روش های پربازده برای دریافت اقامت اسپانیا

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • اگر قصد دریافت اقامت اسپانیا دارید ، باید با انواع روش های دریافت اقامت اسپانیا آشنا شوید. در این مقاله با ارائه به روزترین اطلاعات، مهاجریست به پرسش‌های شما درباره اقامت اسپانیا پاسخ خواهد داد. قبل از هر  توضیحی باید در نظر داشته باشید که بیشتر افراد، اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک و اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را برای اقامت پرخرج ترین روش می دانند؛ در حالی که این دو روش، بسیار پربازده هستند و درصد دریافت اقامت اسپانیا برای این افراد بسیار بالا است و ریسک کمتری برای از بین رفتن اموال افراد نیز وجود دارد. در ادامه به معرفی این دو روش پربازده می پردازیم.

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک:

  اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک یکی از طریق مهاجرتی به این کشور محسوب می گردد که سالانه مورد توجه اشخاص خارجی نیز قرار گرفته است.  خرید ملک در اسپانیا اجازه تحصیل رایگان، بیمه و درمان رایگان و اجازه کار در اسپانیا به تمام افراد خانواده از ابتدای دریافت اقامت تعلق می گیرد که باعث کاهش هزینه های جانبی در خانواده ها می شود. علاوه بر این امکان دریافت پاسپورت اسپانیا برای تمام اعضای خانواده پس از ۵ سال فراهم می گردد.

  خرید ملک، گزینه ای است که احتیاج به ارائه طرح تجاری در ابتدا و دردسرهای بیزنس در ادامه نخواهد داشت و از سوی دیگر، از همین ملک می توان به عنوان محل سکونت خود استفاده کرد و بنابراین مجموعا با سرمایه کمتری می توان نسبت به روند سرمایه گذاری اقدام نمود. امکان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، همواره و برای همه کشورها وجود ندارد. اسپانیا از کشورهایی است که این امکان را دارد و با سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور می توان اقامت آن را به دست آورده و به طور دسته جمعی به همراه تمامی اعضای تحت تکفل خانواده به این کشور نیز مهاجرت کرد.

  شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک:

  اقتصاد اسپانیا به منظور رشد و توسعه، احتیاج به سرمایه گذاری خارجی دارد و دولت این کشور سعی کرده است تا با در نظر گرفتن تسهیلات، سرمایه داران از  نقاط مختلف دنیا را ترغیب به سرمایه گذاری در این کشور نماید. به همین دلیل، دولت این کشور طرح هایی را برای سرمایه گذاری در اسپانیا در نظر گرفته است. یکی از این طرح ها، سرمایه گذاری در بخش املاک و ساختمان است. ساخت و ساز، از نظر اقتصادی فعالیتی زیرساختی به شمار می رود چرا که فعالیت بسیاری از صنایع و واحدهای تولیدی به نحو مستقیم و غیر مستقیم به آن وابسته است.

  اتباع خارجی برای خرید ملک در کشور اسپانیا هیچ محدودیتی ندارند و براحتی می­توانند به انجام چنین کاری بپردازند. قوانین خرید ملک در این کشور تقریباً مشابه با دیگر کشورهای اروپایی است. خریداران ملک ابتدا هزینه ای معادل 6000€ (یورو) جهت رزرو ملک مورد نظر خود پرداخت می­نماید. پس از آن شرکت سازنده و یا فروشنده ملک فرصتی در حدود 30 الی 45 روز به خریدار می­دهد تا باقیمانده هزینه ملک را پرداخت نماید.

  انواع روش‌ های خرید ملک در اسپانیا:

  خرید ملک در اسپانیا به ۲ بخش تقسیم می‌شود که در آن ارزش ملک می‌تواند کمتر از ۵۰۰ هزار یورو و بیشتر از ۵۰۰ هزار یورو باشد. اگر ارزش ملک انتخابی شما کمتر از ۵۰۰ هزار یورو باشد در اصل ملکی با متراژ کافی به ازای تعداد افراد خانواده خود خریداری می‌کنید. اما اگر ارزش ملک انتخابی شما بیشتر از ۵۰۰ هزار یورو باشد، می‌توانید ویزای طلائی اسپانیا را نیز دریافت کنید که شرایط و امتیازات خاص خود را دارد. با مشاورین مهاجریست، شما به راحتی میتوانید ملک مورد نظر خودتان رو خریداری کنید و در اسپانیا اقامت بگیرید.

  مدارک لازم برای خرید ملک در اسپانیا:

  یک سری مدارک و اطلاعات برای خرید هر ملکی در کشورهای خارجی باید در اختیار دولت آن کشور قرار گیرد. به طور کلی ارائه مدارک زیر برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک در اسپانیا ضروری هستند:

  • پاسپورت شما باید دارای اعتبار کافی باشد.
  • عکس پاسپورتی باید ارائه کنید.
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری باید ارائه کنید.
  • باید شماره مالیات مختص افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند را دریافت کنید که تحت عنوان کد NIE شناخته می‌شود.
  • ویزای توریستی ۳ ماهه اسپانیا داشته باشید برای اینکه بتوانید ملک مناسب را پیدا کنید.
  • گواهی معاینات و آزمایشات پزشکی ارائه کنید که نشان دهد قصد سفر برای درمان را ندارید.
  • گواهی بانکی که نشان دهد موجودی کافی برای خرید ملک را دارید یا به عبارت دیگر تمکن مالی دارید.
  • و در نهایت ارائه سند ملکی که خریداری کرده‌اید.

  اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی :

  اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، همانند اخد اقامت اسپانیا با خرید ملک، به کسانی اعطا می‌شود که توان مالی قابل توجهی داشته باشند و نیاز به کار در کشور مقصد ندارند. عمده ترین تفاوت این روش با سایر روش‌ها این است که در روش تمکن مالی، دریافت اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری ممکن است و شما ملزم به انتقال مبلغ زیادی بابت سرمایه گذاری و یا خرید ملک در اسپانیا نیستید.

  مزایای اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا:

  اسپانیا یکی از اعضای دائمی اتحادیه اروپا (EU) و ناحیه شنگن می باشد و اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا، مزایا و امتیازات فراوانی از جمله موارد ذیل را در پی داشته باشد:

  • امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
  • امکان سفر راحت و سریع و بدون ویزا به بسیاری از کشورهای دیگر دنیا
  • عدم نیاز به سرمایه گذاری و شغل در اسپانیا
  • افتتاح حساب در بانک های اروپایی و اخذ کارت اعتباری
  • بهره مندی فرزندان از مزایای تحصیل رایگان در اسپانیا
  • امکان ثبت شرکت و فعالیت تجاری بدون نیاز به پرداخت مالیات
  • اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از 5 سال .

  اخذ پاسپورت از طریق تمکن مالی اسپانیا :

  پس از اتمام اقامت موقت یکساله شما، دو دوره دو ساله نیز اقامت شما تمدید می شود و پس از ۵ سال شما اقامت دائم اسپانیا را دریافت خواهید کرد. هرچند که طی این مدت شما باید حداقل 30 ماه را در اسپانیا زندگی کرده باشید.  در هیچ برهه‌ای بیش از 6 ماه متوالی بیرون از خاک اسپانیا نبوده باشید. و پس از گذر ۵ سال از دریافت اقامت دائم شما اجازه درخواست برای دریافت پاسپورت را خواهید داشت.

  اطلاعات کامل درباره شرایط تمکن مالی اسپانیا

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران