این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

رشد اقتصاد کانادا, عاملی مثبت برای مهاجران

رشد اقتصاد کانادا

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • برخلاف سایر کشورهای دنیا که در بحران اقتصادی به سر می برند, کانادا در ابتدای سال 2013 با وضعیت مثبت و اقتصادی روبه رشد مواجه است. اقتصاد کانادا در بسیاری از بخش ها علاوه بر رشد اقتصادی, با افزایش فرصت های کاری نیز روبرو بوده است.

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  و اما لازم به ذکر است که عامل مهاجرت,  موردی کلیدی در افزایش جمعیت کانادا و پیشرفت اقتصادی در سال های آتی به حساب می آید. برای تضمین این موضوع نیز دولت کانادا, سیاست هایی را در نظر گرفته است که موجب خواهد گشت تا بهترین های جهان متقاضی مهاجرت به این کشور گردند.

  بازار کاری 2013

  در سال 2012 شاهد رشد فرصت های شغلی در بازار کاری کانادا بودیم. البته باید اشاره کرد که این وضعیت از سال 2008 و 2009 تا کنون روندی پایدار را داشته است. در طول سال 2012 بالغ بر 312,000 شغل در بازار کاری ایجاد گشته بود. این فرصت های شغلی همگی در بخش خصوصی و در زیرمجموعه هایی  چون مشاغل مربوط به حوزه آموزش و پرورش, بخش مالی, بیمه, ساخت و ساز, تولیدات و پزشکی به وجود آمده بودند.

  رشد فرصت های شغلی در ماه دسامبر سال 2012 بسیار بالا بود و برخلاف پیشبینی های دولت که دربرگیرنده از بین رفتن نزدیک به 5000 موقعیت شغلی بود, بالغ بر 40,000 موقعیت شغلی در سرتاسر کشور تولید گشت. بخش عمده این فرصت های شغلی در حوزه های حمل و نقل, ساخت و ساز و تولیدات به وجود آمدند. این موضوع کمک بسزایی در کاهش نرخ بیکاری در کانادا داشت.

  دورنمای وضعیت شغلی برای جامعه غیر کانادایی

  روند روبه رشد اقتصاد و موقعیت های شغلی, خبری خوب و بسیار مثبت برای کلیه متقاضیانی به حساب می آید که قصد مهاجرت و زندگی در کانادا را دارند. کانادا هر ساله تقریبا نیم میلیون مهاجر را چه به صورت موقت و چه به صورت دائم پذیرش می کند. در سال 2013 نیز مبنا بر این است که حدود 260,000 ویزای اقامت دائم صادر گردد, که از این میان 158,000 مورد آن مربوط به برنامه مهاجرت اقتصادی است. همچنین قرار است تا 180,000 نفر نیز به عنوان نیروی کاری موقت از سراسر جهان وارد کانادا گردند.

  اگرچه در تمامی زمینه های شغلی بازار کار, نیرو پذیرفته می شود اما برخی از بخش ها هستند که به شدت نیازمند نیروی کاری و متخصص می باشند. از این میان می توان به بخش های ساخت و ساز و مدیریت منابع طبیعی اشاره کرد. در حال حاضر نیز بسیاری از کارفرمایان فعال در این بخش برای جمع آوری نیروی کاری از کشورهای سراسر جهان از جمله ایرلند, پرتغال و انگلستان اقدام نموده اند.

  مهاجرت و تاثیرات آن بر اقتصاد

  آقای جیسون کنی, وزیر امور مهاجرتی و شهروندی کانادا اعتقاد دارد که چه در وضعیت کنونی و چه در آینده, مهاجرت فاکتوری کلیدی برای موفقیت اقتصاد کانادا به حساب می آید. ایشان همچنین در ماه اکتبر سال 2012 اعلام کرده بودند که اساسی ترین اولویت دولت در رشد اقتصادی و کاری کاناداست و در همین راستا مهاجرانی که دارای تخصص در حیطه های شغلی مختلف هستند می توانند با جوان نگه داشتن نیروی کار بازار به این موضوع کمک بسزایی نمایند.

  رشد اقتصاد کانادا, عاملی مثبت برای مهاجران

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران