اقامت قبرس اروپایی | قبرس اروپایی | مهاجرت به قبرس | خرید ملک در قبرس اروپایی | زندگی در قبرس | پاسپورت قبرس | اقامت دائم قبرس

قبرس اروپایی

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • اقامت قبرس و دریافت پاسپورت قبرس اروپایی راهکارهای مختلفی دارد لذا جهت مهاجرت به قبرس و خرید ملک در قبرس پیشنهاد میکنیم این مقاله از مهاجریست را حتما مطالعه کنید.

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  قبرس اروپایی راه حل آسان برای مهاجرت و خرید ملک در اروپا
  جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان ترکی و یونانی رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند.
  جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌ است  و جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگرپذیر مدیترانه‌است و در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست.
  جمعیت کل جزیره یک میلیون و صد هزار نفر است و جمعیت جمهوری قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۸۴۰ هزار نفر است. ۷۷ درصد مردم این جزیره یونانی و ۱۸ درصد نیز از ترکان قبرس هستند.
  این جزیره به خاطر مکان راهبردی خود در طی تاریخ مورد حمله و اشغال امپراتوری‌های گوناگون ازجمله هیتی‌ها، آشوری‌ها، مصری‌ها، ایرانیان، یونانی‌ها، رومی‌ها، بیزانسی‌ها، عثمانی‌ها و اعراب قرار گرفته‌است. اسکندر مقدونی در ۳۳۳ پیش از میلاد قبرس را از ایران جدا کرد.
  تاریخ
  قبرس جزیره‌ای است که در طول تاریخ در تصرف ایرانیان، رومی‌ها، یونانی‌ها، امپراتوری عثمانی و سرانجام انگلیسی‌ها بوده است؛ اما پس از جنگ جهانی دوم انگلیس به علت ضعف اقتصادی و کاهش نفوذ جهانی از این جزیره خارج شد. سپس رهبران سه کشور انگلیس، یونان و ترکیه به همراه رهبران دو بخش قبرس در ۱۱ فوریه ۱۹۵۹ پیمانی را امضا کردند که به موجب آن مسائل جزیره به نسبت ۷ به ۳ میان یونانی‌تبارها و ترک‌تبارها تقسیم شد.
  قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند.
  در دسامبر ۱۹۶۳، نمایندگان ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق از دولت قبرس بر اثر حادثه کریسمس خونین از قبرس اخراج شدند با آغاز عملیات نظامی یونانی‌های این جزیره، ترک‌های قبرس کشور را ترک کردند و این سرآغاز درگیری‌های قومی میان ترک‌ها و یونانی‌ها در این جزیره بود که برای ۱۱ سال ادامه پیدا کرد. و در پی بروز درگیری بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت که ماموریت آن تا کنون تمدید شده‌است. در این درگیری‌ها طرف ترک تلفات سنگین‌تری را متحمل شد و حدود ۲۵ هزار نفر که یک پنجم جمعیت ترک‌ها را شامل می‌شد آواره شدند.این افراد در حدود ۱۰ سال تا پیش از حمله سال ۱۹۷۴ ترکیه به جزیره قبرس به صورت پناهنده زندگی می‌کردند.تا اواخر سال ۱۹۶۰ تنش ادامه پیدا کرد و در طی این مدت حدود ۶۰ هزار نفر از ترک‌های قبرسی مجبور به ترک خانه‌های خود و مهاجرت به کشورهای دیگر شدند.
  در سال ۱۹۷۴ دولت سراسقف ماکاریوس، رئیس جمهور وقت قبرس، در کودتایی به تحریک حکومت نظامیان یونان سرنگون شد و ترکیه با استناد به موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین‌کنندگان حق حاکمیت قبرس، یگان‌های ارتش خود را در شمال این سرزمین مستقر کرد که عملاً باعث تقسیم این جزیره شد.[۷] بحران قبرس پس از حمله ترکیه به قبرس و اعلام استقلال جمهوری ترک قبرس شمالی که فقط از سوی ترکیه مورد تایید قرار گرفت آغاز شد. با وجود پیشنهادهای گوناگون بین‌المللی این بحران همچنان حل نشده باقی‌مانده‌است.

  تقسیمات کشوری

  جمهوری قبرس به شش استان تقسیم شده‌است. نام این استان‌ها فاماگوستا، کیرنیا، لارناکا، لیماسول، نیکوزیا، و پافوس است.

  نقشه استان‌های قبرس استان‌ها به یونانی به ترکی
  پافوس نیکوزیا لیماسول لارناکا کیرنیا فاماگوستا آکروتیری دکلیا
  فاماگوستا
  Αμμόχωστος (Ammochostos)
  Gazimağusa/Mağusa
  کیرنیا
  Κερύvεια (Keryneia)
  Girne
  لارناکا
  Λάρνακα (Larnaka)
  Larnaka/İskele
  لیماسول
  Λεμεσός (Lemesos)
  Limasol/Leymosun
  نیکوزیا
  Λευκωσία (Lefkosia)
  Lefkoşa
  پافوس
  Πάφος (Pafos)
  Baf/Gazibaf

  اقتصاد
  اقتصاد جزیره قبرس از اغاز استقلال مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده‌است. صادرات عمدهٔ قبرس شامل: محصولات کشاورزی (گندم. جو. سیب زمینی. و مرکبات). میوه‌های مختلف . تنباکو. محصولات صنعتی. انواع پوشاک. کفش و صنایع دستی بوده‌است. واردات عمده نیز شامل: مواد خوراکی. دام زنده. نفت و فراورده‌های شیمیایی می‌باشد.
  مردم
  بر پایه آمارهای پذیرفته شده 80٪ یونانی تبار، ۱۸٪ ترک‌تبار و 2٪ نیز از دیگر اقلیت‌های مسیحی (مارونی ، کاتولیک لاتینی و ارمنی) هستند.
  فرهنگ
  قسمت شمالی قبرس فرهنگی برگرفته از ترکیه و بخش جنوبی آن برگرفته از یونان دارد.
  جغرافیا
  قبرس دارای تابستان‌های گرم و خشک و زمستانهای معتدل است. حدود ۱۲٪ زمین‌های آن زیر کشت بوده و در آن مرکبات، سیب زمینی، گندم، زیتون و جو به عمل می‌آید. پرورش گوسفند، بز و خوک نیز رایج است. صنایع قبرس چندان پیشرفته نیست و شامل صنایع دستی و محلی می‌باشد. توریسم، منبع درآمد مهمی برای قبرس محسوب می‌شود.
  قبرس شمالی
  جمهوری ترک قبرس شمالی (به ترکی استانبولی: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti یا KKTC)‏ که معمولاً قبرس شمالی خوانده می‌شود ناحیه تحت تسلط ترک‌ها در شمال جزیره قبرس است. پایتخت این کشور نیز به مانند کشور قبرس میان ترک‌ها و یونانی‌ها تقسیم شده و شمال شهر نیکوزیا به نام نیکوزیای شمالی با جمعیتی ۵۰،۰۰۰ مرکز جمهوری ترک قبرس شمالی می‌باشد.
  سیاست خارجی
  دفتر نمایندگی جمهوری ترک قبرس شمالی در لندن
  اطلاعات بیشتر: فهرست سفارت‌های قبرس شمالی و فهرست سفارت‌های خارجی در قبرس شمالی
  جمهوری ترک قبرس شمالی توسط هیچ کشوری به جز ترکیه به رسمیت شناخته نشده‌است.از دید جامعه جهانی این بخش از قبرس بخش اشغال نظامی شده‌ای از جمهوری قبرس است. این کشور علاوه بر سفارت رسمی خود در پایتخت ترکیه، شهر آنکارا، در سه شهر استانبول، ازمیر و مرسین نیز دارای کنسولگری می‌باشد. روابط جمهوری ترک قبرس شمالی با ۱۳ کشور دیگر به جزء ترکیه از قاره اروپا، آسیا و آمریکا در زمینه امور تجاری و خدماتی با دفاتر نمایندگی فعال بوده، حق ارائه ویزا و امور دیپلماتیک را ندارند.
  سیاست داخلی
  اطلاعات بیشتر: مجلس شورای جمهوری ترک قبرس شمالی و فهرست حزب‌های سیاسی در جمهوری ترک قبرس شمالی
  مجلس شورای جمهوری ترک قبرس شمالی، از قوای قانون‌گذار در کشور جمهوری ترک قبرس شمالی متشکل از ۵۰ عضو که برای دوره پنج ساله با رای مستقیم مردم داخل و خارج کشور انتخاب می‌شوند. آرای مردم این کشور از پنج منطقه شامل: ناحیه لفکوشا، ناحیه غازی ماغوسا، ناحیه گیرنه، ناحیه گوزلیارت، ناحیه اسکله تشکیل شده‌است.
  مردم
  کودکان قبرس شمالی با لباس محلی
  مردم جمهوری ترک قبرس شمالی را ترک‌ها، هم ریشه ترک‌های استانبولی تشکیل می‌دهند که به زبان ترکی قبرسی از لهجه‌های زبان ترکی استانولی صحبت می‌کنند. جمهوری ترک قبرس شمالی براساس سرشماری سال ۲۰۰۹، ۲۸۵٬۳۵۶ نفر[۱۴] جمعیت داشته‌است. مطابق با آخرین سرشماری سال ۲۰۱۱، جمعیت این کشور ۲۹۴٬۹۰۶ نفر شمارش شده‌است.
  دین
  دین در قبرس شمالی
  دین           درصد
  اسلام       ۹۸٪
  مسیحیت        ۲٪
  اکثریت قاطع مردم جمهوری ترک قبرس شمالی را مسلمانان سنی مذهب با ترکیب جمعیتی ۹۸٫۷۱%-۹۹% تشکیل می‌دهند. اقلیتی از مسیحیان ارتودوکس و مسیحیان پیرو کلیسای مارونی نیز در این کشور زندگی می‌کنند.
  ورزش
  تا سال ۲۰۰۸، در قبرس شمالی با اعضای ثبت شده فعال ورزشی ۱۳،۸۳۸ و ۲۹ فدراسیون ورزشی وجود داشت. ورزش‌های رزمی کوراش، آیکیدو، کاراته و تکواندو از ورزش‌های محبوب در میان مردم است. ورزش‌هایی نظیر فوتبال (۲،۲۴۰ عضو)، تیراندازی (۱،۱۵۰ عضو شده) و شکار (۱٬۰۱۷ عضو)  از سایر ورزش‌های پرمتقاضی این کشور محسوب می‌شود. در حال حاضر تیم ملی فوتبال قبرس شمالی در رده‌بندی جهانی در رده ۱۰۹اُم قرار دارد. محل انجام بازی‌های ملی قبرس شمالی نیز در ورزشگاه آتاترک نیکوزیا می‌باشد. برخی از ورزش‌ها نظیر تنیس روی میز، هندبال و بسکتبال این کشور در لیگ‌های ترکیه انجام می‌گیرد.
  قبرس اروپایی
  اطلاعات عمومی  قبرس اروپایی
  کشور قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه می باشد و در محل تلاقی قاره های آسیا، اروپا و آفریقا واقع است. این جزیره به نام “جزیره عشق” نیز خوانده می شود. از سال 1974 این جزیره به دو بخش ترک نشین و یونانی نشین تقسیم شده است. از بخش یونانی نشین جزیره با عنوان “قبرس اروپایی” نام برده می شود.
  قبرس اروپایی همان بخش یونانی نشین قبرس از بهار سال 2004 به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است و واحد پولی آن از ژانویه 2008 به یورو تغییر یافته است. بخش اروپایی قبرس از رشد اقتصادی بالایی برخوردار است واقتصاد آن بیشتر مبتنی بر صنعت خدمات و گردشگری است. بخش ترک نشین قبرس اقتصادی بسته دارد و بر اساس آمار منتشره در دائرة المعارف ملل: درآمد سرانه مردم در بخش ترک نشین تنها حدود یک سوم درآمد سرانه مردم در بخش اروپایی نشین است.
  برخورداری از آب و هوای بسیارعالی معتدل مدیترانه ای، مناظر طبیعی زیبا، هوای پاک و از همه مهمترمردمان بسیار خونگرم، زندگی در این کشور را دلپذیر ساخته است. دوزبانه بودن جامعه (انگلیسی و یونانی)، امنیت اجتماعی و قانونمندی بسیار بالا، تاریخ غنی و مشترکات فرهنگی و تاریخی یونانیان و ایرانیان پذیرش محیط را آسان می کند همچنین شمار بالای خارجیان مقیم قبرس احساس غربت را دور می سازد.
  آموزش در قبرس اروپایی
  قبرس اروپایی محیطی ایده آل برای تحصیلات عالی است، از این رو تعجبی ندارد که به صورت مرکز بین المللی آموزشی در منطقه مدیترانه در آمده است  و تعداد زیادی از دانشجویان و دانش پژوهان را از کشورهای دور و نزدیک به سوی خود جلب کرده است.
  آب و هوا ی قبرس اروپایی
  قبرس در طول سال از 340 روز آفتابی برخوردار است و یکی از سالمترین و بهترین شرایط آب و هوایی را در میان کشورهای اتحادیه اروپا دارد. تابستان از ماه “می” آغاز و تا ماه “اکتبر” ادامه می یابد.
  فاصله شهرهای اصلی از فرودگاه بین المللی لارناکا
  شهرهای اصلی قبرس به ترتیب بزرگی عبارتند از:
  1.       نیکوزیا (پایتخت قبرس) جمعیت 186000 نفر- فاصله تقریبی از فرودگاه لارناکا: 46- 50 کیلومتر.
  2.       لیماسول جمعیت 143000 نفر- فاصله تقریبی از فرودگاه لارناکا: 67.19- 73.04  کیلومتر.
  3.       لارناکا جمعیت 64000 نفر- فاصله تقریبی از فرودگاه لارناکا:  5.34- 5.8 کیلومتر.
  4.       پافوس جمعیت 40000 نفر- فاصله تقریبی از فرودگاه لارناکا: 127.58- 138.68 کیلومتر.
  خريد ملک در قبرس اقامت اروپا
  قبرس در محل تلاقی سه قاره و در منتهی الیه شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته است.
  قبرس سومین جزیره بزرگ مدیترانه با مساحت 9252 کیلومتر و جمعیت 699000 نفر بوده است. قبرس به جزیره آفرودیت الهه زیبایی و عشق یونان معروف است و جزیره ای سر شار از مناظر زیبا و تماشایی وافسون کننده است.
  محصور در دریاچه ساحلی با آبی به زلالی بلور، سواحل شنی آرام، دره های سبز پوشیده از زیتون، باغهای پرتغال و تاکستان، دهکده های کوهستانی زیبا، جنگلهای همیشه سبز کاج و سرو. قبرس جزیره ای است که شما را افسون و به راحتی عاشق آن می شوید.
  قبرس نقطه تلاقی تمدنهای بزرگ دنیا بوده و تاریخچه 8900 ساله آن متأ ثر از فاتحین این جزیره می باشد.
  اقامت قبرس
  با خرید ملک در قبرس شما می توانید اقامت سالیانه و یا دایم دریافت نمایید. طبق قوانین قبرس مالک یک ملک می تواند بدون محدودیت تعدد سفر در طول سال از ملک خود استفاده نماید. این موضوع شامل هر گونه ملکی می شود و ارتباطی با قمیت ملک نیز ندارد. ویزای صادر شده در این حالت چندباره و یکساله است. البته ممکن است بار اول 6 ماهه صادر شود.
  در این موارد بسیار دقت کنید، چرا که عدم آشنایی با قوانین و شرایط کشور ثالث می تواند ضررهای بزرگی را به شما بزند. به همین خاطر برای دریافت اطلاعات کافی در مورد شرایط و امکانات موجود با سفارت قبرس در تهران تماس بگیرید.
  طبق قوانین جدیدی که در سال 2009 مصوب شد، مالکان املاک با ارزش بالا تر از 300000 یورو می توانند اقامت دایم درخواست نمایند. برای این درخواست می بایست شرایط زیر را دارا باشد:
  – خرید ملک به ارزش بالاتر از سیصد هزار یورو (با وام یا بدون وام بانکی)
  – اثبات به اداره مهاجرت که شخص برای استفاده شخصی و اقامت از این ملک استفاده خواهد کرد. مانند پرداخت قبوض ماهیانه، داشتن حساب بانکی فعال در قبرس و …
  – شواهد مستند دال بر توانایی مالی مقیم بر اداره زندگی و تامین هزینه ها مانند درآمد در ایران یا هر کشور دیگر و یا دارا بودن کسب و کار در قبرس
  – ارایه این مدارک توسط وکیل رسمی در زمانی حدود 6 الی 7 ماه به نتیجه می رسد. البته در زمان خرید ملک، متقاضی ویزای یک ساله دریافت می کند و تا زمان بررسی نهایی نیز می تواند به دفعات به قبرس سفر نمایید.
  این روند پس از مدت زمان ۲ تا ۴ سال در صورت ارائه درخواست به اداره مهاجرت قبرس جنوبی، پیگیری وکــلای مربوطه و عدم داشتن هرگونه سوء پیشینه در طی اقامت در قبرس، منجر بـه اخذ اقامت دائم در قبرس جنوبی خواهد شد.
  لازم به ذکر است که فقط قبرس جنوبی شامل شرایط عنوان شده می باشد و قبرس شمالی بـه هیچ عنوان عضو اتحادیه اروپا نبوده و کشوری ترک نشین و مستقل از قبرس جنوبی است. لذا افرادی که در قبرس جنوبی ملکی خریداری نموده اند، قادر خواهند بود به کشورهای عضو پیمان شینگن بدون ویزا سفر نمایند.
  قبرس شمالی در سال 1974 توسط دولت ترکیه اشغال شد و در حال حاضر توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته نمی-شود. خرید ملک در این بخش با توجه به عدم اطمینان از صحت مالکیت واقعی توسط اتحادیه اروپا و وکلای بین المللی توصیه نمی گردد. به همین دلیل قیمت ها در قبرس شمالی گاهی تا 5 برابر از قبرس جنوبی کمتر هستند. البته در حال حاضر نیز قوانین جدیدی در کشور قبرس جنوبی وضع گردیده که خریدران املاک خواهند توانست به برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون گرفتن ویزا سفر نمایند.
  اما با خرید ملک به ارزش کمتر از ۳۰۰ هزار یورو می توان حداکثر ۶ مــاه در ســال بصورت پیوسته یا گسسته، در ملک خریداری شده اقامت داشته و مابقی روزهای سال، باید در ایران اقامت داشته باشید. ممکن است با شرایط خاصی این مدت به بیش از شش ماه تمدید گردد.
  هنگام خرید ملک دقت کنید که سازنده دارای مجوز احداث ساختمان باشد. این مجوز تضمین اصلی سند مالکیت شما در آینده است. تمام جزئیات باید به طور دقیق در قرارداد خرید ذكر شده باشد. پس از انعقاد قرارداد فروشنده موظف به ثبت آن ظرف مدت یک هفته در اداره ثبت زمین یا Land registry و تحویل رسید آن به خریدار است. چنانچه تا حداکثر 60 روز برای ثبت قرارداد اقدام نگردد، از نظر این اداره قرارداد باطل محسوب شده و باید قرارداد جدید نوشته شود. ثبت قرارداد در این اداره تضمین می کند که ملک مورد نظر پیش از این به کسی فروخته نشده و پس از آن نیز به كس دیگری واگذار نمی شود و فردی که قرارداد فروش را امضاء کرده، مالک پروژه مورد نظر است و اصولا چنین آپارتمانی در این اداره ثبت شده و وجود خارجی دارد.
  چنانچه از سوی فروشنده پیشنهاد وام بانكی مطرح شود، حتما باید در قرارداد ذكر گردد. در این صورت چنانچه تغییراتی در قوانین بانکی ایجاد گردد، فروشنده موظف به برآورده نمودن خواسته شما می باشد. خرید ملک در قبرس برای متقاضی تسهیلات کاری یا اقامتی ایجاد نمی کند. چنانچه فرد مایل به کار در قبرس باشد، باید از مراجع ذیصلاح نسبت به اخذ اجازه کار اقدام نماید.
  شرایط مهاجرت به قبرس شمالی
  با توجه به قوانین جدیدی که در ارتباط با مهاجرت در قبرس شمالی وضع شده است مهاجرت به این کشور تا حدودی شرایط بهتری رابرای دیگر اتباع ارائه میکند.
  ابتدا لازم به ذکر است که کشور قبرس دارای یک جمهوری مجزا میباشد
  جمهوری قبرس شمالی که کلیه افرادی که بمدت 1سال با خرید ملک اقدام کنند میتوانند اقامت قبرس شمالی را دریافت نمایند و در طول این سال هرسال اقامت به صورت یکساله تمدید میشود و میتوانند حق تردد هم داشته باشند
  اطلاعات عمومی برای گردشگران در قبرس
  ساعات اداری / خرید
  خدمات عمومی :
  (10شهریور تا 9تیر)
  دوشنبه, سه شنبه, چهارشنبه و جمعه 7:30 تا 14:30
  پنج شنبه : 7:30 تا 14:30 – 15:00 تا 18:00
  (10تیر تا 9شهریور )
  دوشنبه تا جمعه : 7:30 تا 30: 14
  ساعات کار فروشگاهها
  (10آبان تا 11فروردین)
  دوشنبه, سه شنبه, پنج شنبه و جمعه : تا 18:00
  چهارشنبه / شنبه : تا 14:00
  12فروردبن تا 10خرداد 24شهریور تا9آبان
  دوشنبه, سه شنبه, پنج شنبه و جمعه : تا 19:00
  چهارشنبه / شنبه : تا 14:00
  (11خرداد تا 23شهریور)
  دوشنبه, سه شنبه, پنج شنبه و جمعه : تا 19:30 ,تعطیلی بعاز ظهر از 13:00 تا 16:00
  چهارشنبه / شنبه : تا 14:00
  ساعات کار ادارات
  (24شهریور تا 10خرداد)
  دوشنبه تا جمعه 8:00 تا 13:00 / 15:00 تا 18:00
  ( 11خرداد تا 23شهریور )
  دوشنبه تا جمعه : 8:00 تا 13:00 / 16:00 تا 19:00
  ساعات کاربانکها
  (10شهریور تا 10اردیبهشت)
  دوشنبه : 8:30 تا 12:30 / 15:15 تا 16:45
  سه شنبه تا جمعه : 8:30 تا 12:30
  ( 11اردیبهشت تا 9شهریور )
  دوشنبه تا جمعه :8:30 تا 12:30
  شعبه های مرکزی بانکها در بعد ازظهرنیزبه توریستها خدمات ارائه میدهند
  ساعات کارپمپ بنزین
  (10اردیبهشت تا 10شهریور )
  دوشنبه تا جمعه 6:30 تا 19:00
  شنبه : 6:00 تا 15:00
  (9مهر تا 11فروردین )
  دوشنبه تا جمعه : 6:00 تا 18:00 *
  شنبه : 6:00 تا 15:00
  چهارشنبه6تا 14 نیکوزیا
  سه شنبه : 6:00 تا 14:00 ( مناطق لیماسول , لارناکا , پافوس و آموخوستوس
  خرید
  تولیدات داخلی در قبرس که برای گردشگران شناخته شده اند , عبارتند ازتولیدات چرمی , تولیدات بافته شده مثل رومیزی و پرده , سرامیک , ظروف مسی , ظروف نقره ای , ملیله دوزی و زردوزی , سبد و بسیاری کارهای مشهور که دست ساز می باشند. این تولیدات را می توان از فروشگاههای صنایع دستی یا مرکز صنایع دستی قبرس خرید.
  شرابها و مشروبات الکلی قبرس نیز بسیار مشهور هستند و میتوانند از سوپرمارکتها تهیه شوند.
  کفش , لباس,منسوجات وارداتی و عینک را نیز با قیمت مناسب میتوان خرید.
  در بیشتر مناطق توریستی سوپرمارکتها و مغازه های صنایع دستی تا دیروقت و همچنین در روزهای یک شنبه باز هستند .سوپرمارکتها در روزهای جمعه یک ساعت دیرتر تعطیل میکنند . قبل از کریسمس و عید پاک نیز مغازه معمولا تا پاسی از شب باز هستند.
  داروخانه ها و دراگستورها
  ساعت کار داروخانه ها و دراگستورها نیز مانند مغازه های دیگر است . نام , آدرس و شماره تلفن دارو خانه های شبانه روزی و آنهایی که روزهای تعطیل باز هستند دروزنامه ها چاپ شده است همچنین برای دریافت اطلاعات می توانید با شمازه تلفن های گویای زیر تماس بگیرید :
  نیکوزیا 1412
  آموخوستوس 1413
  لارناکا 1414
  لیماسول 1415
  پافوس 1416
  بهداشت و درمان/ واکسیناسیون
  بیمارستانها و مراکز درمانی
  در قبرس اقدامات درمانی در بیمارستانهای دولتی قبرس و کلینیکها و بیمارستانهای خصوصی انجام مپذیرد.
  بیشتر بیمارستانهای دولتی و خصوصی در داخل شهرها قرار دارند در صورتی که مراکز درمانی و کلینیکهای کوچک تر وبهداریها در مناطق خارج از شهر قرار گرفته اند.
  اقدامات درمانی اورژانسی برای گردشگران خارجی در تمامی مراکز درمانی قبرس بدون دریافت وجه انجام میگیرد. در غیر از موارد اورژانس وجه پرداختی توسط گردشگر براساس تعرفه های درمانی می باشد. آنها همچنین می توانند از بیمه درمانی بین المللی خود استفاده کنند.
  تقریبا تمامی انواع داروی های معتبردر قبرس موجود است. لیست داروخانه را میتوان در روزنامه ها پیدا کرد. برای دریافت اطلاعات در مورد پزشکان و مطب های خصوصی با شماره تلفنهای زسر تماس بگیرید :
  نیکوزیا 1432
  آموخوستوس 1433
  لارناکا 1434
  لیماسول 1435
  پافوس 1436
  بیشتر هتلها هم می توانند در مورد گرفتن وفت ملاقات پزشکان به گردشگران کمک کنند.قریب به اتفاق پزشکان می توانند به انگلیسی صحبت کنند. اوقات ملاقات پزشکان خصوصی دوشنبه تا جمعه : 9:00 تا 13:00 / 16:00 تا 19:00 می باشد .
  سلامت غذا وکیفیت آب آشامیدنی
  در قبرس سلامت غذایی و کیفیت آب آشامیدنی توسط بازرسان وزارت بهداشت تعیین می گردد. و سطح بهداشت آب ومواد غدایی در بالاترین سطح کیفیت قرار دارد. در تمامی خانه های قبرس آب آشامیدنی پاک و تازه روان است. آب شیر در هتلها , رستورانها و مراکز عمومی و غیره در قبرس قابل شرب می باشد.
  قبرس همچنین عاری از هرگونه بیماری واگیرداریا خطرناک میباشد و برای ورود نیازی به واکسیناسیون برای گردشگران خارجی نیست.
  آب و هوا
  آب وهوای قبرس از نظر سلامتی بسیار قابل توجه است زیرا دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای است که در تمام فصول سال میتواند مکان خوبی برای گذراندن تعطیلات برای گردشگران باشد.
  مواد مخدر و روان گردان
  طبق قوانین قبرس استفاده , ورود وهمراه داشتن هرگونه مواد مخدر و روان گردان غیر قانونی و ممنوع می باشد .
  ارز / بانک / کارت اعتباری
  ارز – نرخ مبادله
  واحد پول قبرس پوند می باشد. هرپوند قبرس , 100 سنت است.
  اسکناسهای رایج 20 , 10 , 5 و 1 پوندی می باشند. و سکه های رایج 1 , 2 , 5 , 10 , 20 و 50 سنتی هستند.
  برای دریافت اطلاعات بیشتروبرایری نرخ ارزبه وب سایت بانک مرکزی قبرس مراجعه فرمایید.
  سیستم بانکی
  بانکهای قبرس با تعداد بیشماری از شهرهای سراسر دنیا ارتباط بازرگانی دارند ومعاملات بانکی با ارزهای رایج دنیا صورت می گیرید.
  بانک مرکزی قبرس مستقل بوده و پاسخگوی اجرای سیاست پولی کشوراست .همچنین بر عملکرد سایر بانکها وصرافیها نظارت کرده , نرخ ارزرا تعیین می نماید و بعنوان نماینده دولت درسیستم پولی است.
  سیستم بانکی قبرس از الگوی انگلیسی پیروی می کند و تعداد بسیاری ازبانکهای قبرس عضو جامعه جهانی بانکی سوییفت می باشند .
  بانكهاي فرودگاه هاي بين المللي لارناكا و پافوس در تمام اوقات شبانه روز به مشتريان سرويس
  مي دهند. خدمات بانكي همچنين در بندر ليماسول در دسترس مي باشد.
  دستگاههاي اتوماتيك خودپرداز در تمام اوقات شبانه روز در مراكز شهرها و مناطق توريستي آيناپا و پاراليمني خدمات ارائه ميدهند . بيشتر ارزهاي رايج دنيا قابل تبديل مي باشند.
  معمولا هتلها , فروشگاههاي بزرگ , رستورانها و… از مسافران ارز و كارت اعتباري مي پذيرند. نرخ ارز روزانه در روزنامه ها چاپ مي شود و همچنين از اخبار ساعت 10 صبح سي بي سي (به غير از يك شنبه ها ) كه از كانال دو موج اف ام 91.1 پخش مي شود مي توان نرخ ارز را روزانه دريافت كرد.
  شعبه هاي مركزي بانكها سرويسهاي بعد از ظهر براي گردشگران دارند.
  تعطيلات بانكها مطابق با تعطيلات رسمي كشور است وهمچنين شامل سه شنبه عيد پاك نيز ميشود. كريسمس جزء روزهاي كاري بانكها محسوب ميشود.
  كارت اعتباري
  گردشگراني كه داراي كارتهاي اعتباري طبق ليست زير باشند مي توانند از بانكها پول دريافت كنند.
  ويزا كارت : بانك قبرس , بانك Cyprus Popular , بانك Hellenic , آلفا بانك , National Bank of Greece و عرب بانك .
  داينرز كلاب و كارت بلانش : بانك قبرس
  مستر كارت : بانك قبرس , بانك Cyprus Popular , بانك Hellenic , آلفا بانك , National Bank of Greece
  آمريكن اكسپرس : , بانكCyprus Popular
  بيشتر از 1100 فروشگاه , رستوران و هتل كارتهاي اعتباري ليست بالا را مپذيرند. علامت كارتهاي اعتباري قابل قبول براي فروشگاهها و هتلها بر سر در يا ورودي اين مكانها حك شده است.
  يوروچك و چكهاي مسافرتي بين المللي براي بانكها , رستورانها , مغازه ها و… قابل قبول است.
  در صورت مفقود شدن كارت اعتباري با سيستم جي سي سي تماس بگيريد و به بانك خود در قبرس يا كشور مطبوع خود اطلاع دهيد.
  سيستم جي سي سي
  شماره 16 , استاتيسكراتوس , صندوق پستي 21043 , 1500 ,نيكوزيا
  تلفن : 868100 22 357+ ( سرويس 24 ساعته )
  فاكس : 868111 , 868591 22 357+
  اقلام مورد نیاز
  اطلاعات عمومی برای به همراه داشتن لباسهای مناسب
  فروردین و اردیبهشت
  روزها دارای گرمای مطبوع است اما در شب ممکن است که درجه حرارت کمی کمتر شود . بهترین فصل برای کسانی است که مایلند در طبیعت به گشت وگذار بپردازند چون همه جا سبز است وگلها شکفته اند.
  خرداد , تیر ومرداد
  گرمترین ماههای سال هستند و بهترین فصل برای شنا و تفریحات دریایی
  شهریور و مهر
  روزهای گرم با شبهای سرد مهر
  آبان
  روزها دارای گرمای مطبوع برای مسافرتهای پاییزی و در این فصل کماکان میشود شنا کرد و ورزشهای فضای باز را انجام داد .
  آذر و دی
  فصل زمستان قبرس که هوای پاییزی برای مسافران خارجی است. گاهی وقتها باران می بارد اما هنوز خورشید در بعضی روزها نور افشانی می کند و هوای بسیار مناسبی است برای تفریحات و ورزشهای خارج از منزل .
  بهمن
  روزها به ندرت گرم و شبها سرد هستند . درختان بادام شکوفه کرده اند و هوای بسیار مناسب برای ورزش اسکی در کوههای ترودوس است.
  اسفند
  هوای معتدل و مطبوع بهاری
  مناسب برای تفریحات و ورزشهای خارج از منزل و پیاده روی
  رانندگی در قبرس
  توجه داشته باشید که رانندگی در قبرس از سمت چپ خیابان می باشد .بنابراین درتمام وسایل نقلیه سیستم رانندگی در سمت راست تعبیه شده است.
  جاده های مسطح و صاف قبرس تحت استانداردهای بین المللی ساخته شده وشهرها و دهکده ها را به یکدیگر مرتبط می کنند. اتوبانهای چهار خطه , پایتخت قبرس , نیکوزیا را به شهرهای ساحلی لیماسول , لارناکا , پافوس و آیناپا متصل می کنند.
  جاده های فرعی و جنگلی نیز راههای ارتباطی مناسبی میباشند که خصوصا در فصل سردسال اقدامات ویژه ای در آنها انجام مشود.
  گردشگرانی که مایلند وسیله نقلیه خود را همراه خود به قبرس بیاورند می توانند این کار را انجام دهند و باید پروانه خروج معتبرتا 3 ماه از کشور مطبوع خود دریافت کنند. اعتبار این پروانه توسط اداره گمرک قبرس قابل تمدید است.
  استفاده از هندز فری اجباری است
  راننده به هنگام رانندگی باید از هر دو دست خود استفاده کند و استفاده از موبایل در زمان رانندگی بدون هندز فری ممنوع است.
  گواهی نامه رانندگی
  گردشگران در قبرس می توانند با استفاده از گواهی نامه بین المللی معتبر یا گواهی نامه ملی کشور خود در قبرس رانندگی کنند.
  بیمه خودرو
  قبرس به عضویت سیستم کارت سبز درآمده است و موافقت نامه آن را با جامعه اقتصادی اروپا و سویس در 7 اوت 1977 امضا کرده است. ( به غیر از کشورهای ترکیه , مراکش , تونس و عراق)
  بنزین
  سوخت وسایل نقلیه وبنزین در جایگاههای سوخت عرضه می گردد.( در واحد لیتر )
  تسهیلات پارکینگ
  پارکینگ ها ( عمومی و خصوصی ) در مراکز شهرها وجود دارند و برای هر نصف روز یک پوند قبرس هزینه دارند.
  پارکومترها هم در مراکز شهرها وجود دارند که برای هر ساعت 20 سنت هزینه دارند. پارکومترها درتعطیلات عمومی , یک شنبه ها و بعد ازظهرهای شنبه کار نمی کنند.
  توجه
  رانندگی در صورت مصرف مشروبات الکلی ممنوع می باشد.
  مراحل ومقررات ورود به قبرس برای دانشجویان خارجی جهت تحصیل در دانشگاهها
  اداره مهاجرت مرجع موثقی در قبرس است که می تواند اجازه ورود و اجازه اقامت برای دانشجویان خارجی را صادر نماید.
  اجازه اقامت تحصیلی (مقطع پیش دانشگاهی) برای نحصیل در موسسات خصوصی که نوسط وزارت فرهنگ و آموزش قبرس به ثبت رسیده باشند معتبر می باشد.
  اجازه اقامت تحصیلی (مقطع دبستان و دبیرستان) برای تحصیل در موسساتی که برای مقطع دبستان و دبیرستان به ثبت رسیده باشند معتبر می باشد.
  فرمهای درخواست باید توسط موسسات آموزشی معتبر به اداره مهاجرت ارائه گردد.
  ارائه واحدهای درسی به اتباع خارجی منوط به سالهای تحصیلی آنها و مطابق با مقررات وزارت فرهنگ و آموزش تعیین میگردد.
  ورود دانشجویان خارجی به قبرس , اقامت و آموزشهای حرفه ای آنها در صلاحیت مامور اداره مهاجرت است. هر دانشجو باید اجازه مربوطه را که توسط مامور اداره مهاجرت صادر گردیده است دارا باشد. اجازه مربوطه تنها برای همان موسسه آموزشی مشخص, صادر می گردد و در صورت تغییر مکان آموزشی دانشجو باید اجازه اقامت جدید دریافت نماید.
  علاوه بر این , دانشجویان لیست انتظار که هنوز اجازه اقامت دریافت نکرده اند در زمان ورود به قبرس باید 3000 دلار آمریکا به همراه داشته باشند. معمولا به اعضای خانواده آنها در طول تحصیل اجازه اقامت در قبرس داده نمی شود.
  ادامه تحصیل اختیاری است و منوط به برنامه های آکادمیک وطرحهای آموزشی تایید شده وزارت فرهنگ و آموزش می باشد.
  تملک داراییهای غیرمنقول برای اتباع خارجی
  اتباع خارجی که مایلند درقبرس ملکی خریداری نمایند می بایست از طریق سفارت مدارک ذیل را برای بررسی به وزارت شور ارسال نمایند
  • نقشه ساختمان .
  • رونوشت قباله (بنچاق) ملکیت .
  • رونوشت اجازه ساخت خانه / واحدهای آپارتمانی به منظور توسعه مناطق مسکونی. اگر عنوان مالکیت مجزا برای ساخت خانه یا هریک از واحدهای آپارتمانی صادر شده است متقاضی نیازی به ارائه رونوشت اجازه ساخت ندارد. برای زمینهای منقسم از زمین مادر, متقاضی ملزم به ارائه اجازه تفکیک زمین می باشد.
  • رونوشت سند فروش .
  • ارائه نمای ساختمان یا آپارتمان . خانه های بسیار قدیمی مستثنا می باشند. به منظور تفکیک زمین , نقشه تفکیکی ساختمان میباست ارائه گردد. در مناطق طرح توسعه , نقشه ارائه شده باید موقعیت خانه را در کل ساختمان نشان دهد.
  • ارائه متراژ زمین درخواستی به متر مربع.
  • رونوشت تمام صفحات گذرنامه متقاضی و همسر که شامل صفحاتی که دارای عکس و همچنین تاریخ ورود و خروج از قبرس می باشد.
  • ارائه مدرک ازدواج متقاضی .ا گواهی تایید شده سفارت مربوطه در صورت همنام نبودن زوج ( استفاده همسر از نام فامیل دیگر) ویا در صورت قید نشدن نام شوهردرگذرنامه همسر.
  رونوشت برگ اقامت یا اجازه کار برای افراد مقیم قبرس
  COMMفرم تکمیل شده تقاضای شماره 145
  که فقط در وزارت کشور موجود می باشد.
  تلفن0035722804112و 804111
  email : [email protected]
  • اگرمتقاضی یک شرکت است , رونوشت مدارک مالکیت شرکت بهمراه اطلاعات مورد نیاز مکتوب در زمینه نوع فعالیت شرکت در قبرس , نعداد کارکنان (قبرسی و خارجی ) و لیست بیمه میبایست ارائه گردد.
  تملک داراییهای غیرمنقول برای اتباع خارجی
  اتباع خارجی که مایلند درقبرس ملکی خریداری نمایند می بایست از طریق سفارت مدارک ذیل را برای بررسی به وزارت کشور ارسال نمایند:

  دریافت تابعیت از طریق ازدواج با شهروند قبرسی
  افرادی که با زن یا مرد قبرسی ازدواج کرده اند باید فرم شماره ام 125 فقط به زبان یونانی را دردو نسخه بعد از سه سال زندگی مشترک یا همخانگی مشترک بدون ثبت ازدواج ( با این شرط که 2 سال کامل و متوالی در قبرس سکونت دائم داشته باشند) گواهی ازدواج , گواهی حسن ازدواج طرفین , گواهی ولادت متقاضی به همراه مشخصات همسر و 100 پوند تسلیم نمایند.
  اکتساب تابعیت قبرس از طریق شهروند سازی
  فرم شماره ام 127 باید توسط فردی که در 8 سال گذشته در قبرس سکونت داشته است و قبل از تسلیم مدارک 5 سال متوالی در قبرس بوده یا در 13 سال گذشته بیشتر از 10 سال متوالی در قبرس سکونت داشته است همچنین افرادی که عضو یک گروه ورزشی بوده , بازیکن یا عضو فنی تیم یا مربی یک تیم ورزشی باشند یا برای شرکتهای دو یا چند ملیتی یا شرکتهای قبرسی کار کنند.
  به همراه فرم , گواهی ولادت ,پاسپورت ,گواهی حسن کار ,دو قطعه عکس ,آگهی درخواست تابعیت درروزنامه قبرسی برای دو روز متوالی و 200 پوند می بایست تسلیم گردد. فرم مربوطه در وزارت کشور قبرس در نیکوزیا تحویل میگردد. ( تلفن : 302105 22 00357 )
  توجه : متقاضیان مذکوردر قبرس بعد از تحویل مدارک می بایست برای رسیدگی در مقابل قاضی یا دادگاه قرار بگیرند ومتقاضیانی که مدارک خود را در خارج از قبرس تسلیم نمایند در مقابل وابسته کنسولی جمهوری قبرس قرار میگیرند.
  ازدواج رسمی در قبرس
  افرادی که مایلند در قبرس ازدواج کنند .می بایست طبق قوانین ازدواج , ماده شماره 279 , شخصا درخواست خود را به مامور ثبت ازدواج در یکی از شهرداری ها ارائه دهند تا اقدامات لازم جهت ثبت ازدواج انجام گیرد.
  • ارائه اعلان ازدواج
  • درخواست گواهی ثبتی
  بمنظورانجام ازدواج رسمی , شهردار ( یا یکی از اعضای شورای شهر منصوب از جانب شهردار) هر شهرداری به عنوان مامور ثبت ازدواج شناخته میشود .
  در صورت اعلان , ازدواج میتواند ظرف 15 روز یا تا سه ماه پس از تاریخ اعلان صورت پذیرد.
  در صورت اضطرار طرفین ازدواج می توانند از وزیر کشور درخواست گواهی مخصوص ازدواج نمایند تا در اسرع وقت بتوانند به ازدواجشان جنبه قانونی دهند. این درخواست باید از طریق شهرداری انجام پذیرد.
  اگرطرفین ازدواج بیوه نباشند ولی سن آنها زیر 21 سال باشد , اجازه کتبی پدر ودر صورت فوت اجازه مادر ودر صورت فوت هردو یا ……اجازه رسمی سرپرست و قیم قانونی می بایست به مامور ازدواج یا وزیر قبل از صدور و دریافت مدرک ازدواج ارائه گردد .
  زوجها میتوانند به میل خود توسط مامور ازدواج در شهرداری یا با گواهی مامور ازدواج در یکی از کلیساهای ثبت شده ازدواج کنند. فهرست کلیساهای ثبت شده را می توان از وزارت کشور یا شهرداریها دریافت نمود. زوجها باید دارای کذرنامه یا مدرک مسافرتی معتبر باشند.
  و در آخرزوجها باید مدرکی دال بر مجرد بودن خود ارائه دهند که مینواند گواهی تجرد تایید شده ازکشور مطبوع , مدارک قانونی طلاق یا مدارک فوت همسر باشد. تمامی مدارک باید قبلا به تایید مراجع ذیصلاح کشور مطبوع منقاضی رسیده باشد.
  هزینه های ازدواج به قرار زیر می باشد :
  ازدواج در ظرف 15 روز:
  – برای پر کردن فرم ودرخواست اعلان ازدواج ( برای هر نفر ) 10 پوند قبرس
  – برای مدرک ازدواج ( برای هر نفر ) 10 پوند قبرس
  – برای هر کپی برابر با اصل مدرک ازدواج 4 پوند قبرس
  – برای ازدواج توسط مامور ازدواج شهرداری 10 پوند قبرس
  ازدواج در صورت اضطرار :
  – برای درخواست گواهی مخصوص ازدواج 100 پوند قبرس
  – برای ازدواج توسط مامور ازدواج شهرداری 10 پوند قبرس
  برای دریافت اطلاعات یا تماس مستقیم لطفا با آدرس ذیل تماس بگیرید :
  اتحادیه شهرداریهای قبرس
  صندوق پستی : 22033 , نیکوزیا , شماره 1516 – قبرس
  تلفن : 669150 22 357+ فاکس : 677230 22 357+
  E-mail : [email protected]
  Website : www.ucm.org.cy
  وزارت کشور
  اداره ثبت
  لفکوزیا (نیکوزیا) , شماره 1460 – قبرس
  تلفن :303106 , 302020, 302021 22 357+ فاکس : 303430 22 357+
  ثبت موقت کشتی تحت لوای پرچم قبرس
  هر کشتی می تواند بطورموقت زیر پرچم قبرس قرار بگیرد و این درخواست را در محل هیئتهای دیپلماتیک یا دفاتر کنسولی جمهوری قبرس ( که از این به بعد به آن مامور کنسولی اطلاق می گردد و دقیقا تحت دستور العملهای اداره ثبت کشتی های قبرس عمل می کند) در خارج از کشور به ثبت برساند.
  هر کشتی در زمان ثبت موقت الزاما باید در یکی از بنادر خارج از جمهوری قبرس باشد که بتواند تحت تفحص و بررسی قرار گرفته و ازجانب دولت قبرس تایید گردد.
  قرار گرفتن کشتی در بندر یا مکان اداره ثبت موقت الزامی نیست.
  درخواست ثبت موقت
  برای اینکه اداره ثبت کشتی های قبرس مراحل درخواست ثبت کشتی را به جریان اندازد اطلاعات زیر مورد نیاز است :
  • نام کامل کشتی و پرچم آن در زمان درخواست
  • نام شرکت قبرسی که برای کشتی درخواست ثبت موقت نموده است
  • نام جدید درخواستی که تحت آن کشتی می بایست ثبت گردد
  • اطلاعات فنی کشتی (نوع , سال ساخت , اندازه , توناژو …)
  • نام انجمن طبقه بندی کشتی که به آن تعلق داشته است. اگر مالک کشتی قصد تغییر طبقه بندی را دارد باید در زمان درخواست عنوان کند.
  • منطقه تجاری که کشتی به آن وارد میشود
  • مکنی که کشتی در زمان درخواست ثبت موقت در آنجا خواهد بود
  • نام مامور کنسولی که مالکان کشتی مایلند در آنجا ثبت موقت را انجام دهند
  • نام و آدرس شرکا و مدیران عامل شرکت قبرسی که درخواست ثبت موقت برای کشتی نموده اند
  دستورالعملهای ثبت موقت
  اداره ثبت کشتی های قبرس دستور صدور جواز ثبت موقت را به مامور کنسولی زمانی که مدارک زیر ارائه گردد صادر می نماید :
  • مصوبه توافق مدیران عامل شرکت قبرسی به اداره ثبت کشتی های قبرس که درخواست ثبت موقت برای کشتی نموده اند و درخواست ملاقات توسط وکیل یا وکلای آنها از مامور کنسولی برای ثبت کشتی
  • وکالت نامه ای که در آن نام فرد یا افرادی که صلاحیت درخواست , امضای مدارک و کلیه امور مربوط به ثبت موقت را دارا میباشند قید شده باشد . برای دریافت فرمهای مربوطه به سایت زیر مراجعه فرمایید:
  Department of Merchant Shipping
  اتمام مراحل ثبت موقت
  بعد از ارائه ی مدارک مورد نیاز و پرداخت وجه توسط متقاضی , مامور کنسولی به قرار زیر عمل میکند :
  • صدورپروانه موقت ( فرم ام اس 5) که اعتبار آن 6 ماه از تاریخ صدور می باشد
  • صدور گواهی رادیویی موقت
  • توصیه های مفید به انجمن طبقه بندی کشتی درزمینه تفحص و بررسیکشتی وصدور تاییدیه ازجانب دولت قبرس
  مالک کشتی باید تضمین کند که تا اتمام مراحل صدورپروانه ثبت موقت کشتی برای تفحص و بازرسی بندر را نمی نماید.
  تمدید ثبت موقت
  درخواست تمدید سه ماهه برای پروانه ثبت موقت در صورت پرداخت هزینه آن امکان پذیر است . این درخواست باید به وزارت ارتباطات و کار قبرس از طریق اداره ثبت کشتی های قبرس تسلیم شود.
  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت موقت به سایت زیر مراجعه فرمایید:
  Department of Merchant Shipping
  قوانین و اطلاعات مربوط به واردات سگ و گربه
  برای ورود سگ و گربه به قبرس برگه گواهی سلامت حیوان که توسط اداره دامپزشکی کشور مبدا صادر گردیده است در مبادی ورودی فرودگاه یا بندرگاه) توسط کارشناس دامپزشکی کنترل می شود.
  حیوان می بایست 72 ساعت قبل از ورود کنترل پزشکی شده و درسلامت کامل باشد.عاری از هرگونه بیماری خصوصا بیماری هاری و انگل یا هرنوع بیماری مسری .
  حیوان می بایست از بدو تولد یا 6 ماه قبل از حمل در کشوری نگهداری شده باشد که در 2 سال گذشته هیچگونه علائمی از هاری در آن کشور رسما گزارش نشده باشد یا 6 ماه قبل از حمل درمکانی نگهداری شده باشد که در آن مدت زمانی هیچگونه علائمی از هاری در آن مکان رسما گزارش نشده باشد.
  علیه بیماری هاری واکسینه نشده باشد یا اگرواکسینه شده باشد از واکسن هاری طبق استاندارد کمیته کارشناسی W.H.O استفاده کرده باشد که توسط O.I.E تایید گردیده است. تاریخ واکسیناسیون نباید کمتر از یک ماه و بیشتر از یک سال قبل از حمل حیوان باشد. ( در این صورت گواهی واکسیناسیون می بایست طبق الگوی اعلام شده توسط W.H.O./F.A.O O.I.E. / گواهی واکسیناسیون بین المللی علیه هاری ماده شماره 6 کد بهداشتی باغ وحش های بین المللی چاپ پنجم سال 1986. باشد ) .
  گواهی واکسیناسیون هاری یا دیگر بیماریها میبا یست به مدارک شناسایی حیوان ضمیمه گردد.
  قبل از حمل حیوان میبایست علیه بیماری
  Echinococcosis/ Hydatidosis
  معاینه شده باشد.
  حیوان قبل از حمل می بایست ضد حشرات
  Ectoparasites
  معاینه شده باشد.
  تایید شده توسط مرکز دامپزشکی
  تلفن : 805201 22 + وزارت کشاورزی
  805208 22+ منابع طبیعی ومحیط زیست
  فاکس : 332803 22+ مرکز دامپزشکی
  نیکوزیا 1417
  قبرس
  کارشناسی در قبرس
  کارشناسی در قبرس سه تا چهار سال زمان میبرد در حال حاضر تمامی دانشگاههای قبرس برای مقطع کارشناسی پذیرش دارند و دانشگاههای قبرس میشود گفت جز محدود دانشگاههای هستند که در مقطع کارشناسی بورس تحصیلی اعطا میکنند در حال حاضر امکان گرفتن بورسیه حداقل 50 درصد برای متقاضیان وجود دارد و بسیاری از افرادی که از طرف موسسه آتیه آفرینان به قبرس اعزام شدند توانستند بورسیه 100 درصد دانشگاههای قبرس را کسب کنند دانشگاههای زیر پرطرفدارترین دانشگاهها برای مقطع کارشناسی در قبرس میباشند
  دانشگاه آمریکایی گیرنه(دانشگاه GAU)
  دانشگاه شرق نزیک(دانشگاه NEU )
  دانشگاه مدیترانه شرقی(دانشگاه EMU )
  دانشگاه  اروپایی لفکه
  دانشگاه نیکوزیا
  متقاضیانی که قصد برگشت به ایران را دارند باید قبل از رفتن شرایط ارزشیابی مدرک خود در وزارت علوم را بررسی نمیند در زیر شرایط ارزشیابی مدارک کارشنای قبرس توضیح داده شده است:
  ارزشیابی مدرک کارشناسی دانشگاه قبرس
  ‌مدارك‌Bachelor  (کارشناسی)صادره‌ از دانشگاه‌هاي‌ معرفي‌ شده، با حداقل 4 سال‌ تحصيل‌ حضوری و تمام وقت به‌ شرط‌ دارا بودن‌ ديپلم‌ 12 ساله دبيرستان يا پيش دانشگاهي با معدل کتبی حداقل 14 در رشته مرتبط  با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی، در صورت تشخیص کمیسیون پس‌ از بررسي‌ علمي‌ كه‌ شامل‌ آزمون‌ كتبي‌‌ است، “كارشناسي” ارزشيابي‌ مي‌شوند
  1-University of Cyprus‌  در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون قابل بررسی و ارزشیابی می باشد و براي‌ سطح‌ دكترا (Ph.D.) پس از ارایه مقاله‌ علمي- پژوهشی
  2-Eastern Mediterranean University در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون قابل بررسی و ارزشیابی می باشد و براي‌ سطح‌ دكترا (Ph.D.) پس از ارایه مقاله‌ علمي- پژوهشی
  3-European University Cyprus تا مقطع کارشناسی ارشد در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  4-Near East University تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  5-Girne American University تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  6-Inter College) 23 دسامبر 1999- ورود‌ي‌ های بعد از تأييد(SEKAP تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  ‌7- Cyprus College(23 دسامبر 1999- ورود‌ي‌ های بعد از تأييد(SEKAP تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  8-European University of  Lefke تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  9-Cyprus International University تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  10- University of Nicosia  تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  11-The Philips College تا مقطع کارشناسی پس از اخذ آزمون
  کارشناسی ارشد در قبرس
  دوره کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در قبرس دوساله میباشد دانشگاههای قبرس دوره فوق لیسانس را به دو صورت ارائه میدهند با پایان نامه(تز)  و بدون تز اصولا در دوره کارشناسی ارشد در قبرس کار نیز به دانشجو در خود دانشگاه بعنوان کمک استاد و یا در بخشهای دیگر دانشگاه داده میشود و دانشجو اجازه بیست ساعت کار در هفته خارج از محیط دانشگاه را نیز دارا میباشد
  اکثر دانشگاههای قبرس دارای شرایط بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد را میباشند موسسه آتیه آفرینان بعنوان بزرگترین موسسه اعزام دانشجو به قبرس موفق حداقل بورسیه 50% را برای دانشجویان خود میگیرد و بسیاری از متقاضیانی این موسسه موفق به اخذ بورسیه 100% شده اند در زیر پر طرفدارترین دانشگاههای قبرس برای مقطع کارشناسی ارشد معرفی شده اند:
  دانشگاه مدیترانه شرقی(دانشگاه EMU )
  دانشگاه آمریکایی گیرنه(دانشگاه GAU )
  دانشگاه خاورنزدیک(دانشگاه NEU)
  دانشگاه نیکوزیا
  متقاضیانی که قصد برگشت به ایران را دارند باید قبل از رفتن شرایط ارزشیابی مدرک خود در وزارت علوم را بررسی نمیند در زیر شرایط ارزشیابی مدارک کارشنای ارشد قبرس توضیح داده شده است:
  ارزشیابی مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه قبرس
  مداركMaster( کارشناسی ارشد) صادره‌ از دانشگاه‌هاي‌ معرفي‌ شده‌، با حداقل‌ دو‌ سال‌ تحصيل‌ حضوری و تمام وقت، به‌ شرط‌ دارا بودن‌ مدرک کارشناسی معتبر با معدل حداقل 15 و مرتبط بودن رشته تحصیلی مقاطع دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد، در صورت تشخیص کمیسیون پس از بررسی علمی که شامل آزمون کتبی است، “كارشناسي ارشد” ارزشيابي‌ مي‌شوند.
  1-University of Cyprus‌  در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون قابل بررسی و ارزشیابی می باشد و براي‌ سطح‌ دكترا (Ph.D.) پس از ارایه مقاله‌ علمي- پژوهشی
  2-Eastern Mediterranean University در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون قابل بررسی و ارزشیابی می باشد و براي‌ سطح‌ دكترا (Ph.D.) پس از ارایه مقاله‌ علمي- پژوهشی
  3-European University Cyprus تا مقطع کارشناسی ارشد در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  4-Near East University تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  5-Girne American University تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  6-Inter College) 23 دسامبر 1999- ورود‌ي‌ های بعد از تأييد(SEKAP تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  ‌7- Cyprus College(23 دسامبر 1999- ورود‌ي‌ های بعد از تأييد(SEKAP تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  8-European University of  Lefke تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  9-Cyprus International University تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  10- University of Nicosia  تا مقطع کارشناسی در صورت تشخیص کمیسیون پس از اخذ آزمون
  11-The Philips College تا مقطع کارشناسی پس از اخذ آزمون
  رشته های تحصیلی در دانشگاه های قبرس
  پیش از ارایه توضیحات درباره رشته های تحصیلی، پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید:
  اطلاعات کلی درباره ویزا و اقامت تحصیلی در قبرس
  تحصیلات دانشگاهی در قبرس
  دانشگاه های قبرس
  University of Nicosia
  Bachelor Degrees
  Accounting (4 years, Bachelor of Science)
  Business Administration – Concentration: Finance and Economics (4 years, Bachelor of Science)
  Business Administration – Concentration: Management (4 years, Bachelor of Science)
  Business Administration – Concentration: Human Resource Management (4 years, Bachelor of Science)
  Business Administration – Concentration: Information Systems and Social Media (4 years, Bachelor of Science)
  Business Administration – Concentration: Marketing Communications (4 years, Bachelor of Science)
  Hospitality Management (4 years, Bachelor of Science)
  Tourism, Leisure and Events Management (4 years, Bachelor of Science)
  Management Information Systems (4 years, Bachelor of Business Administration)
  Marketing (4 years, Bachelor of Business Administration)
  Sports Management (4 years, Bachelor of Business Administration)
  Music (4 years, Bachelor of Arts)
  Dance (4 years, Bachelor of Arts)
  Applied Multimedia (4 years, Bachelor of Arts)
  Architecture (5 years, Professional Diploma in Architecture)
  Communications (4 years, Bachelor of Science)
  English Language and Literature (4 years, Bachelor of Arts)
  Graphic Communication (4 years, Bachelor of Arts)
  Interior Design (4 years, Bachelor of Arts)
  International Relations and European Studies (4 years, Bachelor of Arts)
  Law (4 years, Bachelor of Laws – LLB)
  Psychology (4 years, Bachelor of Science)
  Public Relations, Advertising and Marketing (4 years, Bachelor of Arts)
  Social Work (4 years, Bachelor of Science)
  Computer Engineering (4 years, Bachelor of Science)
  Computer Science (4 years, Bachelor of Science)
  Electrical Engineering (4 myears, Bachelor of Science)
  Human Biology (4 years, Bachelor of Science)
  Nursing (4 years, Bachelor of Science)
  Sports Science (4 years, Bachelor of Science)
  Master Degrees
  Master in Business Administration – Concentration: Finance
  Master in Business Administration – Concentration: Human Resource Management
  Master in Business Administration – Concentration: Management
  Master in Business Administration – Concentration: Management Information Systems
  Master in Business Administration – Concentration: Marketing
  Master in Business Administration – Concentration: Oil, Gas and Energy Management
  Master in Educational Psychology (MSc)
  Clinical Psychology (3 years, Master of Science)
  Master in International Relations
  Master in Media and Communication
  European University Cyprus
  Bachelor Degrees
  Accounting
  Banking and Finance
  Economics
  General Business
  Hospitality Management
  Management
  Marketing
  Management Information Systems
  Sports Management
  Public Relations and Advertising
  Graphic Design
  Music
  Early Childhood Education
  Primary Education
  Speech and Language Therapy
  Social Work
  English Language and Literature
  European Politics, Law and Economics
  Law
  Psychology
  Social and Behavioral Sciences with a major in general social and sciences
  Computer Engineering
  Computer Science
  Physiotherapy
  Nursing
  University of Cyprus
  Ph.D
  Ph.D.  in Economics
  PhD  IN FINANCE
  PhD in Civil Engineering
  PhD in Environmental Engineering
  Doctor of Philosophy (Ph.D.) in Mechanical and Manufacturing Engineering
  Doctor of Philosophy (Ph.D.) in Materials Science and Engineering
  PhD in Clinical Psychology
  PhD in Psychology
  PhD in Sociology and Political Sciences
  PhD in Molecular Biology
  Doctor of Philosophy (Ph.D.) Degree
  Ph.D. level in different specializations of Computer Science
  Ph.D degree in Mathematics
  Ph.D degree in Statistics
  Doctorate in Physics
  Master Degrees
  Master’s Degree in Economic Analysis (MECA)
  Master’s degree in Economics (MECO)
  Master’s degree in Monetary and Financial Economics  (MMFE)
  Master of Business Administration (MBA)
  M.Sc. Program in Finance
  M.Sc. Program in Financial Economics (starting September 2009)
  M.Sc. in Architecture
  MSc and MEng in Civil Engineering
  MSc and MEng in Environmental Engineering
  MSc and MEng Inter-departmental Program in “Sustainable Design and Energy Technologies”
  M.Sc. level, one in Electrical Engineering
  M.Sc. Level, one in Computer Engineering
  M.Eng. level in Electrical Engineering
  M.Eng. Level in Computer engineering
  Master of Science (M.Sc.) in Mechanical and Manufacturing Engineering
  Master of Science (M.Sc.) in Materials Science and Engineering
  Master in the Social and Developmental Psychology
  MA in School Psychology
  MA In Cognitive Developmental Education
  MA  in Social and Political Theory
  Master in Molecular Biology
  Master in Experimental Molecular Biology
  Master of Science (M.Sc.) Degree (Chemistry)
  Master in Computer Science
  Master in Advanced Information Technology
  Master Degree in Mathematics
  Master In Physics
  Bachelor Degrees
  B.Sc. Degree in Accounting
  B.Sc. Degree in Finance
  B.Sc. Degree in Management
  B.Sc. Degree in Management Science
  B.Sc. Degree in Marketing
  B.Sc. Degree in Architecture
  B.S. degree in Civil and Environmental Engineering
  Electrical Engineering
  Computer Engineering Program
  B.Sc. in Mechanical and Manufacturing Engineering
  Bachelor’s Degree in Primary School Teaching
  Bachelor’s Degree in Pre-Primary School Teaching
  Degree in Law (LL.B.)
  Bachelor degree in psychology
  Sociology and Political Science
  Biology
  Chemistry
  Batchelor’s degree in Computer  Science
  BSc in Mathematics
  BSc in Mathematics and Statistics
  Physics
  Inter College
  Diplomas
  Accounting (2 years, Diploma) *
  Banking and Finance (2 years, Diploma) *
  Business Administration with concentration in General Business (2 years, Diploma)
  Business Administration with concentration in Marketing (2 years, Diploma) *
  Business Administration with concentration in Management Information Systems
  Communications (2 years, Diploma) *
  Computer Science (2 years, Diploma) *
  Hospitality (Hotel) Management (2 years, Diploma) *
  Hotel and Toursim Management (2 years, Diploma) *
  Office Administration (2 years, Diploma) *
  Travel and Tourism Management (2 years, Diploma) *
  Web Design
  Diplomas Offered By Larnaca Intercollege
  Computer Engineering
  Pre-primary Education
  Pre-Medical
  Fitness Instructor
  Instructing Exercise for Children
  Interior and Architecture
  Radiography
  Criminology and Psychology
  Graphic Design
  Sports Science
  Aesthetics and Beauty Therapy
  Hairdressing
  Bachelor Degrees
  Business Administration (4 years, Bachelor of Science)
  MIS (4 years, Bachelor of Science)
  Computer Science (4 years, Bachelor of Science)
  Marketing (4 years, Bachelor of Science)
  Hospitality (Hotel) Management (4 years, Bachelor of Science) *
  Management (4 years, Bachelor of Science)
  Office management (4 years, Bachelor of Science)
  Middlesex University degree – BA (Hons) Business Administration (Delivered by Limassol)
  BSc Computer Engineering (Offered by Larnaca only)
  Nutrition (Offered by Nicosia only)
  Culinary Arts (Offered by Nicosia only)
  تحصیلات دانشگاهی در قبرس
  پیش از ارایه توضیحات درباره تحصیلات دانشگاهی، پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید:
  اطلاعات کلی درباره ویزا و اقامت تحصیلی در قبرس
  قبرس به دلیل امنیت بالا، شرایط مساعد و مطلوب اجتماعی، محیط آرام و هزینه های زندگی مناسب محل امنی برای ادامه تحصیل جوانان می باشد. دانشگاه های آمریکایی و اروپایی انگلیسی زبان، ارتباط آنها با دانشگاه های مختلف در سراسر دنیا و مدارک معتبر آنها، انتقال دانشجویان را نیز به سایر دانشگاه های اروپا و امریکا میسر می سازد.
  برای ورود به دانشگاه های دولتی قبرس، دانشگاه ها اقدام به برگزاری امتحان ورودی اختصاصی می کنند. دانشگاه ها و کالج های خصوصی شرایط سهل تری برای پذیرش دانشجو دارند. تحصیل در دانشگاه ها و کالج های این کشور بر مبنای نظام واحدی است و در مقاطع تحصیلات تکمیلی پایان نامه پژوهشی و تز نیز ارایه می گردد.
  وزارت تحصیلات تکمیلی قبرس (معادل وزارت علوم ایران) توسط شورایی به نام سکاپ SEKAP و کیستاس KYSATS بر نحوه عملکرد دانشگاه ها نظارت داشته و تاییدیه تحصیلی منطبق بر استانداردهای اروپا صادر می نماید.
  دوره های‌ تحصیلی‌
  مدارک تحصیلی Certificate بیانگر تحصیل در دانشگاه بعد از اتمام دوره دبیرستان است که هدف از آن ارایه آموزش های لازم به افراد برای حضور در جامعه و انجام کار است.
  Diploma شامل ۲ سال تحصیل بعداز اتمام دوره دبیرستان است.
  Higher Diploma شامل ۳ سال تحصیل بعد از اتمام دوره دبیرستان است.
  Bachelor شامل ۴ سال‌ تحصیل‌ بعد از اتمام‌ دوره‌ دبیرستان‌ است.
  Master شامل‌ ۲ سال‌ تحصیل‌ بعد از دوره ‌Bachelor است.
  Ph.D شامل‌ ۳ الی‌ ۴ سال‌ تحصیل‌ بعد از اتمام‌ دوره Master است.
  نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی قبرس توسط وزارت علوم ایران‌
  مدارک Diploma & Higher Diploma و دوره های دو الی سه ساله از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه ۱و۲ ، «کاردانی» ارزشیابی می شود.
  مدارک Bachelor از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه ۱و۲ ، «کارشناسی» ارزشیابی می شود.
  مدارک Master ازدانشگاه های گروه یک ، «کارشناسی ارشد» ارزشیابی می شود.
  مدارک (Ph.D) از دانشگاه های گروه یک در صورت ارایه یک مقاله علمی در نشریات معتبر بین المللی غیر محلی ، «دکترا» ارزشیابی می شود.
  هیچیک از مدارک دانشگاهی که به صورت مکاتبه ای ، ترددی و غیر حضوری اخذ گردد ، ارزشیابی نمی شود.
  دانشگاه های‌ قبرس‌
  دانشگاه های گروه یک که در کلیه دوره های تحصیلی ارزشیابی می شوند (ارایه مقاله علمی برای سطح دکترا Ph.D الزامی ست)
  University of Cyprus : دانشگاه قبرس (دولتی – شهر نیکوزیا)
  دانشگاه ها و مراکز آموزش‌ عالی گروه دو که‌ مدارک آنها تا سطح‌ کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی‌ است.
  European University Cyprus : دانشگاه اروپایی قبرس (خصوصی – شهر نیکوزیا)
  دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه سه که تا سطح کارشناسی ارزشیابی می شود.
  University of Nicosia : دانشگاه نیکوزیا (خصوصی – شهرهای لیماسول، نیکوزیا و لارناکا)
  Inter College : کالج InterCollege (خصوصی – شهرهای لیماسول، نیکوزیا و لارناکا)
  Cyprus College : کالج قبرس (خصوصی – شهرهای لیماسول و نیکوزیا)
  مدارک و مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در قبرس
  پیش از ارایه توضیحات درباره مدارک و مراحل اخذ پذیرش تحصیلی، پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید:
  اطلاعات کلی درباره ویزا و اقامت تحصیلی در قبرس
  تحصیلات دانشگاهی در قبرس
  دانشگاه های قبرس
  مدارک لازم جهت تقاضای تحصیل در هر یک از دانشگاههای کشور قبرس:
  پر کردن فرم تقاضای تحصیل در دانشگاه مورد نظر
  پرداخت مبلغ مورد نیاز جهت ثبت نام که بسته به قوانین هر دانشگاه از ۵۵ تا ۱۵۰ یورو متفاوت است (این مبلغ غیر قابل برگشت است)
  چهار قطعه عکس سایز عکس پاسپورت
  مدرک تحصیلی دبیرستان و ریز نمرات تحصیلی : ترجمه شده به انگلیسی و دارای مهر دارالترجمه رسمی ، وزارت امور خارجه و سفارت قبرس در ایران
  کپی رنگی از صفحه اول پاسپورت که حداقل تا دو سال اعتبار داشته باشد: دارای مهر وزارت امور خارجه و سفارت قبرس در ایران
  برگه عدم سوء سابقه کیفری از پلیس : ترجمه شده به انگلیسی و دارای مهر دارالترجمه رسمی ، وزارت امور خارجه و سفارت قبرس در ایران
  برگه از بانک از حساب ساپورت کننده دانشجو (پدر یا مادر) که نشانگر توانایی مالی او جهت تامین هزینه های تحصیل دانشجو می باشد. مبلغ موجود در حساب باید حداقل ۴۰۰۰ یورو باشد. این برگه باید همچنین نشانگر رابطه بین فرد متقاضی و فرد ساپورت کننده باشد : ترجمه شده به انگلیسی و دارای مهر دارالترجمه رسمی ، دفتر اسناد رسمی ، وزارت امور خارجه و سفارت قبرس در ایران
  برگه صحت سلامت جسمی که شامل آزمایش خون (ایدز ، سیفلیس ، هپاتیت بی و سی) و عکس قفسه سینه می باشد : ترجمه شده به انگلیسی و دارای مهر دارالترجمه رسمی ، دفتر اسناد رسمی ، وزارت امور خارجه ، وزارت بهداشت و سفارت قبرس در ایران
  پس از آماده شدن مدارک و ارسال به دانشگاه و تایید توسط اداره مهاجرت قبرس و دانشگاه مورد نظر ، دانشجو برای یک مصاحبه کوتاه جهت اخذ ویزا دعوت می شود که زمان انجام مصاحبه به دانشجو اطلاع داده خواهد شد.
  در زمان مصاحبه دانشجو باید مدارک زیر را با خود داشته باشد:
      پاسپورت
  مدرک اصلی تحصیلی و ریز نمرات
  مدرک اصلی عدم سوء سابقه کیفری
  مدرک اصلی بانک مبنی بر گردش مالی ساپورت کننده و ارتباطش با دانشجو
  مدرک اصلی آزمایش خون و عکس قفسه سینه
  کپی برگه پذیرش که از سوی دانشگاه برای دانشجو ارسال خواهد شد
  رسید پرداخت مبلغ ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو (بسته به قوانین دانشگاه مورد نظر) که این مبلغ شامل بخشی از مبلغ تحصیل ترم اول دانشجو می باشد و اگر ویزا صادر نشود این مبلغ قابل برگشت می باشد
  کلیه مدارک ذکر شده باید اریجینال (نسخه اصلی) باشند و دانشجو علاوه بر اصل مدارک باید نسخه  ترجمه شده و مهر شده که در بالا ذکر شد را نیز به همراه داشته باشد. همچنین کپی ساده از کلیه مدارک بالا (بدون مهر یا ترجمه انگلیسی) و کپی برگه پذیرش دانشگاه نیز مورد نیاز می باشند.
  پس از اخذ ویزا توسط سفارت و ورود دانشجو به قبرس در فرودگاه مدارک زیر باید به همراه متقاضی باشند:
  کلیه مدارک ذکر شده در بالا که در زمان مصاحبه ارائه شدند
  پاسپورت و ویزای ورود به قبرس
  مبلغ ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو
  بلیط برگشت ( بلیط حتما باید دوطرفه صادر شود)
  رسید پرداخت و برگه پذیرش دانشگاه
  پس از ورود دانشجو به قبرس مراحل اخذ ویزا با کمک مسئول مربوطه در دانشگاه انجام می پذیرد.
  مدارک مورد نیاز در قبرس جهت اخذ ویزای دانشجویی عبارتند از:
  فرم درخواست ویزای دانشجویی
  پاسپورت که حداقل دو سال اعتبار داشته باشد
  برگه تایید صحت سلامت دانشجو از پزشک مورد تایید وزارت بهداشت قبرس (آزمایش خون و عکس قفسه سینه باید مجددا در قبرس انجام شوند)
  برگه بیمه پزشکی که از شرکتهای بیمه قبرسی اخذ میشود و بخشی از هزینه های درمانی دانشجو را تقبل می کنند
  برگه از بانک قبرسی جهت نشان دادن موجودی حساب دانشجو و توانایی او جهت پرداخت هزینه های زندگی در قبرس
  گارانتی بانکی  مبلغ حدود ۳۵۰ تا ۸۵۰ یورو (بسته به قوانین دانشگاه مورد نظر)
  توجه: مدارک بالا تقریبا در کلیه دانشگاهها یکسان می باشند ولی ممکن است در برخی از دانشگاهها اندکی تفاوت داشته باشد.

  تحصیل در قبرس شمالی
  جمهوری ترک قبرس شمالی (به ترکی استانبولی: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti یا KKTC) که معمولا قبرس شمالی خوانده می‌شود ناحیه تحت تسلط ترکها در شمال جزیره قبرس است. این جمهوری خود خوانده توسط هیچ کشوری به جز ترکیه به رسمیت شناخته نشده‌است.
  تاریخ
  قبرس در سال ۱۹۶۰ استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس براساس مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کردند.
  در سال ۱۹۶۳، نمایندگان اقلیت ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق از دولت قبرس خارج شدند و در پی بروز درگیری بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام داشت که ماموریت آن تا کنون تمدید شده‌است.
  در سال ۱۹۷۴ دولت سراسقف ماکاریوس، رئیس جمهور وقت قبرس، در کودتایی به تحریک حکومت نظامیان یونان سرنگون شد و ترکیه با استناد به موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین کنندگان حق حاکمیت قبرس، واحدهای ارتش خود را در شمال این سرزمین مستقر کرد که عملاً باعث تقسیم این جزیره شد.
  بخش ترک‌نشین قبرس در سال ۱۹۸۳‪ ‬اعلام استقلال کرد و نام خود را جمهوری ترک قبرس شمالی گذاشت. بخش ترک‌نشین قبرس را غیر از ترکیه، کشور دیگری به رسمیت نشناخته‌است و این بخش به عنوان «ناظر» در همایش‌های سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی حضور می‌یابد. اما رای مثبت مردم بخش ترک‌نشین قبرس به طرح صلح کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل در همه پرسی سال ‪ ۲۰۰۴‬و رای منفی مردم بخش یونانی‌نشین به همین طرح، در تحریم جهانی علیه بخش ترک‌نشین قبرس شکاف ایجاد کرد و موقعیت این بخش را در عرصه بین‌المللی بهبود بخشید.
  هم اکنون هیات‌هایی از کشورهای مختلف و حتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بطور غیر رسمی به بخش ترک‌نشین قبرس سفر کرده و به رغم اعتراض‌های بخش یونانی‌نشین و نیز یونان، با مقامات این بخش دیدار می‌کنند. دانشگاه شرق نزدیک یکی از اعضای دائمی انجمن بین المللی دانشگاهها، دانشگاههای اروپایی و همچنین یکی از اعضای دائمی فدراسیون دانشگاهای جهان اسلام میباشد و لازم به ذکر است که دانشگاه شرق نزدیک از عضویت ، اعتبار و تائیدیه های بین المللی مانند انجمن بین المللی تحصیلات مهندسی برخوردار است. دانشگاه شرق نزدیک در سال ۱۹۹۸  در قبرس شمالی تاسیس شده و تا به امروز فعال بوده است. این دانشگاه یک مرکز خصوصی بین المللی برای تحصیلات عالی است و با  ۱۵ دانشکده، ۴  موسسه فارغ التحصیلی و ۴  موسسه آموزش شغلی و بیش از ۱۷۰۰۰  محصل از سراسر کشورهای جهان یکی از مراکز عمده آموزش عالی در منطقه است و دانشجویانی متخصص و حرفه ای برای جامعه جهانی تربیت می کند
  دانشگاه شرق نزدیک ، یک دانشگاه معتبر است که کاملا توسط انجمن آموزش عالی ترکیه تایید شده و در جهان نیز شناخته شده می باشد .دانشگاه نما و ظاهر بسیار زیبایی دارد ، که این محیط آرام سبب هماهنگی همه دانشکده ها ، آزمایشگاه ها، کارگاه ها، مرکزهای کامپیوتری، مراکز فعالیت های فرهنگی و هنری، خوابگاه ها، استخر شنای سرپوشیده المپیک و دیگر مراکز اجتماعی و ورزشی شده است
  دانشگاه شرق نزدیک ، با داشتن کادری بسیار مجرب وکار آزموده ، نه تنها محصلان متمایز با استانداردها ودستورالعمل های بالای آموزشی، بلکه افرادی مورد اعتماد ، مسئولیت پذیر، منطقی، خلاق، محقق و با تفکرو منش آزادیخواهانه، تربیت کرده و به جامعه ارائه می کند.
  مقطع کارشناسی در قبرس شمالی
  طول دوره 4سال
  زبان و هزینه تحصیل در قبرس شمالی انگليسي -2500
  نوع دانشگاه
  رتبه ممتاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین رتبه های ممتاز جهانی
  زمان شروع تحصیل در قبرس شمالی
  20شهریور
  بیمه در طول تحصیل در قبرس شمالی
  سالي 50 دلار
  هزینه زندگی (خوراک، پوشاک، حمل و نقل)
  ماهيانه از 300 تا 500 دلار
  امکان خوابگاه
  امکان بورس
  امکان کار قانونی دانشجویی
  بله – 20 ساعت در هفته
  محل هایی که دانشجو میتواند کار کنند: خوابگاه، کتابخانه و رستوران دانشگاه
  امکان اقامت پس از تحصیل در قبرس شمالی دانشگاههای که درخواست در آنها ارائه میشود متناسب به رشته متقاضی متفاوت است
  حداقل معدل 14
  مدرک تحصیلی مورد نیاز الزاماً پیش دانشگاهی می باشد
  شرایط مدرک تحصیلی
  تازه فارغ التحصیل
  مدرک زبان مورد نیازآیلتس آکادمیک 6 برای دانشگاه نیازی به مدرک زبان  نیست   IBT 85
  محل هایی که میتوان در آزمون بین المللی شرکت کرد
  هزینه موسسه برای اخذ پذیرش با توجه به تخفیف های ویژه موسسه و با توجه به شرایط متقاضی متفاوت میباشد
  مبلغ دقیق پس از بررسی اولیه مشخص خواهد شد
  نحوه دریافت حق الزحمه موسسه پس از اخذ پذیرش
  زمان تحویل پذیرش به متقاضی
  هزینه های متفرقه متقاضی
  ترجمه مدارک + Application fee + پست مدارک
  مقطع کارشناسی ارشد  قبرس شمالی
  طول دوره 2 سال
  زبان و هزینه تحصیل در قبرس شمالی
  انگليسي 1500 دلار سالیانه
  نوع دانشگاه
  رتبه ممتاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین رتبه های ممتاز جهانی
  زمان شروع تحصیل در قبرس شمالی
  نوع دانشگاه
  رتبه ممتاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین رتبه های ممتاز جهانی
  زمان شروع تحصیل در قبرس شمالی
  20 مرداد 90+ برای ترم دی ماه 20 آذر
  بیمه در طول تحصیل در قبرس شمالی
  سالي 50 دلار
  هزینه  زندگی (خوراک، پوشاک، حمل و نقل)
  ماهيانه از 300 تا 500 دلار
  امکان خوابگاه
  امکان بورس
  امکان کار قانونی دانشجویی
  20 ساعت در هفته  مقطع دکترا در بعضی  دانشگاه  ها شغل محسوب  میشود و ماهیانه 1000 دلار دستمزد دریافت می کنند
  محل هایی که دانشجو میتواند کار کند
  خوابگاه، کتابخانه و رستوران دانشگاه –  به عنوان TA
  امکان اقامت پس از تحصیل در قبرس شمالی
  دانشگاههای که درخواست در آنها ارائه میشود
  متناسب به رشته متقاضی متفاوت است
  حداقل معدل 16
  مدرک تحصیلی مورد نیاز
  کارشناسی ارشد در رشته مرتبط
  شرایط مدرک تحصیلی
  تازه فارغ التحصیل
  مدرک زبان مورد نیاز
  آیلتس آکادمیک 7 یا IBT 90 – آزمون هاي زبان فرانسه در سطح B2 در برخی دانشگاها مدرک GRE الزامی میباشد.
  محل هایی که میتوان در آزمون بین المللی شرکت کرد
  هزینه موسسه برای اخذ پذیرش
  با توجه به تخفیف های ویژه موسسه و با توجه به شرایط متقاضی متفاوت میباشد
  مبلغ دقیق پس از بررسی اولیه مشخص خواهد شد
  نحوه دریافت حق الزحمه موسسه
  پس از اخذ پذیرش
  زمان تحویل پذیرش به متقاضی
  حداکثر 31مرداد  1391
  هزینه های متفرقه متقاضی
  ترجمه مدارک + Application fee + پست مدارک
  مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش
  توضیحات خاص برای مقطع دکترا امکان بورس وجود دارد
  Near East University
  Near_East_University
  Architecture
  2800
  Automotive Engineering
  2800 or Package
  Banking & Finance
  2800 or Package
  Biomedical Engineering
  2800 or Package
  Business Administration
  2800 or Package
  Civil Engineering
  2800 or Package
  Computer Engineering
  2800 or Package
  Computer Information Systems
  2800 or Package
  Deck
  2800 or Package
  Dramaturgy & Dramatic Authorship
  2800 or Package
  Economics
  2800 or Package
  Electrical & Electronic Engineering
  2800 or Package
  Elementary Teaching
  English Language & Literature
  2800 or Package
  English Language Teaching
  2800
  Environmental Studies
  European Union Relations
  2800 or Package
  Food Engineering
  2800 or Package
  Guidance & Psychological Counseling
  2800
  Information Systems Engineering
  2800 or Package
  PACKAGE  =The annual university tuition fees + accommodation + food + Internet = 440 euros
  شهریه دانشگاه سالانه +خوابگاه + غذا+ اینترنت = ۴۴۰یورو

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران