مهاجران طعمه قاچاقچیان انسان

مهاجران، طعمه قاچاقچیان انسان

آقای جیسون کنی وزیر امور مهاجرت و شهروندی طبق اظهارات خود اعلام کرد که کلیه افرادی که برای آمدن به کانادا به قاچاقچیان انسان روی می آورند, تنها وقت و سرمایه خود را تلف می کنند. ما می خواهیم پیامی به این افراد بفرستیم. از قاچاقچیان انسان برای آمدن به کانادا کمک نگیرید. چرا که آنها تنها پول شما گرفته و شما را بلاتکلیف رها می کنند. کانادا راههای قانونی بسیاری را برای آمدن مهاجران باز گذاشته است. بنابراین آمدن به کانادا از طریق بیراهه و قاچاق انسانی تنها هدر دادن وقت و سرمایه است.

آقای کنی همچنین از همکاری ها و تلاش نیروهای پلیس برای به دام انداختن این قاچاقچیان پیش از اینکه حتی به سمت کانادا حرکت کنند بسیار قدردانی کرد.
علاوه بر به دام انداختن قاچاقچیانی که قصد داشتند شهروندان سری لانکایی را به کانادا ببرند,  دو سال اخیر گروههای دیگری نیز در اندونزی و تایلند کشف شدند. همچنین برای حمایت از مبارزه با قاچاقچیان انسان, آقای نخست وزیر استفان هارپر مبلغ 12 میلیون دلار را در مارس 2012 به این کار تعلق داد.
آژانس های اجرای قانون کانادا نیز به همراه همتاهای خودشان در کشورهای دیگر, به دنبال شناسایی و انهدام کلیه فعالیت های قاچاق انسان به کانادا هستند. دلیل این سختگیری ها نیز دو مورد قاچاق مهاجرانی که در سال های 2009 و 2010 از طریق کشتی وارد خاک کانادا شدند. پس از آن هیچگونه از سرویس های قاچاق انسان موفق به رسیدن به خاک کانادا نشده است.
طبق قوانین جدید مصوب در قانون امنیت برنامه های مهاجرتی کانادا, مسئولان می توانند فعالیت بهتری در خصوص مبارزه با این امر داشته باشند. قوانین جدید که تصویب شده اند عبارتند از حداقل 10 سال زندان برای کسانی که در مسائل قاچاق انسان رهبری, کمک و نفع داشته اند.
طبق این قوانین همچنین کلیه کسانی که از طریق برنامه های غیرقانونی وارد کانادا می شوند شناسایی خواهند شد و تا زمانی که وارد خاک کانادا نشده اند, تهدیدی برای کانادا به حساب نمی آیند. بنابراین کلیه کسانی که از طریق این برنامه ها به کانادا می آیند, به مدت 5 سال برای اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا منع خواهند شد و دیگر نمی توانند اسپانسر مهاجرتی اعضای خانواده خود باشند.
آقای کنی همچنین بیان کرده است که دولت درصدد محکم سازی هر چه بیشتر قوانین مهاجرتی است و از کلیه کسانی که از طریق برنامه های مهاجرتی قانونی و یا تحت برنامه پناهندگی وارد کانادا می شوند حمایت خواهد کرد.
کانادا روند برنامه های سخاوتمندانه مهاجرتی خود را نیز همچون سابق ادامه خواهد داد و لازم به ذکر است که از هر ده نفر پناهنده, حداقل یکی از آنها به کانادا می آید. در 2013 قرار است تا بالغ بر 14,300 پناهنده وارد خاک کانادا شوند.
مهاجران طعمه قاچاقچیان انسان

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای