مشاوره رایگان مهاجرتی! جهت ارتباط با مشاورین ارشد مجموعه مهاجریست فرم درخواست مشاوره رایگان را پر کنید.

راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور

سفر به سنگاپور

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • 1- ویزا
  برای ورود به سنگاپور داشتن ویزا برای ایرانیان الزامی است. ویزا به دو روش قابل دریافت است (پروسه دریافت ویزا معمولا” بین 3 تا 5 روز کامل کاری است)
  الف )داشتن دعوتنامه رسمی از سنگاپور
  با ارائه دعوتنامه رسمی- یک قطعه عکس رنگی پاسپورت سایز با زمینه روشن و پر کردن فرم شماره 14 (قابل دریاقت از وبسایت سفارت سنگاپور) و کپی صفحات پاسپورت ( صفحه1 تا 10 و 35 تا 40 ) ویزای دو ماهه برای شما صادر می گردد. هزینه این نوع ویزا حدود70 رینگیت است. سفارت سنگاپور در خیابان امپنگ واقع است. و ساعات دریافت مدارک صبح تا ظهر و زمان دریافت ویزا بعداز ظهر می باشد.
   ب )از طریق آژانس های مسافرتی ایرانی با ارائه مدارک و مبلغی در حدود 200 رینگیت .
  کلا” آژانس های مالایی به دلیل عدم نیاز مردم این کشور به ویزا برای مسافرت به بیش از 100 کشور دنیا امور مربوط به اخذ ویزا را انجام نمی دهند.
  تذکر بسیار مهم : دقت کنید پاسپورت شما حتما” دارای بیش از شش ماه اعتبار باشد.
  2- اسکان
  قبل از سفر به سنگاپور حتما” نسبت به رزرو محل اقامت خود اقدام نمایید.این کشور با وجود داشتن صدها هتل و هاستل به دلیل کثرت توریست همیشه با تکمیل ظرفیت مواجه است.
  بدلیل گرانی نرخ تاکسی نیز سعی نمایید حتما” در نزدیکی محل کنفرانس (در صورت سفر جهت کنفرانس) و یا مرکز شهر هتل رزرو نمایید.  محل هایی مانند چاینا تاون(chinatown) – سنگاپور ریور(Singapore river)-  خیابان اورچارد(orchard road) – لیتل ایندیا (little india) خیابان روچور – خیابان هولاک و …  مناسب می باشند.
  عموما” نرخ هتل در مرکز شهر گرانتر است ولی با توجه به نرخ بالای تاکسی و ترافیک سنگین در سنگاپورمقرون به صرفه تر می باشد.
  برای رزرو  هاستل های دانشجویی می توانید از لینک های زیر استفاده کنید. )  این مراکز دانشجویی و ارزان قیمت بوسیله دانشگاه NUS  به دانشجویان توصیه می شود. )
  http://www.sicampus.com.sg/
  http://www.summertavern.com/
  http://www.evanslodge.com.sg/
  http://www.bugisbackpackers.com/
  http://www.sleepysams.com/
  http://www.d-campus.com/
  http://www.vitaholdings.com/prop_Dvita.htm
  http://www.katonghostel.com/
  http://www.mymca.org.sg/YouthLodge.htm
  www.novenahall.com.sg
  http://www.waterloohostel.com.sg/
  http://web.singnet.com.sg/~one66/index.html
  http://www.fernloft.com/index.html
  http://www.atravellersreststop.com.sg/
  http://pbghostel.com/
  http://www.nsshotel.com/
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
   تذکر مهم: در سنگاپور محله ای بنام گیلانگ وجود دارد که از محله های بدنام می باشد. به خانواده ها توصیه می شود از اسکان در این محله خوداری نمایند.معمولا” هتل های موسوم به “81 “ در این محله قرار دارند که از نرخ پائین تری نسبت به سایر نقاط این شهر برخوردارند.
  3- وسیله سفر
  برای سفر به سنگاپور راههای مختلف زمینی و هوایی وجود دارد.که قطعا” بهترین آن سفر با  هواپیمای Airasia   می با شد
  3-1- سفربه سنگاپور با هواپیما AirAsia
  فروش این شرکت هوایی فقط به صورت الکترونیک بوده و قیمت ها به صورت پلکانی می باشد.هر چه خرید بلیط به زمان سفر نزدیک تر باشد  بلیط گران تر است. در صورتی که 2 یا 3 ماه قبل از سفرنسبت به خرید بلیط اقدام نمایید واقعا” مقرون به صرفه است. برای خرید به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.  www.airasia.com
  دوستانی که دارای کارت اعتباری نیستند می توانند  به ایسگاه قطار شهری klsentral     مراجعه و از واحد  فروش خصوصی که بلیط های این شرکت را می فروشد بلیط خود را تهیه کنند. قیمت خرید از این واحد معمولا” گرانتر از خرید اینترنتی است.
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
  3-2 – سفر به سنگاپور با قطار
  روزانه  دو قطار در ساعت 9 و 10 شب از ایستگاه مرکزی کوالالامپورKLSENTRAL     به طرف سنگاپور حرکت می کنند. برای رزرو آنلاین می توانید به سایت  (http://www.ktmb.com.my/) مراجعه و یا به  طبقه اول این ایسگاه مراجعه نمایید. برای تهیه بلیط بایستی از چند روز قبل اقدام کنید.  (بدلیل تقاضای بسیار زیاد)
  مشکل سفر با قطار و اتوبوس سرمای زیاد در شب است.سیستم تهویه  قطارها  و اتوبوس ها در اینجا به صورتی است که عمدتا” در شب مشکل آفرین می باشد لذا در صورت سفر با این وسیله نقلیه لباس گرم همراه داشته باشید.
  مسئله دیگر و مشکل سفر با قطار هنگام کنترل ویزا در زمان خروج از مالزی و ورود به سنگاپور می باشدکه باید هر لحظه کلیه وسایل خود را همراه داشته باشید. (درمورد این مشکل بسیار حاد خصوصا” برای ایرانیان در ادامه به تفصیل صحبت می کنم.)
  مدت سفر با قطار 9 تا 10 ساعت است و قیمت بلیط بسته به نوع قطار از 30 تا 150 رینگیت است.
  3-3- سفر به سنگاپور  با اتوبوس
  معمولا” دو گزینه وجود دارد اول سفر به  شهرجوهر باهرو و بعد سفر از این شهر مرزی به سنگاپور (این روش بیشتر توصیه می شود.)
  گزینه دوم سفر مستقیم است یعنی مستقیما” از اینجا به سنگاپور با اتوبوس.
  برای تهیه بلیط اتوبوس می توانید به ایستگاه اتوبوس های کوالالامپور بنام  Puduraya    واقع در خیابان  پودو رایا  مراجعه نمایید. این ایسگاه بسیار شلوغ و کثیف است و هر زمان مراجعه کنید اتوبوس برای جوهور یا سنگاپور وجود دارد.
  افرا ساکن محله سردانگ می توانند به پمپ بنزین پتروناس واقع در پشت دانشگاه  مراجعه و بلیط را از این باجه تهیه کنید.
  افراد پولدار نیز می توانند به مرکز خرید مید ولی ((midvally  مراجعه و با اتوبوس 5 ستاره به سنگاپور سفر کنند.  https://www.aeroline.com.my/ یا  http://www.airebus.net/
  مدت زمان سفر با اتوبوس به سنگاپور بین 4 تا 5 ساعت است. و قیمت بلیط از 24 رینگیت به بالا است.
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
  4- خروج از مالزی و ورود به سنگاپور
  توجه داشته باشید هنگام خروج از مالزی و ورود به سنگاپور همیشه کلیه وسایل خود را همراه داشته باشید. معمولا” پروسه ورود به سنگاپور برای ایرانیان زمان بر است. در این مدت اتوبوس یا قطار منتظر شما نشده و وسایلتان در آن جا می ماندو شما باید با وسیله  دیگری باقی راه را طی کنید. (مزیت سفر از شهر جوهور به سنگاپور )
  در صورتی که ازجوهوربارو به سنگاپور سفر می کنید پس از رسیدن به جوهور اتوبوس شما را در ایستگاه معروف به لارکین  پیاده می کند.در آنجا می توانید با اتوبوس های شهری (خط شماره 170 یا 980 و یا اتوبوس های اکسپرس) به سفر خود به سنگاپور ادامه دهید. هزینه این اتوبوس پایین است و نوع اکسپرس آن که زرد رنگ است بهتر است.در سنگاپور نیز شما را در ایستگاهی به نام کویین استریت (Queen Street) پیاده میکند. در برگشت هم با مراجعه به این ایستگاه در خیابان Queen Street نزدیک به خیابان عربها در مرکز شهر به مالزی برگردید.
  4-1 – خروج از مالزی
  در این بخش از سفر پس از رسیدن به مرز باید از وسیله نقلیه خارج شده و پس از گذراندن تشریفات قانونی به درب خروج مراجعت نموده و دوباره مسیر کوتاهی در حدود 1 دقیقه را به وسیله نقلیه و نه پیاده طی کرده تا به مرز سنگاپور برسید.
  4-2 – ورود به سنگاپور
  معمولا” ایرانیانی که برای اولین بار به سنگاپور می روند از باجه کنترل ویزا به اتاق افسر ارشد کنترل راهنمایی می شوند و پس از چند دقیقه کنترل اضافی اجازه ورود را به شما می دهند. در این قسمت از هر گونه صحبت اضافی با افسر کنترل خودداری نمایید زیرا این کنترل های اضافی برای اتباع بعضی از کشورها منجمله ایران یک روال است.
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
  5-  اقلام ممنونه در سنگاپور
  قوانین در این کشور بسیار سختگیرانه اجرا می شود. از به همراه داشتن هر نوع ماده دارویی مخدر و آدامس به هنگام ورود به سنگاپور خوداری نمایید. دقت کنید در ساک هایتان چاقوی بزرگ یا هر چیزی مشابه  به سلاح سرد وجود نداشته باشد. ورود بیش از دو پاکت سیگار به سنگاپورنیز ممنوع می باشد. در این کشور فقط سیگارهایی با برچسب های حاوی بیماران سرطانی و غیره ( حاصل سیگار کشیدن ) به فروش می رسد.
  ضمنا” روزهای تعطیل و ساعات اوج ترافیک متغیر می باشد.به هر حال رانندگان تاکسی در سنگاپور مطمئن بوده و جای بحث نیست و برعکس ایران و مالزی رانندگان تاکسی در این کشور قابل اطمینان هستند. (نرخ و روش محاسبه در تاکسی به صورت بر چسب نصب شده است).
  یکی از موارد جالب در سنگاپور نصب تابلو روی تاکسی ها می باشد که در صورت خالی بودن تاکسی این تابلو سبز رنگ و در صورت داشتن مسافر یا مشغول بودن تاکسی این تابلو قرمز رنگ است و از دست بلند کردن بیخود برای تاکسی گرفتن جلوگیری می کند.
  6-  تلفن و موبایل
  موبایل مالزی در سنگاپور قابل استفاده است. پس از ورود موبایل شما اتوماتیک به شرکت singtel   ویا starhub   دایورت می شود. نرخ مکالمه بسیار بالا بوده وبرای تماس و اس ام اس دریافتی نیز شما شارژ میشوید. لذا در صورت نیاز به تماس قبل از خروج از مالزی موبایل خود را  به مقدار کافی شارژ کنید.کارت موبایل سنگاپور نیز به راحتی قابل خرید ,شارژ و استفاده است.
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
  7- مراکز خرید
  سنگاپور یک کشور پیشرفته و گران است. اصولا” برای خرید جای مناسبی نیست. می توان گفت کلیه کالاهایی را که به راحتی و قیمت مناسب  در مالزی  میتوان خرید در سنگاپور به چند برابر قیمت باید خرید کرد. تنها اجناس دیحیتالی و الکترونیکی در سنگاپور کمی بهتر از مالزی قابل خرید است. برای خرید سوغاتی ویادگاری از سنگاپور می توانید به یکی از بزرگترین و معروف ترین فروشگاههای 24 ساعته  بنام مصطفی سنتر (http://www.mustafa.com.sg/index.asp)  در خیابان  سرانگون مراجعه کنید. این مرکز برای تبدیل دلار نیز مناسب است و قبل از تبدیل می توانید نرخ ها را در وبسایت این مرکز ببینید.
  برای خرید وسایل الکترونیکی نیز می توانید به مرکز خرید  سیم لیم sim lim square یا فونان سنتر مراجعه کنید.
  مرکز خرید ویوسیتی در جلوی درب جزیره سنتوزا بزرگترین مرکز خرید سنگاپور است. طبق گفته مسئولین در روز افتتاح این مرکز خرید کل جمعیت سنگاپور در همان روز اول از این مرکز بازدید کردند.!!!!!!!!!!!!!!
  البته طبق معمول کشورهای شرق دور مرکز شهر یا همان چایناتاون برای خرید اجناس معمولی بهترین مرکر می باشد. بازدیدکنندگانی هم که قصد خرید و گردش را دارند می توانند از مراکز خرید واقع در خیابان اورچارد که یکی از خیابانهای گردشگری سنگاپور می باشد دیدن و خرید کنند.
  فروشگاههای زنجیره ای جاینت (Giant)مالزی نیز در سنگاپور دارای شعبه می باشند. یکی از شعبه های این فروشگاه در طبقه زیر زمین مرکز خرید ویو سیتی قرار دارد قبل از ورود به این جزیره مواد خوراکی را از این فروشگاه خرید کنید.
  نکته مهم : برای خرید در سنگاپور به مالیا ت توجه کنید (در ادامه توضیح داده می شود)
  8-  پول رایج سنگاپور
  پول رایج سنگاپور دلار سنگاپور یا همانSGD  می باشد. که در قطعات 1 ,2, 5 ,10 , 100 و 500 دلار می باشد. شکل این پول ها یکی است و فقط رنگ آنها متفاوت است.
  امنیت پول سنگاپور بسیار بالا تر از دلار امریکا بوده و تا به این لحظه پول تقلبی این کشور در هیچ جای دنیا کشف نشده است. ارزش هر دلار سنگاپور تقریبا” بین 600 تا 700 تومان می باشد و هر 2.3 یا2.4 رینگیت مالزی برابر 1 دلار سنگاپور است.
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
  9- مالیات در سنگاپور  GST   (بسیار مهم)!!
  معمولا” ما ایرانی ها به پرداخت مالیات مستقیم عادت نداریم واین موضوع برایمان بسیار عجیب و نا خوشایند است. اما در کشورهای پیشرفته مانند سنگاپور این نوع پرداخت مالیات یک امر بدیهی است.
  مردم این کشور بر خلاف ما پرداخت مالیات را دوست دارند. چون اعتقاد دارند کل مالیات پرداختی برای بالا بردن سطح رفاه و آسایش و امنیت انها هزینه می شود.
  در سنگاپور برای هر خرید بین 5 تا 7 درصد مالیات در قیمت محاسبه شده یا بعدا” به هنگام پرداخت به قیمت اضافه می شود.
  معمولا” برای ما ایرانی ها زمان پرداخت کرایه هتل و رستوران و……  مشکل پیش می آید. که در لحظه ورود به این موضوع توجه نمی کنیم و باعث درگیری و مشاجره با صندوق دار می شود.  برای خرید یا اجاره هتل حتما” مبلغ مالیات را سوال کنید. برای فروش بعضی از اقلام به افراد خارجی این مالیات دریافت نمی شود یا در صورت دریافت می توانید در فرودگاه این مبلغ را پس بگیرید.
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
  10- انضباط اجتمایی در سنگاپور
  قطعا” رعایت مقررات اجتماعی در ایران ومالزی با سنگاپور بسیار متفاوت است. در سنگاپور رعایت مقررات بسیار سختگیرانه و بدون توجه به ملیت است. و  زندگی برای ما که به بی نظمی عادت کرده ایم واقعا” سخت است.
  خط کشی عابر پیاده , سیگار نکشیدن در مراکز عمومی , خوردن و آشامیدن در اتوبوس , پرت کردن آب دهان , آدامس نجویدن را در سنگاپور رعایت کنید. ممکن است در صورت مشاهده توسط پلیس جریمه نقدی و یا به کار اجباری  در شهرداری محکوم شوید.
  11- رشوه گیری مامورین پلیس و نظام اداری
  در این کشور سعی کنید سرو کارتان با پلیس نیفتد.برای امور اداری نیز تابع قانون باشید. مطمئن باشید بر خلاف ایران و مالزی در این کشور مامور یا کارمند رشوه بگیر پیدا نمی شود. همه چیز بر اساس قانون است. به طور کلی اعتقاد عمومی در این کشور این است که رعایت قانون ومقررات از همه چیز و همه کس بالا تر است.
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
  راهنمای قدم به قدم سفر به سنگاپور
   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  دریافت فاند مهاجرت تحصیلی

  مشاوره مهاجرتی فوری