این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

یونان سرزمینی برای اخذ اقامت رویایی

Santorini sunset at dawn village of Oia Greece

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • مهاجرت به یونان یکی از ارزان ترین راه های ورود به اروپا است که متقاضیان می توانند با بررسی شرایط و روش مورد نیاز یکی را بر گزینند. قبل از پرداختن به این روش ها باید آشنایی در خصوص این کشور محبوب اروپائی برای شما ایجاد شود. پس همراه مهاجریست  برای بررسی های بیشتر کشور یونان باشید.

  موقعیت جغرافیایی یونان:

  یونان در سال‌های اخیر و پس از خروج از بحران اقتصادی، برای توسعه زیرساخت‌های خود اهتمام ویژه‌ای ورزیده تا ضربه‌های اقتصادی گذشته را جبران کرده باشد و به همین دلیل به سرعت در حال پیشرفت است.

  بهره‌مندی از مزایای شهروندی یونان، استفاده از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی و زندگی در کشوری ایمن با آب و هوای آفتابی مدیترانه‌ای از جمله مزایای اقامت در این کشور تاریخی و غنی از فرهنگ است. برای به حقیقت رساندن این رویا، مانند دیگر کشورهای جهان، راه‌هایی برای اخد اقامت و زندگی در آن کشور وجود دارد که در مشاورین مهاجریست به بررسی این راه و روش ها می پردازند.

  اعتبار پاسپورت یونان:

  رنگ پاسپورت کشور‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است که این رنگ ها به 4 دسته‌ی قرمز، سبز، آبی و مشکی تقسیم بندی می‌شوند. ارزش پاسپورت یونان بسیار بالا می باشد و  از پاسپورت‌های معتبر و پرقدرت در جهان بوده که به واسطه آن می‌توان به 186 کشور در جهان سفر کرد. از این رو بسیاری از افراد درخواست مشاوره مهاجرت یونان دارند و تمایل دارند با اخذ یا خرید پاسپورت یونان به این گذرنامه محبوب‌ در جهان دست پیدا کنند و از طریق آن سفر‌های مختلفی را به کشور‌های دیگر داشته باشند.

  روش های دریافت اقامت یونان :

  اقامت یونان با خرید ملک یا ویزای طلایی یونان:

  برنامه ویزای طلایی یونان (Golden Visa) که یکی از پر طرفدار ترین برنامه های اخذ اقامت و مهاجرت به یونان است، همان روش اخذ اقامت یونان با خرید ملک است و شما با خرید املاک و مستغلات در یونان، صاحب اقامت 5 ساله به همراه اعضای خانواده می شوید. یکی از دلایلی که خرید ملک در یونان جذاب است، این است که این مقدار سرمایه گذاری در بین کشورهای اروپایی مبلغ پایینی است و یک فرد خارجی می تواند یک یا چندین ملک به ارزش خریداری کند.

  اقامت یونان با سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی :

  اخذ اقامت یونان از سرمایه گذاری و تمکن مالی یکی از ارزان ترین راه های ورود به قاره اروپا است و فرد می تواند با مشاوره گرفتن از وکلای مهاجرتی حرفه ای مهاجریست، موفق به اخذ اقامت دائم شوند. هزینه ای که برای این روش دریافت می شود، شامل هزینه افتتاح حساب، اجاره ملک، بیمه شدن و هزینه ورود به خاک اروپا می باشد.

  مزیت های اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی عبارت است از:

  • از بیمه‌های پزشکی و درمانی دارای اعتبار در عرصه بین ‌المللی برخوردار خواهد شد.
  • سریع ترین و آسان‌ ترین روش اخذ اقامت شینگن در اتحادیه اروپا به شمار می رود.
  • به هیچ گونه سرمایه‌ گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا نیازی نیست.
  • تمدید مجوز اقامت به آسانی صورت می گیرد.
  • بعد از اخذ اقامت، به اجاره کردن ملک در یونان نیازی نخواهد بود.
  • به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی نیازی نیست.
  • به صورت آزادانه می توان در یکی از کشورهای حوزه شینگن زندگی کرد.

  اقامت یونان از طریق کار:

  مهاجرت به این سرزمین از طریق کار، یکی از روش هایی است که منجر به اخذ اقامت یونان می شود.این روش یک پروسه کمی سخت دارد چرا که با وجود داشتن جاب آفر، فرد باید منتظر مشاهده درخواست کارفرما بماند.

  یک کارفرما در یونان باید به مدت سه ماه شغل مورد نظر را در اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر فرد کار مورد نیاز را پیدا نکرد، سه ماه دیگر هم این فرآیند را انجام دهد. بعد از این تایم، دولت یونان به او اجازه خواهد داد تا آگهی را برای کشور های غیر از اتحادیه اروپا به نمایش بگذارد.

  روشی دیگر که ممکن است بدرد تان بخورد درباره جست و جوی شش ماهه کار در یونان است. اگر وی بتواند با شش ماه ماندن در این کشور شغل مورد نظر را پیدا کند حتی شانس اخذ اقامت یونان را بدست خواهد آورد. در صورت پیدا نکردن شغل باید به کشور مبدا باز گردد.

  اقامت یونان از طریق ازدواج :

  در صورتی که فرد غیر یونانی با یکی از شهروندان یونان ازدواج نماید، مشمول دریافت اقامت و تابعیت این کشور خواهد شد. در یونان محدودیت سنی برای فردی که می خواهند ازدواج کنند وجود ندارد و حق انتخاب در این کشور آزاد است. تمام مراحل ارائه درخواست و مدارک لازم برای ازدواج باید توسط فرد یونانی که قصد ازدواج با او را دارید انجام شود و درخواست باید به اداره ثبت مربوطه در یونان و کشور اصلی فرد متقاضی ارائه شود. پس از ازدواج شما به طور قانونی بعنوان همسر فرد شهروند اتحادیه اروپا شناخته می شوید و می توانید برای اخذ مجوز اقامت برای مدت پنج سال در یونان درخواست دهید. پس از آن می توانید مجوز خود را مجددا برای ده سال دیگر تمدید نمایید.

  اقامت یونان از طریق تولد:

  کشور یونان از طریق تولد در خاک این کشور، اعطای تابعیت و اقامت نمی کند. مگر در شرایط خاصی مانند اینکه پدر یا مادر فرزند، شهروند یونان بوده یا 5 سال قبل از تولد فرزند در یونان زندگی کرده باشند.

  مهاجرت به یونان از طریق ویزای توریستی:

  هدف اصلی متقاضیان اخذ ویزا توریستی، ویزای شینگن است و معمولا تعداد زیادی به دلیل عدم آگاهی از نحوه دریافت، مراحل را اشتباه می روند و ریجکت می شوند. برای اینکه فردی از ریجکت شدن جلوگیری کند باید در گذشته سوابق کیفری نداشته باشد و پاسپورتش دارای اعتبار باشد. همچنین وی موظف است مدارک اقامتی و تمکن مالی درستی را ارائه دهد.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران