سوغات هند

سوغات هند

اگر قصد سفر به هندوستان دارید و فکرتان درگیر سوغات آوردن است بد نیست دراین مقاله با ما همراه باشید:
هند یک مرکز خرید معمولی مانند دیگر کشورها نیست بلکه جایگاه ویژه‌ای در قلب علاقه‌مندان خرید دارد. در این مقاله سوغاتی‌های مختلفی که می‌توانید برای دوستان، اعضای خانواده و اطرافیان خود بخرید را ذکر کرده‌ایم.
صنایع‌دستی سنتی
صنایع‌دستی یکی از محبوب‌ترین اجناس در هند است که گردشگران خارجی به‌عنوان سوغات خریداری می‌کنند. هنگام بازدید از هر شهر هند به بازارهای سنتی هند که صنایع‌دستی در آنجا موجود است بروید.
ساری‌های سنتی هند
اگر به دنبال خرید هدیه یا سوغاتی برای خانم‌ها می‌باشید ساری سنتی هند بهترین هدیه است که قطعاً دوست خواهند داشت. ساری به‌عنوان کالای اصلی مغازه‌های پوشاک مخصوص بانوان در هند به شمار می‌رود. می‌توانید انواع مختلفی از ساری را بیابید. این کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد.
گیاهان طبی آیورودا
هند سرزمین گیاهان طبی آیورودا است پس بدون خرید این محصولات سفر خود را تمام نکنید. می‌توانید داروهای گیاهی سنتی مانند کرم ماساژ صورت خریداری کنید. مارکهای معروف زیادی مانند هیمالیا، زاندو و غیره وجود دارد.
مواد غذایی بسته‌بندی‌شده هندی
مواد غذایی هندی بسیاری وجود دارند که می‌توانند بیش از یک هفته سالم بمانند. بنابراین می‌توانید آن‌ها را تا پایان سفر خود حمل کنید. بهتر است در مورد تازگی مواد غذایی از فروشنده بپرسید و بگویید که می‌خواهید آن را به خارج از کشور ببرید. برخی از محصولات پیشنهادی عبارت‌اند از: ترشی، چای، خاخرا و غیره.
زیورآلات هندی
زنان هندی و نیز مردان عاشق زیورآلات هستند. بنابراین خرید زیورآلات هندی سفر شما را شادتر خواهد کرد. بسیاری از بازارها مغازه‌های زیورآلات دارند که می‌توانید در آنجا زیورآلاتی به قیمت‌های مختلف ازجمله محبوب‌ترین طرح‌ها را برای خود بیابید.
عطر
عطر یکی از محصولات معروف است که می‌توانید از هند بخرید. انواع مختلفی از عطر در هر منطقه وجود دارد. می‌توانید چند بطری عطر برای خود و نیز اعضای خانواده‌تان تهیه‌کرده و به‌عنوان سوغاتی به کشور خودتان ببرید.

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای