این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

جت اسکی

جت اسکی

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • جت اسکی نامی تجاری است که بر روی ”موتور آبی“ تولید شرکت کاواساکی موتورز (Dawasaki Motors) گذاشته شد اما امروزه لفظ جت اسکی تبدیل به نامی عمومی برای همهٔ مدل های ”موتور آبی“ شده است.
  قبل از معرفی جت اسکی در سال ۱۹۷۳ توسط شرکت کاواساکی، کمپانی کوچک تری به نام بمباردیر (Bombardier) در سال ۱۹۶۸ نمونه کارآمدی از این وسیله را ابداع کرده بود و سال ها بعد از اینکه جت اسکی نام خانگی این دستگاه شد بمبار دیر با نمونهٔ دیگر به نام سی دوو (Sea Doo) بازگشت و سعی در فتح بازار داشت. نوع دیگری از این وسیله با نام موج نورد (Wave runner) نیز در بازار موجود است.
  نمونه اولیه که سواری آن فقط به صورت ایستاده ممکن بود فقط دارای یک موتور ۴۰۰cc و یک دستهٔ فرمان بود.
  ایستادن روی این وسیله خصوصاً در آب های متلاطم کار پر خطری بود بنابراین با وجود پیشرفت هائی که در نحوهٔ کنترل و پایداری آن ایجاد شده بود، باز از استقبال محدودی برخوردار بود.
  مدل دو نفره اواخر دهه هشتاد با تکنولوژی پیشرفته تری وارد بازار گردید.
  این مدل در کنار برخوردار بودن از امنیت راحتی بیشتری، امکان سواری دو نفره را به صورت نشسته فراهم می آورد که این خصیصه باعث محبوبیت بیشتر این وسیله گردید.
  اوایل دهه ۹۰ با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از این وسیله بسیار تسهیل گردید و به شدت بر محبوبیت این وسیله افزوده شد تا آنجا که جت اسکی رکورددار بیشترین فروش قایق در جهان گردید.
  در واقع جت اسکی مخلوطیست از اسکی روی آب و یک قایق پرسرعت که در واقع در عملکرد، مشابه یک موتور سیکلت عمل می کند.
  به جای پروانهٔ سنتی کشتی و موتورهای پیچیده، جت اسکی برای هل دادن آب از یک موتور هوا استفاده می کند که در وسط دستگاه واقع شده و دو زانوی راننده در هنگام نشستن روی دستگاه کمی به سمت آن خم می شود. این حالت دافع شوک ەای احتمالی می باشد.

  جت اسکی

  موتور به صورت الکتریکی و توسط یک کلید در جلوی راننده روشن می شود.
  همهٔ مدل های جت اسکی باید مجهز به سوییچ اضطراری ”Deadman&#۰۳۹;s Switch“ باشند. این کلید رابطی است بین راننده و سیستم خاموش شدن اضطراری که اگر راننده بیفتد به طور فوری دستگاه را خاموش می کند.
  درست مثل موتورسیکلت، سرعت در جت اسکی با اهرمی روی فرمان کنترل می شود. با چرخاندن دسته روی فرمان، راننده می تواند قدرت موتور را افزایش یا کاهش دهد اما هدایت دستگاه نیاز به حرکات بدنی راننده هم دارد.
  حرکات بدن جت اسکی را به طرفین می پیچاند و برای ایجاد حرکات نمایشی و پرشی کاربرد بسیاری دارد.
  امروزه جت اسکی ها قادر هستند تا سه نفر را حمل و تا سرعت شصت مایل در ساعت حرکت کنند و مسابقات مختلفی برای تمام مدل ها اعم از ایستاده و نشسته در سرتاسر جهان برگزار می گردد.
  جت اسکی ها برای گاردهای ساحلی و گروه های نجات غریق در کنار اقیانوس ها بسیار کارآمد بوده اند و از وسیله های محبوب آنها به شمار می روند.
  باید اذعان داشت که جت اسکی مفهوم تعطلات کنار دریا را به طرز قابل توجهی گسترش بخشید. مردمی بودن این وسیله، امکان اجازه کردن و یا خریدن آن به آسانی، دسترسی ساده، امان استفادهٔ آن در آب های متفاوت و آموزش سریع این وسیله هر سال بر محبوبیت آن در سرتاسر جهان می افزاید.

   
  جت اسکی
  جت اسکی
  جت اسکی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران