مشاوره رایگان مهاجرتی! جهت ارتباط با مشاورین ارشد مجموعه مهاجریست فرم درخواست مشاوره رایگان را پر کنید.

مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ مشاوره و راهنمای روش ها

مهاجرت به کانادا ۲۰۲۲
 • مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۲ میلادی یا ۱۴۰۱ شمسی از اهداف بسیاری از مردم در کشور مختلف است.

  چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟

  برای مهاجرت به کانادا شما باید ابتدا کلیه روش های مهاجرتی به این کشور را بشناسی و از هم اکنون برای مهاجرت در سال 2022 یا سال ۱۴۰۱ به کانادا اقدام کنید چرا که انجام مراحل لازم وقت گیر است و نیاز به اقدامات اولیه زیادی دارد.

  روش های مهاجرت به کانادا:

  ۱- از طریق راه اندازی استارت آپ در کانادا

  1. ارزش دارایی مالی (مجموع نقدی و غیر نقدی) : به ارزش حداقل 150 هزار دلار کانادا (آزاد)

  1. پول نقد
  2. اسنادی که املاک یا سرمایه قابل پرداخت را نشان می دهد ، مانند:
  3. سهام
  4. اوراق قرضه
  5. بدهی ها
  6. اوراق خزانه
  7. اسنادی که تضمین می کند مبلغ مشخصی از پول را پرداخت می کند که برای شما قابل پرداخت است ، مانند:
  8. پیش نویس بانکدار
  9. چک ها
  10. چک های مسافرتی
  11. حواله
  تمکن مالی مورد نیاز برای درخواست اقامت دائم کانادا در سال ۲۰۲۲ از طریق استارتاپ:

  1 نفر 12.669 دلار

  2 نفر 15.772 دلار

  3 نفر 19.390 دلار

  4 نفر 23.542 دلار

  5 نفر 26.701 دلار

  6 نفر 30.114 دلار

  7 نفر 33.528 دلار

  بیش از 7 نفر ، برای هر نفر اضافی ، 3.414 دلار اضافه می کنند

  2. سطح زبان انگلیسی: CLB 5 حدود آیلتس 5 (حدود 6 ماه مهلت ارائه)
  3. حداکثر سن: 65 سال
  4. حداقل تحصیلات: دیپلم

  ۲- از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت در کانادا

  الزاماً باید بیزنس پلان(طرح تجاری) ارائه شود و کسب و کار موجود به سوددهی منطقی رسید تا دولت توجیه شود که شرکت ثبت شده توسط شما در اقتصاد کانادا تأثیرگذار بوده و شما را به عنوان مقیم دائم کانادا بپذیرد.

  در صورت ثبت شرکت در کانادا، ممکن است به شما ویزای توریستی اعطا می شود تا به کسب و کار خود در کانادا مراجعه نموده و رسیدگی داشته باشید، اما جهت دریافت اقامت نکاتی ضروری است که در ادامه به آن می پردازیم تا موضوع مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت واضح و روشن شود.

  به طور مثال روش کارآفرینی در کانادا، نوعی از سرمایه گذاری در کانادا می باشد که باعث اعطای اقامت در این کشور خواهد شد. کارآفرینی در هر استان و ایالت، برنامه خاص و مخصوص به خود دارد و در بخش مناسب به آن پرداخته خواهد شد.

  ثبت شرکت در کانادا به معنی راه اندازی کسب و کار و تجارت در این کشور می باشد که با قوانین و مقررات خاصی همراه می باشد. این گونه می توان گفت که اکثر مشاغلی که در کشور کانادا مشغول به فعالیت هستند، در قالب یک شرکت امور خود را اداره می نمایند.

  مهاجرت به کانادا ۲۰۲۲

  ۳- از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک و خانه در کانادا

  برای خرید ملک در کانادا لازم است تا در ابتدا افراد غیر مقیم در کشور کانادا، مبلغی حدود ۳۵% ارزش کل ملک را به عنوان پیش پرداخت، بپردازند. با این حال افراد برای عقد قرارداد خرید ملک باید هزینه هایی که شامل موارد زیر می شود را پرداخت کند.

  • هزینه ملک
  • مالیات ملک خریداری شده
  • ارزیابی بانک
  •  بیمه
  • بازرسی
  • هزینه حقوقی برای عقد قرارداد
  میانگین هزینه خرید ملک در کانادا در سال ۲۰۲۱
  شرایط خرید میانگین هزینه
  به ازای هر مترمربع آپارتمان (مرکز شهر) ۶۲۰۰ دلار کانادا
  به ازای هر مترمربع آپارتمان (خارج از مرکز شهر) ۴۱۰۰ دلار کانادا

  ۴- از طریق سرمایه گذاری در کانادا در مشاغل موجود و خرید سهام

  اگر از تمکن مالی کافی برخوردار باشید و بخواهید همراه با خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید، می توانید از طریق خرید یک بیزینس، در کانادا سرمایه گذاری کنید. از این مسیر همچنین می توانید اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید.

  سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید بیزینس یک فرایند سه مرحله ای است:

  مرحله اول: خرید بیزینس در کانادا

  مرحله دوم: دریافت اجازه کار موقت (temporary work permit) تحت برنامه «اونراپراتور» (owner-operator)

  مرحله سوم: اپلای برای دریافت اقامت دائم کانادا

  ۵- از طریق اخذ ویزای تحصیلی کانادا

  کانادا بالاترین میزان درآمد سرانه در مقایسه با کشورهای دیگر را در آموزش و پرورش کسب کرده استکیفیت آموزش و پرورش قطعا خوب است که می توان از سطح رقابت برای ورود به  دانشگاه های کانادا متوجه شددانشگاه های کانادا به طور فزاینده ای بابت پیشرفت در آموزش، تحقیق، خصوصا در زمینه های فناوری اطلاعات، کسب و کار، علوم بهداشت و درمان، حقوق، کشاورزی  و مطالعات اقیانوس شهرت پیدا کرده است.

  پیشنهاد میکنم مقاله تحصیل در کانادا را همین الان مطالعه نمایید.

  ۶- از طریق اخذ ویزای مولتی کانادا

  ویزای مولتیپل کانادا (Multiple-entry Visa) که به نام‌های ویزای 5 ساله یا ویزای مولتی کانادا نیز معروف است، یکی از انواع ویزای کانادا از نوع توریستی محسوب شده که به دارنده آن اجازه می‌دهد طی 5 سال، به دفعات به کشور کانادا سفر داشته باشد. از آنجایی که اغلب ویزاهای توریستی کانادا که برای ایرانیان صادر می‌شود، از نوع ویزای پنج ساله هستند، افراد زیادی به دنبال کسب اطلاعات در این باب به منظور اخذ ویزای مولتی کانادا هستند که در این مقاله، بطور کامل درمورد آن صحبت خواهد شد.

  درصورتی که علاقمند به اطلاعات بیشتری درباره ویزای مولتی کانادا هستید با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۸۴۸۴ تماس بگیرید.

  ۷- از طریق طرح بازنشستکی و داشتن اقوام در کانادا و حمایت فامیلی

  مهاجرت به کانادا از طریق فامیلی شامل افرادی می‌شود که قبلا یکی از اعضای درجه یک خانواده‌شان در کانادا مقیم شده باشد. فرد مورد نظر که هم اکنون دارای تابعیت کانادا و یا ویزای اقامت دائم باشد، در صورتی که ثابت کند توانایی مالی لازم برای حمایت از اعضای خانواده خود را دارد می‌تواند نسبت به ارسال دعوت‌نامه برای آنان اقدام کند.

  اعضای فامیل عبارتند از: زن یا شوهر، فرزندان وابسته (زیر ۲۲ سال که ازدواج نکرده باشند، معلول باشد یا دانشجو حتی اگر ازدواج کرده باشد)، نامزد با فرزندان وابسته همراهش، پدر یا مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ، برادر، خواهر، خواهر زاده، برادر زاده یا نوه‌های مجرد یا یتیم زیر ۱۸ سال که تصمیم دارید آنها را به فرزند خواندگی بپذیرید.

   هم چنین می‌توانید تکفل یکی از بستگان خود را از هر سنی بپذیرید، مشروط بر این که در کانادا یا خارج از کانادا فرد دیگری را نداشته باشید که بخواهید بعداً تکفل او را به عهده گیرید. ضمنا اگر پیش از این تکفل کسی را پذیرفته باشید که بعداً از کمک‌های تامین اجتماعی استفاده کرده است، درخواست تکفل شما برای افراد دیگر پذیرفته نخواهد شد.

  کار در کانادا

  ۸- از طریق کاریابی و استخدام در مشاغل مورد نیاز کانادا 

  مشاغل مورد نیاز کانادا در سال ۲۰۲۰، از مشاغل کارگری فنی مانند کارگران عمومی گرفته تا مشاغل با فناوری بالا مانند مهندسین نرم افزار، بخش‌ها و صنایع متنوعی را پوشش می دهند. طبق تحقیقات اداره کار کانادا، مشاغلی همانند مدیر توسعه کسب و کار، مهندس برق، مهندس کامپیوتر و توسعه دهنده، و مدیر پروژه های مهندسی در میان ۱۵ شغل اصلی مورد نیاز بازار کانادا در سال ۲۰۲۰ به شمار می‌روند.

  در زمینه بازار کار، کانادا تا سال ۲۰۲۱، بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که فارغ التحصیلان این کشور نمی توانند همه آنها را پوشش دهند و بنابراین نیاز بازار کار به نیروهای ماهر کاری خارجی و مهاجرین کاری بیش از پیش خواهد بود.

  دولت کانادا با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، قصد دارد تا با توسعه بخش های زیر بنایی مانند صنعت نفت، ساختمان سازی، پزشکی و پرستاری، صنعت معدن و کشاورزی به تعداد مشاغل بیفزاید، که ایرانیان بخش بزرگی از جامعه مهندسین و مشاغل مهندسی را در کانادا تشکیل می‌دهند.

  اگر علاقمند به کار در کشور کانادا هستید پیشنهاد میکنم مقاله کار در کانادا را مشاهده نمایید.

  ۹- از طریق طرح های استان های مختلف کانادا برای نیروی کار مورد نیاز در استان ها

  با کاهش ۳۵۰ هزار تا یک میلیون شغل، نرخ بیکاری در کانادا در ماه مارس ۲۰۲۰ به ۷.۸ درصد رسیده است که شیوع ویروس کرونا نیز در این افزایش نرخ بسیار تاثیر گذار بوده است. اگر چه میزان مشاغل تمام وقت افزایش یافته، ولی اشتغال نیمه وقت به طور قابل توجهی کاهش داشته است. بازار کار کانادا عمدتا تحت تأثیر کاهش شدید اشتغال در انتاریو قرار گرفته است و در سایر استان‌ها نیز هیچ دستاورد قابل توجهی برای جبران خسارت وجود نداشته است.

  نیروهای کاری مهاجر به کانادا با نرخ بیکاری ۵.۹ درصدی خود در سال ۲۰۱۹ مواجه شدند که کمی بالاتر از میانگین ملی بیکاری ۵.۶ درصدی بود. مهاجران دائمی با اقامت طولانی مدت در کانادا، با نرخ ۵.۰ درصد، همچنان از نرخ بیکاری پایین تری نسبت به میانگین ملی برخوردار هستند، که این امر تأکیدی است بر این که چگونه کارگران مهاجر به خوبی موجب تکمیل و یکپارچه سازی نیروی کار کانادا می شوند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران

  مشاوره مهاجرتی فوری