سوغات چین

سوغات چین

پکن پایتخت و دومین شهر بزرگ کشور چین است که در شمال غرب این کشور قرار دارد. این شهر در تقسیمات کشوری معادل یک استان به شمار می‌آید. پکن پس از شانگهای دومین شهر بزرگ چین به شمار می‌رود.

نام پکن در طول تاریخ دچار تحولات زیادی شده است؛ پیکین نام اصلی این شهر است. در غرب به آن بیجینگ می گویند که این نام، برداشتی است که مبلغان مذهبی فرانسوی از نام بینپیگ داشته اند. شهر پکن که مرکز سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و پایتخت کشور چین بوده و یکی از شش شهر باستانی چین می باشد. این شهر با ١٦٤١ کیلومتر مربع و 93/14 میلیون نفر جمعیت ،در شمال کشور چین قرار دارد ودارای چهار فصل است که بهترین زمان برای گردشگردی در فصول بهار و پاییز و در ماه های می، سپتامبرو اکتبر می باشد. تاریخ درخشان و طولانی این شهر از ٥٠٠٠ سال پیش آغاز و به مدت بیش از ٣٠٠٠ سال دارای سکنه بوده است و بارها مورد تاخت وتاز بیگانه قرار گرفته و ظهور و سقوط امپراتوری های قدرتمند مختلف را به خود دیده است.

خیابان Wangfujingبا داشتن مرکز خریددر زمره محبوب‌ترین خیابان شهر است. اینجا منزل‌گاه فروشگاه‌های زنجیره‌ای جدید و درخشانی است و فروشگاه‌های بزرگ آن کالاهای گران‌قیمت و شیک با برندهای معروف می‌فروشند. خریداران در اینجامی‌توانند کتاب داستان‌هایی به زبان خارجی، برخی محصولات هندی و صنایع دستی را نیزپیدا کنند.

خیابانQianmenیکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های فروشگاهی در پکن است. این خیابان مکانی برای بسیاری از فروشگاه‌های قدیمی است که کالاهای سنتی چینی مثل چای‌های عالی، ابریشم‌های نرم و کفش‌های اصیل کتانی را می‌فروشند.

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای