشمکش و جدا شدن ۲ قسمت قبرس، به افرادی ترک تعلق داشته است. این اسناد به طور بین‌المللی شناخته شده است

مراقبت های بهداشتی

استاندارد و در دسترس بودن مراقبت های پزشکی در شمال قبرس بالا است و این امر همیشه به نظر می رسد یک سورپرایز باشد دلپذیر برای بازدیدکنندگان و مهاجران است.

تعدادی از کلینیک های خصوصی و بیمارستان ها و همچنین عمل جراحی اجرا دولتی و اضطراری تجهیزات پزشکی وجوددارد، نیز وجود دارد مراقبت از خانه ها و انتخاب گسترده ای و یا به خوبی تجهیز شده جراحی دندانپزشک اپتیک های. علاوه بر این هزینه دریافت درمان های پزشکی در قبرس شمالی است، به دور از گزاف.

مردم درمان برای هر شکایت از درد سر به سرطان در قبرس شمالی دریافت کرده اید، از صدمات تصادف ماشین به درمان اورژانس دندان مراقبت های پزشکی در قبرس شمالی بوده است، حداقل به خوبی به عنوان ”خانه بازگشت، در برخیموارد بهتر، همیشه مراتب ارزان تر از حد انتظار و استاندارد بسیار بالا با تجهیزات عالی استفاده می شود و کارکنان واجد شرایط همیشه در دسترس است.

تمام شهرهای اصلی مانند فاماگوستا،گرنه و گیورتگگوزل و نیکوزیا بیمارستان های خود دارد که توسط دولت اجراشود.

در مواقع اضطراری شماره تماس برای آمبولانس در شمال قبرس ۱۱۲ است، معادل آن را راه خود را به نزدیکترینبیمارستان و یا درمانگاه مراقبت های بهداشتی برای درمان فوری … هیچ کس اورژانس رد خواهد شد که آیا آنها ابزار مالیبرای پرداخت هزینه های آن و یا نیست.

بیمه درمانی اجباری در شمال قبرس در حال حاضر اگر چه دولت شده است بحث در مورد برنامه ای برای اجرای طرحاجباری، درآمد حاصل که از آن به بهبود تجهیزات پزشکی در سراسر این جزیره است.
شماره های تماس های مفید عبارتند از:
گرنه+۹۰ ۳۹۲ ۸۱۵ ۲۲ ۶۶
لفکوسه+۹۰ ۳۹۲ ۲۲۸ ۵۴ ۴۱
مگسا+۹۰ ۳۹۲ ۳۶۶ ۲۸ ۷۶
یورتگزل+۹۰ ۳۹۲ ۷۱۵ ۲۱ ۵۵
داروخانه ها در قبرس شمالی به خوبی برای فروش تقریبا در هر داروهای تجویزی شما می توانید فکر می کنم (و پس از آنبرخی از) در طول مبارزه شناخته شده! آنها همچنین قرص و برای شما دوستان پا به فروش می رسانند به طوری که شما می توانید دامپزشکان بازدیدکننده داشته است برای جلوگیری از چیزهای اولیه مانند کک و درمان تیک.هزینه های پزشکیاست دوباره به مراتب ارزان تر از شما در انگلستان و آلمان پرداخت.

شرایط مهاجرت به قبرس شمالی

با توجه به قوانین جدیدی که در ارتباط با مهاجرت در قبرس شمالی وضع شده است مهاجرت به این کشور تا
حدودی شرایط بهتری رابرای دیگر اتباع ارائه میکند.
ابتدا لازم به ذکر است که کشور قبرس دارای یک جمهوری مجزا میباشد)جمهوری قبرس شمالی(که کلیه افرادی که
بمدت 01 سال با خرید ملک اقدام کنند میتوانند اقامت قبرس شمالی را دریافت نمایند و در طول این 01 سال هر
سال اقامت به صورت یکساله تمدید میشود و میتوانند حق تردد هم داشته باشند.
خرید آپارتمان :
از 23.111 تا 01.111 پوند
خرید ویلا :
از 01.111 تا 031.111 پوند
توجه: 0011 پوند برای کسانی که میخواهند به صورت تور جهت بازدید به قبرس بروند که شامل ترانسفر
فرودگاهی- بازدید از اماکن – معرفی وکیل
هزینه وکیل حدود 0011 £ میباشد.

مدارک لازم جهت اقدامات اقامت و خرید ملک:

1-اصل پاسپورت بهمراه کپی از تمام صفحه های شناسنامه و ترجمه آن) برای تمامی افراد خانواده که قصد اقامت دارند الزامی است

4 قطعه عکس 4*6
ترجمه سند ازدواج با مهر وزارت امور خارجه و دادگستری (چنانچه اقامت را برای کل خانواده میخواهند)
 ترجمه برگه عدم سوء پیشینه از پلیس ایران
پروسه اقامت بعد از خرید ملک بوسیله وکیل انجام میگردد و حدود 0 تا 3 سال طول میکشد که در این زمان شخص متقاضی به دفعات میتواند از قبرس خارج شود.
برای همسر و فرزندان مجرد آنها تا ده سال و هرساله اقامت آنها بمدت 0 سال تمدید میگردد. بعد از ده سال اقامت آنها به اقامت دائم تبدیل میگردد.

با توجه به اینکه قبرس عضو کشورهای اتحادیه اروپا میباشد جهت ورود به کشور نیاز به اخذ ویزا از سفارتخانه مربوطه میباشد.

جهت اخذ ویزای توریستی معمولا مدارک زیر به صورت اصل و همچنین ترجمه و تایید شده وزارت امور خارجه مورد نیاز است که لازم می

باشد با دفتر مسافرتی خود در ایران نیز یک بار دیگر کنترل فرمایید:

– فرم تکمیل شده درخواست ویزا

– پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار

– 2 قطعه عکس جدید و روتوش نشده برای هر درخواست

– بلیط رفت و برگشت با تاریخ قطعی

– واچررزرو هتل با پرداخت تایید شده یا دعوت نامه از شخص مقیم قبرس که نزد او اقامت خواهید داشت.

– گزارش کار کرد بانکی با حداقل 10 میلیون تومان موجودی بانکی

– هر گونه اسناد مالکیت (در صورت امکان)

– مدارکی که نوع شغل و وضعیت درامد شخص متقاضی را ثابت کند.

– نامه مرخصی از محل کار مبنی بر اینکه در طول مدت مسافرت، شخص در مرخصی می باشد.

– هزینه سفر (مبالغ نقدی همراه مسافر)

– پاسپورتهای قبلی

همراه داشتن کپی مدارک و اوراق مذکور جهت ارائه به سفارت قبرس الزامی وجهت فرودگاه لارناکا مفید می باشد.

بعد از ارائه مدارک صدور ویزا بین 5 الی 15 روز کاری به صورت متغیر زمان نیاز خواهد داشت.

راهنمای مهاجرت به قبرس شمالی


اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی East Mediterranean University در یکی از زیباترین شهرهای قبرس شمالی به نام قاضی ماگوسا واقع است.

این دانشگاه بین المللی با دانشجویانی از 68 کشور جهان و اساتید از 35 کشور دارای سطح علمی بالایی می باشد و مدارک تحصیلی آن به صورا قطعی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران در تمامی سطوح (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ) می باشد. ، امکان اشتغال برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی، فضای مناسب خوابگاهی، امکانات رفاهی،امکانات ورزشی فوق العاده و درمانگاه و بیمه درمانی از دیگر نکات قابل توجه پیرامون این دانشگاه است.

سایت وزارت علوم ، حاوی لیست دانشگاه مورد پذیرش قبرسی (دانشگاه EMU در گروه الف قرار دارد، که تمام مدارک آن مورد پذیرش در ایران است)

سایت دانشگاه EMU

اطلاعات کامل دانشگاه EMU در سایت ویکی پدیا

برای کسب اطلاعات بیشتر؛ تعیین وقت ملاقات حضوری با نماینده دانشگاه، و پیگیری کارهای پذیرش، فرم انتهای صفحه را تکمیل فرمایید.

برای ارتباط سریعتر با نماینده دانشگاه E.M.U در ایران با شمارههای 88965049 و 88967860 و 09199090441 تماس حاصل فرمایید.

برخی ویژگیهای دانشگاه E.M.U

شهریه های پایین ؛ به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و فرهنگ مدرن و در عین حال شرقی کشور قبرس از مزایای تحصیل در این دانشگاه می باشند.

اعزام کننده و نماینده رسمی این دانشگاه در ایران شما را در اخذ پذیرش، ویزای تحصیلی قبرس، تأمین خوابگاه و خدمات مشاوره ای در محل تحصیل یاری می نماید.

برای کسانی که فاقد نمره قابل قبول در آزمونهای استاندارد زبان انگلیسی هستند گذراندن چند واحد زبان کافی است و نیازی به TOEFT و IELTS نمی باشد.

امکان شروع تحصیل در نیمسال اول یا دوم سال تحصیلی وجود دارد.

شرایط پذیرش

دوره های کارشناسی: داشتن مدرک دیپلم دبیرستان (داشتن پیش دانشگاهی الزامی نیست)، داشتن نمره تافل 500 یا آیلتس 6 یا قبولی در آزمون تعیین سطح یا گذراندن دوره زبان در دانشگاه .

دوره های کارشناسی ارشد و دکترا: داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد و دکترا.

داشتن نمره تافل 550 یا آیلتس 6.5 یا قبولی در آزمون تعیین سطح یا گذراندن دوره زبان در دانشگاه از دیگر شرایط برای پذیرش است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش

ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و ریزنمرات (به زبان انگلیسی)، ترجمه رسمی شناسنامه، فتوکپی کلیه صفحات گذرنامه، شش قطعه عکس پاسپورتی

شهریه های تحصیلی

دوره های کارشناسی ارشد: 9000 دلار برای کل دوره دو ساله معادل 2250 دلار در هر نیمسال.

دوره های دکترا: 9000 دلار برای کل دوره سه ساله.

توجه : امکان پرداخت شهریه ها به صورت اقساطی نیز وجود دارد.

توجه : امکان دریافت بورس تحصیلی 25% و 50% بصورت تخفیف در پرداخت شهریه برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد.

امکان کار برای دانشجویان

امکان کار نیمه وقت برای حدود 40% دانشجویان کارشناسی ارشد و 80% دانشجویان دکترا در قالب دستیاری آموزشی در گروه ذیربط ممکن است.

کار نیمه وقت: با دریافت 300 دلار کمک هزینه در ماه + برخورداری از 50% تخفیف در شهریه دانشگاهی

کار تمام وقت: امکان کار تمام وقت برای برخی دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد در قالب دستیاری آموزشی در گروه ذیربط با دریافت 700 دلار کمک هزینه در ماه + معافیت کامل از پرداخت شهریه

هزینه های مسکن و زندگی

خوابگاههای بسیار مجهز و شیک دانشگاه، پذیرای کلیه دانشجویان دانشگاه است. هزینه استفاده از اتاق دو نفری در طول یک نیمسال تحصیلی 1200 دلار (در مجتمع نزدیک دانشگاه یا در داخل مجموعه دانشگاهی) به طور کلی هزینه زندگی مجردی (خوراک و رفت و آمد) ماهانه حدود 300 دلار میباشد

توجه: امکان پرداخت هزینه خوابگاه به صورت اقساطی نیز وجود دارد.

دوره های کاردانی

حسابداری کامپیوتری، طراحی فنی کامپیوتری، برنامه نویسی کامپیوتر، تکنولوژی ساختمان، مدیریت اداری، تکنولوژی برق و الکترونیک

رشته های موجود در دانشگاه E.M.U در مقاطع مختلف

دوره های کارشناسی

معماری، طراحی صنعتی، باستان شناسی و تاریخ هنر، ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی، تاریخ، ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر، موسیقی، روانشناسی، زبان و ادبیات ترکی، بانکداری و امور مالی، امور مالی بین الملل، اقتصاد، اقتصادسنجی، مدیریت بازرگانی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی، تجارت و بازرگانی بین الملل، سیستمهای اطلاعات مدیریتی، علوم سیاسی، روابط عمومی، روابط بین الملل، مطالعات اروپایی، روزنامه نگاری، روابط عمومی و تبلیغات، رادیو-تلویزیون و فیلم، هنرهای تجسمی و طراحی ارتباطات بصری، تربیت معلم موسیقی، آموزش کامییوتر و تکنولوژی آموزشی، تربیت معلم ابتدایی، تربیت معلم ریاضی دوره ابتدایی، تربیت معلم ریاضی دوره دبیرستان، تربیت معلم علوم تجربی، تربیت معلم علوم اجتماعی، تربیت معلم پیش دبستانی، مشاوره روانشناسی و راهنمایی، آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان ترکی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستمهای اطلاعاتی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، حقوق، فنآوری اطلاعات، مدیریت اوقات فراغت، توریسم و مدیریت گردشگری

دوره های کارشناسی ارشد

معماری، ریاضیات کاربردی و علوم کامپیوتر، شیمی، آموزش زبان انگلیسی، سیستمهای اطلاعاتی، فیزیک، زبان و ادبیات ترکی، بانکداری و امور مالی، مدیریت بازرگانی (MBA)، اقتصاد، روابط بین الملل، ارتباطات و رسانه های گروهی، مطالعات آموزشی (علوم تربیتی)، تربیت معلم دبیرستانی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، تکنولوژی و مدیریت سازه، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، حقوق، مدیریت توریسم

دوره های دکترا

معماری، ریاضیات کاربردی، شیمی، فیزیک، اقتصاد، ارتباطات و رسانه های گروهی، علوم تربیتی (آموزشی)، آموزش زبان انگلیسی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک

درباره دانشگاه EMU

دانشگاه مدیترانه شرقی(EMU) East Mediterranean University در یکی از زیباترین شهرهای قبرس شمالی به نام قاضی ماگوسا قرار دارد

این دانشگاه بین المللی با دانشجویانی از 68 کشور مختلف جهان و اساتید از 35 کشور مختلف دارای سطح علمی بالایی می باشد و مدارک تحصیلی آن به صورا قطعی مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران در تمامی سطوح (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ) می باشد. ، امکان اشتغال برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارشناسی، فضای مناسب خوابگاهی، امکانات رفاهی،امکانات ورزشی فوق العاده و درمانگاه و بیمه درمانی از دیگر نکات قابل توجه پیرامون این دانشگاه است.

سایت وزارت علوم ، حاوی لیست دانشگاه مورد پذیرش قبرسی (دانشگاه EMU در گروه الف قرار دارد، که تمام مدارک آن مورد پذیرش در ایران است)

نگاهی بر دانشگاه EMU قبرس :

سال تاسیس دانشگاه مدیترانه شرقی:1979
نوع دانشگاه: دولتی
زبان تدریس دانشگاه EMU: انگلیسی
دانشگاه بین المللی
سی سال تجربه در آموزش عالی
دارای بیشترین رشته ها در مقاطع متفاوت
مساحت دانشگاه EMU 2200 هکتار
دارای محیطی امن و مناسب برای تحصیل
جزء دانشگاه های ممتاز مورد تایید وزارت علوم
ورودی به دانشگاه از طریق امتحان زبان انگلیسی (Proficiency test) یا داشتن مدرک TOEFLو IELTS
همکاری با 90 دانشگاه از سراسر دنیا
عضویت در نشریات علمی بین المللی
دارای کتابخانه مدرن بابیش از 130000 جلد کتاب و 820 نشریه علمی پژوهشی با امکان دسترسی رایگان برای دانشجویان و اساتید

دارای 30 مرکز پژوهشی
دارای 80 کارگاه جهت دانشجویان همراه با اینترنت
دارای پرتال جهت والدین جهت دریافت اطلاع از وضعیت تحصیلی فرزندانشان
دارای12 بلوک خوابگاه در فضای داخل دانشگاه
دارای تعداد 50 عدد انجمن های دانشجویی
دارای سالن های ورزشی سربسته و سرباز:
مجتمع ورزشی سر بسته با ظرفیت 3500 نفر
زمین های ورزشی سر بازبا مساحت66000 متر مربع
استادیوم فوتبال و دو میدانی با ظرفیت 5000 نفر
16 تیم ورزشی در رشته های مختلف

دانشگاه EMU دارای مرکز درمانی مجهز و رایگان جهت دانشجویان:خدمات درمانی این مرکز شامل بخش های چشم پزشکی،پزشکی عمومی،ارتوپدی،گوارش حلق و بینی،روان شناسی و غیره می باشد.

زمانهای اخذ پذیرش در دانشگاه EMU

در دانشگاه EMU تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس, فوق ليسانس و دكترا دوبار در سال پذيرش مي شوند. كه اولين زمان اخذ پذيرش از فروردین ماه آغاز میشود تا شهریور ادامه می یابد . اواخر شهریور زمان اعزام دانشجو به قبرس برای ثبت نام ترم پاییز(سپتامبر) است. دومین زمان برای پذیرش از مهر شروع شده تا اوایل بهمن ماه , که اواسط بهمن تاریخ اعزام و ثبت نام ترم بهاره (ژانویه ) میباشد.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه EMU

دانشگاه EMU در سه کیلومتری مرکز شهر فاماگوستا (گازیماگازا) واقع می باشد. دانشگاه مدیترانه شرقی نه تنها بصورت پیاده به مرکز شهر، بلکه به سواحل زیبای مدیترانه نیز نزدیک است. در منطقه ای جذاب به وسعت 2200 هکتار بنا شده است دانشگاه EMU مجموعه و در منطقه ای مهم و تاریخی قرار دارد.

گازیماگازا از دو شهر مهم قبرس شمالی ، پایتخت لفگوشا (نیکوزیا) و گیرنه فاصله زیادی ندارد. به لفگوشا حدود 40 دقیقه با ماشین فاصله دارد و یک ساعت تا گیرنه ، جاییکه قدیمی ترین کشتی تجاری «سونکن» نیز در موزه قلعه گیرنه به نمایش درآمده است.

این مجموعه میان محوطه ای است در محل های تاریخی جذاب مانند شهر باستانی سالامیس ، زیست گاه برونز افگومی ، مقبره خیابان بارناباس و برج اوتلو مقر اجرای معروف و جهانی شکسپیر.

گازیماگازا از دو شهر مهم قبرس شمالی ، پایتخت لفگوشا (نیکوزیا) و گیرنه فاصله زیادی ندارد. به لفگوشا حدود 40 دقیقه با ماشین فاصله دارد و یک ساعت تا گیرنه، جاییکه قدیمی ترین کشتی تجاری «سونکن» نیز در موزه قلعه گیرنه به نمایش درآمده است.

این مجموعه میان محوطه ای است در محل های تاریخی جذاب مانند شهر باستانی سالامیس، زیست گاه برونز افگومی، مقبره خیابان بارناباس و برج اوتلو مقر اجرای معروف و جهانی شکسپیر.

وضعیت علمی دانشگاه EMU

معتبرترین دانشگاه قبرس شمالی ، و یکی از معتبرترین دانشگاههای خاورمیانه و همچنین EMU مورد تأیید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد.

تمامی دانشگاه های معتبر اروپا ، کانادا ، استالیا ، و آمریکا مدرک اخذ شده از این دانشگاه را تأیید کرده و با توجه به اعتبارش ، دانشجویان به راحتی قادر به انتقال و ادامه تحصیل از این دانشگاه به معتبرترین دانشگاه های جهان هستند.

 

دریافت فاند مهاجرت تحصیلی