دلارهای نفتی صرف انتقال تکنولوژی، بازسازی صنایع و اصلاح زیرساخت ها شود

مهاجریست

مصطفی رناسی در گفت و گو با اتاق نیوز اعلام کرد: تنها با انتقاد از دولت برنامه های مورد نظر عملی نمی شود ؛ بلکه به منظور دستیابی به نتایج مطلوب باید در مدیریت کمیسیون ها تجدیدنظر صورت بگیرد؛ در این راستا باید تدبیری اتخاذ شود تا با دانشگاه های خارجی برای تربیت مدیرانی شایسته همکاری صورت بگیرد.

رناسی ادمه داد: قوانینی همچون بهبود مستمر محیط کسب و کار و سایر قوانین با کمک دولت باید عملی شود تا شرایط کسب و کار در کشور ارتقاء پیدا کند.

وی با بیان اینکه صنایع ما با سه مشکل اساسی روبرو هست؛ اظهار کرد: صنایع ما از نظر تکنولوژی در وضعیت مناسبی نیستند، مدیریت مدرنی ندارند و علاوه بر این مشکل نقدینگی وجود دارد.

رناسی اضافه کرد: با رفع تحریم ها این مشکلات خودشان را بیشتر نشان می دهند و حادتر می شوند؛ چرا که شرکای خارجی ما بسیار بروز و پیشرفته هستند. در دوران پساتحریم بدلیل اینکه رقابت بیشتری وجود دارد کیفیت و بهره وری تولیدات مهم تر تلقی می شوند.

این عضو اتاق بازرگانی ادامه داد: در جهت رفع این مشکلات ما باید با کمک دولت، صنایع خودمان را بازسازی و نوسازی نماییم. تکنولوژی مربوطه را وارد کشور کنیم و همچنین مشکلات نقدینگی را رفع کنیم.

رناسی گفت: فعالان اقتصادی ما باید از بانک ها دست بکشند؛ درواقع این مالیخولیای بانکی را رها کنند و وارد بازار سهام، بازار بورس و … بشوند تا از طریق کاربرد این روش ها مسائل مالی خود را رفع کنند.

وی اضافه کرد: در مدیریت صنایع باید بازنگری شود؛ به  منظور تحقق این امر باید مدیریت های جدید و بروز شده را جایگزین مدیریت های سنتی کرد.

رناسی عنوان کرد: در دوران پساتحریم تولید بومی مفهومی ندارد و صنایعی موفق خواهند بود که بتوانند با شرکای خارجی رقابت کنند و تولیدات جهانی عرضه کنند، در این شرایط، فرصت رشد برای صنایعی فراهم خواهد شد که این قواعد را پیاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در دوره های قبلی مدیریت بسیار ارزشمندی وجود داشت و کمیسیون ها بویژه کمیسیون صنعت در ارگان های دولتی، وزارت صنایع و در مجلس بسیار فعال بوده است، اعلام کرد: شاید تنها ضعف در ریاست محور بودن کمیسیون مربوطه بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای