این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

چطور با کشتی به دبی برویم؟

ر

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • ر

  وقتی صحبت از مسافرت با کشتی می‌شود، حس ماجراجویی و تجربه‌ای جدید به آدم القا می‌شود. قطعا سفر با کشتی جذابیتهای مخصوص خود را دارد. گذشتن از دل امواج خلیج‌فارس و رسیدن به شهر دبی شما را با شیوه جدید و جالبی از سفر آشنا می‌کند.

  دبی که از بزرگترین شهرهای تجاری جهان است در شبه‌جزیره عربستان قرار دارد. بزرگ‌ترین شهر کشور امارات متحده عربی، که جایگاه مهم جغرافیایی آن باعث شد تا در قرن بیستم به یک بندر مهم تبدیل شود. این شهر جهانی و بازرگانی، اقتصادی دارد که با صنعت نفت آغاز شده و با صنعت گردشگری تحکیم پیدا کرده‌است.

  چگونگی سفر به دبی با کشتی

  طبیعتا راه‌های مختلفی برای رفتن به شهر دبی وجود دارد. می‌توانید با برانداز کردن بلیط دبی برای مسافرت هوایی یا حتی سفر با کشتی حدود قیمتهای آن را پیدا کنید. اما با همه این وجود شاید بتوان گفت مناسبترین مسیر برای سفر به این شهر، مسیر دریایی و سفر با کشتی است.

  این مسیر از نظر هزینه هم به‌صرفه‌تر است. بعد از اینکه سفر به دبی با کشتی و از مسیر دریا را انتخاب کردید، لازم است چند روز قبل ویزای خود را دریافت کرده‌ باشید. چون در محل کشتی نمی‌توانید ویزا دریافت کنید. بعد از اخذ ویزا، کافی است خود را به بندر لنگه برسانید و از آنجا بلیط دبی خود را تهیه کنید.

  البته می‌توانید پیش از رفتن به لنگه بلیط خود را در محل سکونت خود از طریق آژانسهای مسافرتی تهیه کنید. اکنون یک سفر لذتبخش با کشتی کروز در انتظار شما است. این سفر که معمولا با کشتیهای تندرو انجام می‌شود، بین پنج تا هفت ساعت شما را به شهر دبی می‌رساند. پس نیاز نیست نگران مسیر طولانی و احتمال دریازدگی باشید.

  چطور با کشتی به دبی برویم؟

  مزایای سفر به دبی با کشتی

  شاید از خودتان بپرسید اصلا چرا باید مسیر دریایی و سفر با کشتی را برای رفتن به دبی انتخاب کرد؟ درحالی که انتخاب مسیر هوایی راحت‌تر است. البته اگر این مطلب را می‌خوانید احتمالا خودتان به این سوال پاسخ داده‌اید. سفر با کشتی تجربه‌ای متفاوت است که لذتی ویژه را به شما القا می‌کند.

  تماشای دریا از دل آن و مشاهده منظره بینظیر آبهای متلاطم درکنار جانوران آبزی بانمک فضای زیبا و مفرحی برای شما ایجاد می‌کند. نمی‌توان منکر آن شد که هزینه کمتری از سفر با هواپیما دارد اما خیلی از افراد نه برای مقدار هزینه کمتر بلکه برای لذت بیشتر این مسیر را انتخاب می‌کنند. اگر حتی میزان هزینه برای شما اولویت باشد طبیعتا سفر با کشتی بسیار به‌صرفه‌تر است. درصورتی که حواستان به هزینه‌ای که برای رفتن به جنوب و اقامت چند روزه در آنجا می‌کنید باشد.

  مورد دیگر این است که اگر در سفرهای هوایی همیشه به شما اضافه بار می‌خورد و با تعداد و وزن چمدانهای خود به مشکل می‌خورید، سفر با کشتی انتخاب خوبی برای شما است. چراکه در سفر با کشتیهای مسافرتی برای حمل بار بیشتر و سنگینتری مجاز هستید و بابت آنها هزینه زیادی نخواهیدداد. درواقع به ازای هر فرد می‌توانید 50 کیلوگرم بار وارد کشتی کنید و بابت هر کیلو اضافه‌تر فقط چیزی حدود پنج هزار تومان بپردازید.

  همچنین کشتی‌های کروز که قرار است شما را در این سفر همراهی کنند، از امکانات متنوع و ویژه‌ای برخوردار هستند. از غذاهای مختلف و خوشمزه گرفته تا انواع تفریحات. اگر یک دوری در کشتی بزنید با سرگرمی‌های مختلفی مواجه می‌شوید. طوریکه اصلا نمی‌فهمید چند ساعت در راه بوده‌اید. مورد دیگر این است که می‌توانید حتی بجای تهیه بلیط دبی به تور دبی بپیوندید. هزینه‌های تور دبی فقط کمی با حالت عادی سفر به کشتی متفاوت است.

  چطور با کشتی به دبی برویم؟

  نکات سفر به شهر دبی با کشتی

  نکات ریزی وجود دارد که بهتر است پیش از سفر با کشتی به دبی بدانید. اول اینکه تابستانها شلوغ است و باید زودتر برای تهیه بلیط اقدام کنید. این درحالی است که باقی فصول سال بسیار خلوت‌تر است. بهتر است سه یا چهار ساعت قبل از زمان حرکت در کشتی حاضر شوید.

  برای اینکه خواب راحتی داشته‌باشید بهتر است از چشم‌بند یا هرچیزی که نور را از چشمهایتان دریغ کند استفاده کنید و چیزی در گوشهایتان قرار دهید. البته نمازخانه هم جای راحت و مناسبی برای استراحت آسوده است. در زمستانها با توجه به سردتر شدن هوا بهتر است یک پتو همراه خود داشته‌باشید. یکی دیگر از نکات درمورد آب‌وهوا، توجه به هوای شهر دبی است. اگر در فصولی مانند تابستان به این شهر سفر می‌کنید حتما خنک‌ترین لباسهای خود را با خود ببرید.

  در بقیه ماههای سال نیز با هوای خیلی سردی مواجه نمی‌شوید. چراکه دمای هوای شهر دبی در سردترین حالت خود چیزی بین 24 تا 14 درجه سانتیگراد است. از نظر خورد و خوراک هم نیاز نیست نگران باشید. در کشتی علاوه‌بر وعده‌های غذایی انواع خوراکیها وجود دارد که با مراجعه به بوفه آن می‌توانید هرچیزی که نیاز دارید برای خود تهیه کنید. درکل این سفر می‌تواند خاطرات متفاوت و جدیدی برای شما رقم بزند.

   

  محتوای این صفحه به صورت تبلیغاتی می باشد و مهاجریست هیچ مسئولیتی درقبال محتوای آن ندارد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران