راهنمای دريافت اقامت امارات متحده عربی

اقامت امارات متحده عربی

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • دريافت اقامت امارات متحده عربی
  به گزارش مهاجریست، امارات متحده عربى كشورى بسيار زيبا و پيشرفته و داراى امكانات تجارى و تفريحى و توريستى براى توريست ها و تجار مى‌باشد. سالانه افراد زيادى ازاين كشور ديدن مى‌كنند.
  دبى يكى از شلوغترين و پر رفت و آمدترين شهرها در امارات متحده عربى است. از بنادر آزاد دبى هر ساله براى فهاليتهاى تجارى تجار به ايران و ديگر كشورها استفاده مى‌شود.
  توصیه های اقامت در دبی
  قبل از هرگونه تصميمي برای کار و زندگی در دوبی ، بررسي لازم در خصوص نوع كار و فعاليت را انجام دهيد و در نظر داشته باشيد كه تنها افرادي در دبي موفقند كه در هر زمينه و شغلي قصد انجام فعاليت دارند، تخصصي لازم و كافي و نيز سرمايه مناسب و ايده‌هاي نو داشته باشند.
  حتي اگر براي گذران دوران بازنشستگي قصد اقامت داريد بررسي همه جانبه انجام دهيد و واقع‌بينانه تصميم بگيريد در هر حال از بررسي‌هاي سطحي بگذريد و واقعاً عمقي وارد شويد.
  اگر پنجاه درصد مصمم به كار و اقامت شده‌ايد، ويزاي دوماهه بگيريد و در خصوص اين موارد دقت نظر به عمل آوريد.
  بافت انساني محيط را به لحاظ زندگي و سازگاري با اخلاق و روحيات خود، همسر و فرزندان ارزيابي كنيد. – هزينه‌هاي كار و زندگي اعم از اجاره دفتر و منزل، خوراك و پوشاك، آب و برق، تلفن، خريد ماشين، بنزين، مدرسه يا دانشگاه را به دقت برآورد كنيد و با پيش‌بيني ميزان بازدهي شركت تطابق دهيد.
  لازم به ذكر است هزينه اجاره معمولاً در چهار مرحله و هر سه ماه يكبار به صورت پيش‌پرداخت اخذ مي‌شود.
  ضمناً اين نكته را به خاطر داشته باشيد كه با حسابهاي ريالي ما هزينه‌ها بسيار بالاست ولي اگر شغل و كسب و كرا مناسبي داشته باشيد درآمد شما نيز قابل توجه خواهد بود. – رقباي خود را در نوع فعاليتي كه مي‌خواهيد انجام دهيد در نظر بگيريد.
  تحت عنوان مشاوره يا مشتري وارد شويد و اطلاعات بيشتري كسب كنيد. – براي انجام امور اقامت اگر مستقيم از طريق كفيلي آشنا اقدام كنيد از نظر هزينه مناسب‌تر و با اطمينان بيشتري انجام مي‌شود وگرنه در انتخاب شركتي كه در نظر داريد مراحل قانوني و اقامت و مجوز كار شما را انجام دهد دقت نظر كافي به عمل آوريد. كل هزينه و زمان طي مراحل اداري را به صورت كتبي از او بخواهيد و سپس حق‌الزحمه خود را نيز جداگانه حساب كند.
  براي هر پرداختي رسيد بگيريد.
  راجع به كفيلي كه به شما معرفي مي‌كنند، تحقيقاتي انجام دهيد:
  ميزان سواد كفيل، موقعيت اجتماعي و وضعيت مالي او مي‌تواند اعتبار بيشتري براي آينده شما داشته باشد.
  باز هم تاكيد مي‌كنيم در انتخاب كفيل دقت نظر خاصي داشته باشيد. – در نظر داشته باشيد كه گرفتن لايسنس فقط با اجاره محل تجاري مقدور مي‌باشد.
  هر ايراني فقط به عنوان شريك لايسنس مي‌تواند اقامت گرفته و فعاليت خود را شروع كند و به غير از شريك نمي‌تواند در دبي فعاليت نمايد، بسياري از افراد بدون تحقيق و با ويزاي دوماهه (كه ويزاي زيارت است و نه اقامت) براي كار به دبي مراجعه مي‌كنند و پس از متحمل شدن هزينه، بدون نتيجه قبل از موعد مجبور به بازگشت مي‌شوند.
  در خريد آپارتمان نيز تحقيق لازم را به عمل آوريد. از جمله مكان پروژه، مبلغ شارژ ماهيانه، وضعيت اقامت فرزندان و وضعيت مالكيت قطعي. – در آخر پس از گرفتن تصميم قطعي تمام پلهاي پشت سر خود را خراب نكنيد.
  از عكس گرفتن از زنان عرب بدون اجازه ايشان جداً پرهيز كنيد.
  براي خريد پارچه و لباس اگر فرصت كافي داريد حتماً محله‌هاي فهيدي و الكرامه را به دقت بگرديد.
  اخذ ويزاي اقامت ويزاي چهارده روزه‌ي گروهي معمولاً توسط آژانس‌هايي كه مجوز لازم را دارند اخذ مي‌گردد.
  ويزاي دو يا سه ماهه نيازمند به يك كفيل يا خارجي مقيم دبي دارد كه با شرايطي مي‌توانند نسبت به اخذ ويزا اقدام كنند.
  طرق مختلف اقدام، براى دريافت اقامت امارات متحده عربى از طريق تجارى:
  تجارت خاص
  تجار براى دريافت جواز كسب از طريق تجارت خاص بايد شركت وطنى داشته باشند. بدين منظور يك نفر موطن امارات متحده عربى بايد 51% در جواز كسب شريك باشد و در بعضى موارد شركاى وطنى اجازه كل فعاليت و تصميم‌گيرى را به تجار داده و نقش اساسى در فعاليتهاى شركت و واحدهاى تجارى ندارند.
  براى ايجاد واحد تجارى يا شركت از طريق تجارت خاص تاجر بايد مبلغ 300000 درهم گارانتى از طريق بانك ارائه دهد. اين نوع جواز براى فعاليتهايى نظير ايجاد واحد تجارى براى فروش پوشاك، كامپيوتر، الكترونيك و مواد غذايى و غيره مى‌باشد
  تجارت عامه
  تجارى كه علاقمند به ايجاد شركت تجارى براى واردات و صادرات كالا هستند مى‌توانند از جواز كسب (تجارت عامه) استفاده كنند. بدين منظور بايد 1000000 ميليون درهم از طريق بانك به عنوان گارانتى نشان دهند. اين افراد همچنين بايد براى ايجاد شركت، كفيل وطنى داشته باشند. جواز براى امور خدماتى: مشاورين و افرادى كه سرويس خدماتى نظير امور حسابدارى، مشاوره در كليه امور و هر گونه خدمات ديگر را مى‌توانند ارائه كنند، مى‌توانند از طريق دريافت جواز كسب براى امور خدمات استفاده كنند.
  بدين منظور شخص مى‌تواند با ارائه گارانتى مبلغ 500000 درهم موفق به دريافت جواز كسب شوند. قابل به ذكر است كه براى دريافت اقامت امارات متحده عربى بدون داشتن كفيل وطنى، تجار مى‌توانند از طريق مناطق آزاد جبل على (ايجاد شركتهاى تجارى و خدماتى)، فرودگاه دبى و يا اينترنت سيتى (افراد علاقمند به ايجاد شركتهاى كامپيوترى و امور مرتبط) و يا Media City (براى ايجاد ايستگاه‌هاى راديو، تلويزيون و كليه رسانه‌هاى گروهى) اقدام نمايند. لازم به ذكر است براى دريافت اقامت نيازى به ارائه گارانتى بانك دراين رابطه ني
  منطقه آزاد دبي – يکي از شش شيخ نشين امارات متحده عربي – شريط را به گونه اي براي سرمايه گذاري و تحصيل راحت کرده است که بسياري از يرانيان ترجيح دادند سرمايه هاي مادي و فکري خود را روانه ين شهر کنند تا جيي که طبق آمار منابع خبري درحال حاضر يک چهارم جمعيت اين شهر را ايرانيان تشکيل مي دهند چنانچه 4 هزار و 650 شرکت ايراني سرمايه گذار که 45 درصد از نرخ تشکيل سرمايه ثابت دبي است و نزديک به 9 هزار دانشجوي ايراني در دبي نشان دهنده مهاجرت بي رويه ايرانيان به ا ين شهر است در دبي به ا يرانی‌ها ويزاي كارگري نمی‌دهند وا يرانی‌ها صرفا مي توانند پس از ثبت شركت در دبي اقامت بگيرند براي ثبت شركت لازم سات شما يك شريك تبعه امارات داشته باشيد كه البته اين شريك صوري است و شريك شما تنها مبلغي حدود 8 تا 12 هزار درهم در سال از شما بابت ثبت اسمش در اساسنامه شركت شما می‌گيرد و ديگر كاري به كار شما نداردي در اساسنامه شركت شما حداقل بيد سرميه 000/300 درهم را اعلام و آنرا در بانك سپرده بگذاريد كه البته افرادي هستند كه در قبال دريافت مبلغي از شما اين سپرده را براي شما در بانك می‌گذارند در مقابل هر 000/70 درهم سرمايه شركت يك نفر می‌تواند از طرف شركت به عنوان شريك شركت اقامت بگيردي اگر شما حداقل سپرده كه همان 000/300 درهم است را ثبت كنيد با توجه به آنكه 51% سهام شركت متعلق به شريك بومي شما است 000/147 درهم سهم شما است كه با آن 2 نفر مي توانند اقامت بگيرندي ين اقامت‌ها 3 ساله و قابل تمديد است خانواده افراد سهيم در شركت شامل همسر، فرزندان و پدر و مادر نيز مي توانند اقامت بگيرند كه البته بري پدر و مادر 1 ساله و قابل تمديد است
  اخـذ اقـامت به عنوان شـريک تجاری يک شرکت
  شرکتی که شـما را به عنوان سـهامدار می پذيرد (‌شريک‌) ابتدا در دادگاه دبی يک وکالت نامه تام‌الاختيار از شما دريافت می‌نمايد تا شما ادعايی برای مالکيت سهام اين شرکت نداشته باشيد به هر حال چنانچه اين شرکت در آينده دچار هر نوع مشکلی گردد. شما نيز دچار مشکلات متعددی خواهيد شد.
  در اين روش شما می‌بايست هر 3 سال مبلغی را به مديرعامل شرکت پرداخت کنيد. البته معمولاً مديرعامل شرکت بخشی از هزينه‌های اجاره آب و برق و تلفن را به صورت نامحسوس از شما دريافت می‌کند.
  کليه امور شما در اين روش توسط کفيل شما مديريت می‌شود. توجه داشته باشيد چنانچه بعداً بخواهيد تغيير اقامت دهيد بايد يک رضايت نامه از کفيل خود داشته باشيد (No objection letter).
  اخذ اقامت توسط ثبت يک شرکت
  در اين روش شما می‌توانيد به عنوان مديرعامل و سرمايه‌گذار، شرکتی را ثبت نموده و برای خود و خانواده ويزای اقامت اخذ نماييد. در صورتی که به روش حرفه‌ای و صحيح و با رعايت اصول حقوقی اين امر صورت نگيرد، هر سال هزينه‌های زيادی به شما تحميل خواهد شد.
  دارائی، شهرداری، جوازات و… مبالغی را ساليانه از شما دريافت می‌کنند.
  اخذ اقامت با خريد منازل مسکونی
  با اين نوع اقامت اجازه کار در دبی را نخواهيد داشت.
  هشدار چنانچه تصميم به اخذ اقامت داريد، احتمال بروز بعضی مشکلات وجود دارد، لذا به نکات زير توجه کنيد:
  مجموعه‌های بدون مجوز اغلب در طول مدت اخذ اقامت (2 ماهه اول‌) به روش‌های مختلف،شما را شارژ می‌کنند.
  مدرک تحصيلی شما بايد به تأييد سفارت دبی در ايران برسد
  مدارک خود را کامل کنيد، زيرا چندين دفعه رفت و آمد هزينه‌های زيادی (‌بليط و هتل‌) را به شما تحميل خواهد نمود.
  اگر در صحت مدارک خود شک داريد با ويزای 2 ماهه وارد امارات شويد تا مجبور به بازگشت برای تکميل مدارک نشويد.
  اصل گذرنامه خود را به هيچ مجموعه‌ای تحويل ندهيد.
  مدارک قانونی مجموعه ای را که اقدام به اخذ اقامت برای شما می نمايند را جهت روئيت بخواهيد.
  به اين نکته توجه دشته باشيد کسانی که با هزينه پايين به شما پشنهاد اخذ اقامت می‌کنند، اغلب اقدام به تأسيس شرکتهای سوری و کوتاه مدت می‌کنند (6 ماهه) و شما را به عنوان کارمند و يا شريک اين شرکت وارد امارات می‌کنند.
  تأسيس اين نوع شرکتها به علت کوتاه بودن مدت عقدالاجار (اجاره نامه) و نداشتن محل قانونی خطرات خيلی زيادی را متوجه شما خواهد نمود زيرا شما نمی دانيد شريک چه کسانی خواهيد بود و اگر هم بدانيد از سلامت کامل آنها نمی توانيد آگاه شويد.

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران