شاخص سازمان همکاری اقتصادی و توسعه استرالیا را شاد ترین کشور جهان معرفی می کند.

شادترین کشور جهان

 طبق شاخص زندگی بهتر سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD)، استرالیا “شاد ترین” کشور صنعتی جهان است.

این شاخص آمار ۳۶ کشور را از نظر ۱۱ مورد که OECD به عنوان موارد ضروری در زمینه های شرایط زندگی مادی و کیفیت زندگی شناسایی کرده است، مقایسه می کند.

 در سایه یک جهش اقتصادی به موقع از محل منابع  طبیعی در استرالیا، این کشور تنها کشور بسیار توسعه یافته بود که از رکود اقتصادی بحران مالی جهانی به دور ماند و در بیشتر ۱۱ مورد شاخص زندگی بهتر شامل مشاغل، ایجاد مسکن، جامعه، تحصیلات، محیط زیست، بهداشت و رضایت از زندگی دارای رتبه برتر بود.

 OECD گفت: “استرالیا در اقدامات رفاهی به طور استثنایی خوب عمل می کند، همانطور که با این واقعیت که در بسیاری موارد مربوط به شاخص زندگی بهتر بین کشور های صدر جدول قرار دارد، نشان داده شده است”.

 این شاخص همچنین نشان داده است که امید به زندگی در بدو تولد در استرالیا حدود ۸۲ سال بود، دو سال بیشتر از میانگین OECD. بیش از ۷۲ درصد مردم در استرالیا در سنین ۱۵ تا ۶۴ سال شغلی با درآمد داشتند، بیشتر از میانگین OECD که ۶۶ درصد است، و در سال نسبت به بیشتر مردم در OECD ساعات کمتری کار می کنند.

 بهداشت در استرالیا، با کیفیت بالای آب و هوا، رتبه ی بالایی داشت. سطح ذرات آلاینده  هوا در جو که به قدر کافی ریز باشند و بتوانند وارد ریه ها شده به آنها صدمه بزنند به طور قابل ملاحظه ای پایین تر از میانگین OECD است و ۹۲ درصد مردم می گفتند که از کیفیت آب و هوا راضی هستند.

جهت اخذ اقامت دائم استرالیا و خدمات پس از ورود به سایت www.help.mohajerist.com مراجعه نمایید.

 

شاخص سازمان همکاری اقتصادی و توسعه استرالیا را شاد ترین کشور جهان معرفی می کند.

 

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای