دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان 2022

دوره فلوشیپ پزشکی در کشور آلمان

پیش از آن که بخواهیم درباره نحوه پذیرش دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان صحبت کنیم، بهتر است بدانیم که کشور آلمان نه تنها در سطح اروپا بلکه در سطح بین‌المللی در علوم پایه پزشکی، پزشکی و پیراپزشکی از سرآمدان و پیشگامان جهانی محسوب می‌شود و در عرصه تولید علم پزشکی و علوم دیگر قدمتی تاریخی دارد. در این کشور مراکز علمی بیمارستان‌های دانشگاهی؛ تمام رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی را ارائه می‌‌دهند و سالیانه از تمامی کشورهای جهان در کلیه سطوح علمی دانشجو می‌پذیرند. با در نظرگرفتن تمهیداتی ویژه؛ تحصیل در کشور آلمان یکی از جذاب‌ترین کشورهای پیش‌رو برای متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل می‌باشد.

 

بدیهی است که رده‌های مختلف علمی برای جذب و پذیرش، شرایط کاملا متفاوتی از یکدیگر دارند. آمارها نشان می‌دهند که درصد بالایی از دانش‌آموختگان به علت جذاب بودن شرایط و مزایای این کشور، پس از تحصیل بیشتر مایل هستند که در آلمان بمانند تا این که بخواهند به کشورشان برگشته و در آنجا شاغل شوند.

دوره فلوشیپ پزشکی در کشور آلمان

دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان به چه صورت است؟

دوره فلوشیپی معمولا به مدت کوتاه و از یک تا چندماه ارائه می‌گردد و مناسب پزشکان متخصص و فوق تخصص می‌باشد. مدت زمان دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان؛ چنانچه متقاضی دوره با رئیس دپارتمان توافق کرده باشند می‌تواند برای مدت بیشتری تمدید گردد.

اخذ پذیرش دوره فلوشیپ‌ در آلمان معمولا به دلایل متعددی کار آسانی نیست؛ چرا که برای اخذ پذیرش این دوره، متقاضی باید مسئله مهم و اساسی پیش روی خود یعنی تسلط بر زبان خارجی را حل کند و این چالشی است که در ابتدای مسیر متقاضی قرار دارد. دلیل بعدی آن است که معمولا مدیران بخش‌هایی که می‌توانند متقاضی فلوشیپ را بپذیرند، ترجیح می‌دهند افرادی را انتخاب کنند که پتانسیل کار در آلمان بخصوص در آن بیمارستان و مرکز درمانی را داشته باشند.

 

برای گذراندن دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان تردید نداشته باشید. چرا که آمار و چشم انداز آینده نشان می‌دهد که پزشکان همیشه در آلمان مورد تقاضا خواهند بود و می‌توانند فرصت‌های کاری خوبی را با حقوق بالا بدست ‌آورند. علاوه بر این، دانشکده های پزشکی آلمان در میان رهبران جهانی علوم پزشکی هستند و کارفرمایان در سرتاسر دنیا؛ برای مدارک دانش‌آموختگان دوره‌های فلوشیپ پزشکی و پیراپزشکی در آلمان، اعتبار بالایی قائل هستند.

 

علیرغم تعداد بسیار زیاد پزشک و مراکز مدرن درمانی در آلمان؛ همچنان متقاضی بکارگیری پزشکان خارجی برای برطرف کردن نیاز این کشور به پزشکان متخصص و فوق تخصص ‌وجود دارد.

همچنین به نکات زیر در خصوص این دوره فلوشیپ جذاب برای پزشکان متخصص و فوق تخصص باید اشاره کرد:

  • دوره فلوشیپ در چهارچوب زمانی یک دوره متمرکز است و برای گذراندن آن متقاضی ویزای مولتی دریافت خواهد کرد.
  • متقاضی پذیرش در دوره فلوشیپ آلمان؛ برای گذراندن دوره وجهی دریافت یا پرداخت نخواهد کرد.
  • در طی این دوره متقاضی به علت نداشتن مجوز کار؛ مستقیما نمی‌تواند در امر طبابت دخالت کند و در حقیقت هدف از این دوره، آشنایی پزشکان با آخرین روش‌های آموزشی در تمامی سطوح و بالابردن سطح دانش و تجربه آن‌ها می‌باشد.

فرصت همکاری پس از پایان دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان

مزایای پذیرش در دوره فلوشیپ پزشکی آلمان

پزشکانی که متقاضی حضور در این دوره هستند؛ علاوه بر گرفتن مدرک معتبر مبنی بر گذراندن این دوره، می‌توانند شرایط‌شان را برای کار تحت عنوان Wiessenschaftler به معنی پزشک و دانشمند محقق در آلمان محک بزنند.  چرا که برخی مدیران دپارتمان‌های پزشکی آلمان مایل هستند تا با پزشکان خارجی همکاری نمایند.

 

سطح مهارت زبان آلمانی برای پذیرش در دوره فلوشیپی آلمان

دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می‌گردد. حداقل سطح مهارت زبان شما برای پذیرش در این دوره می‌بایست معادل B1 در هر یک از این زبان‌ها باشد. چنانچه سطح مهارت زبان شما بالاتر باشد، این خود یک مزیت در فرآیند اخذ پذیرش شما برای این دوره محسوب می‌شود.

 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دوره فلوشیپ پزشکی کشور آلمان

جهت اقدام برای اخذ پذیرش در دوره فلوشیپی کشور آلمان؛ در ابتدای امر لازم است تا مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در دوره‌های فلوشیپ پزشکی را فراهم کنید. در ادامه ما عناوین تمامی این مدارک را برای شما آورده‌ایم:

  • نامه درخواست و انگیزه
  • دانشنامه عمومی و خصوصی
  • کپی کارت نظام پزشکی برابر اصل شده
  • پروانه دائم پزشکی و مطب (در صورت وجود)
  • کپی صفحه اول پاسپورت
  • کپی کارت ملی
  • گواهی تاییدیه از بیمارستان یا دانشگاه

اگر تمایل دارید تا در مورد مسیر اخذ پذیرش در دوره فلوشیپ پزشکی در کشور آلمان اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید به مقالات تخصصی مجله آمیس (https://amisgroup.pro) مراجعه کنید.

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای