جاذبه های گردشگری سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

کشور سنگاپور در نیمکره شمالی و شرقی، در شرق قاره آسیا و در کنار تنگه سنگاپور واقع گردیده است

مختصري درباره سنگاپور

یکی از زیباترین و تمیزترین پایتخت های دنیا در جهان که گویی از اول با یک مدل معماری شهری به دنیا آمده، پایتخت سنگاپور است. ساختمان ها به دلیل محدودیت های کنترل ترافیک هوایی نباید بیشتر از 280 متر ساخته شوند و این باعث به وجود آمدن ساختمان های بلند (البته نه خیلی بلند) و سازگار از نظر ارتفاع و مدل شده که افق آن را بی همتا کرده است؛ 3 ساختمان با ارتفاع دقیق 280 متر و 5 ساختمان دیگر با ارتفاع بالای 200 متر در این پایتخت زیبا به چشم می آید. ساختمان ها عموما به رنگ روشن هستند و پهنای وسیعی از فضاهای سبز در اطراف مرکز شهر وجود دارد. این شهر جنوب شرق، قطعا در نوع خود بی نظیر است. جمعیت 3.8 میلیون نفری سنگاپور به عنوان ساکنان شهری بزرگ هم اکنون میزبان گردشگران بسیاری هستند.
سنگاپور ترکیبی از فرهنگ های مختلف، رستوران ها، زیبایی طبیعی آسیایی، معماری بریتانیایی، برج ها و متروی مدرن با تاثیرات هندی مالایی است، مهم تر از همه این که این شهر مدرن، سنت های آسیایی را با صنعت توریسم جهانی مخلوط کرده و به استقبال آینده رفته است.
آب و هوای سنگاپور حاره ای است و غذای آن افسانه ای. مرکز شهر سنگاپور به بخش های کلی ساحل رودخانه، جاده اورکارد و قسمت چینی شهر تقسیم می شود. سنگاپور با زیبایی های طبیعی در کنار امکانات مدرن توریستی، موزه ها و میراث معماری خود به یکی از محبوب ترین مقصد های توریستی دنیا تبدیل شده است.

زبانهای رایج این کشور چینی، مالایی، تامیل و انگلیسی است. مذهب عموم مردم این کشور بودایی، تائو، اسلام و هندو می باشد.

ایمنی و امنیت

1- جرائم کوچک و خیابانی نظیر جیب بری و کیف قاپی در سالهای اخیر افزایش یافته است. این گونه جرائم بیشتر در متروها، پیاده روی خیابان های شلوغ، رستوران ها و لابی هتل ها و دیگر اماکن پر رفت و آمد اتفاق می افتد.

2- باتوجه به حضور و فعالیت دزدان دریایی در سواحل اقیانوس هند در استفاده از کشتی های تفریحی که به همین منظور اختصاص یافته اند دقت نمایید.

قوانین، آداب و رسوم

1- قوانین این کشور در رابطه با جرائمی نظیر حمل یا استعمال داروهای ممنوعه و از جمله مواد مخدر و روان گردان بسیار سخت گیرانه است. این مجازات ها می تواند شامل حبس های طولانی و پرداخت جریمه های سنگین باشد و در بعضی موارد برای محکومین مجازات مرگ در نظر گرفته شده است.

2- سنگاپور قوانین سختگیرانه ای با برخی از اعمال که معمولا جرم محسوب نمی شوند دارد؛ برخی از این موارد عبارت اند از:

ولگردی،

پرتاب آب دهان،

آدامس جویدن.

ریختن زباله در خیابان هزار دلار سنگاپور جریمه دارد.

3- برای رانندگی در سنگاپور می باید گواهینامه ملی این کشور یا یک گواهینامه بین المللی (I D P) در اختیار داشته باشید. (I D P) یک مجوز بین المللی برای رانندگی است که دارندگان آن قادر خواهند بود بدون نیاز به گذراندن دوره های آموزش رانندگی یا شرکت در امتحانات راهنمایی و رانندگی در بیش از 160 کشور جهان رانندگی نمایند، مضاف بر اینکه این مجوز به عنوان یک سند معتبر بین المللی، می تواند تعیین و تأیید کننده هویت دارنده آن به شمار آید. اضافه می نماید متقاضیان این نوع گواهینامه می توانند در داخل کشور با مراجعه به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی و با ارائه گواهینامه ایرانی معتبر خود، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

4- به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضایی این کشور به زندان محکوم شود، می باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری نماید.

5- چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده 36 کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نزدیکترین کشور اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته می باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین و. مقررات محل بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.

الزامات ورود و اقامت

1- سنگاپور از جمله کشورهایی است که در جمهوری اسلامی ایران دارای نمایندگی نبوده و بنابراین اتباع جمهوری اسلامی ایران برای سفر به این کشور می باید به نمایندگی آن در کشورهای دیگر مراجعه نمایند.

2- ممکن است در هنگام ورود به این کشور لازم باشد برخی از معاینات پزشکی را انجام دهید افرادی که علائمی نظیر سرفه شدید، تب بالای 38 درجه و یا سایر علائم بیماری سارس را نشان دهند برای انجام معاینات بیشتر متوقف شوند.

بهداشت

1- سازمان بهداشت جهانی این بیماریهای را در سنگاپور گزارش نموده است:

هپاتیت A/ تب تیفوئید/ تب دنگو

2- توصیه می گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.

3- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

4- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.

5- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحا آب بسته بندی) دقت نمائید.

6- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی: www.who.int/countries/en/ مراجعه نمائید.

شرایط سفر و اطلاعات سودمند

1- مقررات ترافیکی دراین کشور با جدیت اعمال می گردد و سیستم حمل و نقل عمومی به نحو گسنرده ای در دسترس می باشد.

2- واحد پول این کشور دلار سنگاپور است و مراکز تبدیل پول در فرودگاه، هتل ها و برخی از فروشگاه های بزرگ موجود است.

3- چنانچه در این کشور دچار حوادثی مثل سرقت پول یا مدارک مسافرتی شدید، ضروری است قبل از هر کار موضوع را به اطلاع پلیس محل برسانید و گزارش پلیس را در این رابطه دریافت نمائید. بدیهی است گزارش رسمی پلیس، به شما امکان خواهد داد موضوع را در نهاد های مربوطه به نحو موثرتری پیگیری نمائید.

بهترین زمان سفر به سنگاپور

هر زمان که مایل هستید به این شهر سفر کنید. اوضاع هوا چندان در سفر شما موثر نیست، چراکه سنگاپور اغلب سال بارانی است. در عوض سعی کنید سفر شما با یکی از فستیوال‌ها، جشن‌ها و رویداد‌ها همزمان باشد؛ تای‌پوسام یک جشن دیدنی هندی است، که حوالی بهمن ماه به راه می‌افتد. اگر خرید و خوردن و آشامیدن هدف‌ های اصلی سفر شما هستند، فروردین فصل فستیوال غذای سنگاپور و تیر ماه حراج بزرگ سنگاپور است. فستیوال چینی ارواح گرسنه معمولاً در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و یک میهمانی برای ارواح درگذشتگان است ، در طول ماه رمضان نیز خیابان عرب‌ها هر غروب میزبان انواع غذاهاست و برای عید فطر هم جشنی سه روزه برگزار می ‌شود.

ديدني هاي سنگاپور

هتل رافلز

این بنای تاریخی ملی در سال ۱۸۸۷ ساخته شده و مشهور ترین نقطه شهر و بزرگترین هتل ویکتوریایی دنیا محسوب می شود. این هتل، محل محبوب اشخاصی چون چارلی چاپلین و رودیارد کیپلینگ بوده و دارای یک باغ استوایی، موزه، تئاتری به سبک ویکتوریایی، مغازه ها و رستوران های مجلل است.

قسمت چینی شهر

تاریخچه بخش چینی شهر سنگاپور به سال ۱۸۲۱ بر می گردد. این بخش شهر، از ۴ قسمت اصلی به نام های کرتا آیر (برای خرید و صرف غذا)، تلوک آیر (معابد و محل صحبت آزاد برای عموم)، تانجونگ پگار (مدل دقیق شهر سنگاپور در گالری یو آر ای) و بوکیت پایو (منطقه فرهنگی و اجتماعی چینی) تشكيل شده است. در قسمت چینی شهر مغازه های لباس فروشی و سوغاتی بسیاری موجودند.

هند کوچک

خیابان های هند کوچک بیش از یک قرن است که منطقه ای تجاری محسوب می شوند و فروشگاه های آن و مرکز ژوجیائو مملو از مغازه های صنایع دستی، ساری و ادویه جات هستند.

نایت سافاری

در این پارک، ۹۰% حیوانات، که شبانه از لانه های خود بیرون می آیند، توسط تکنیک های نورپردازی بسیار ماهرانه ای به شما نشان داده می شوند. بیش از ۱۰۰۰ حیوان در قالب ۱۰۰ گونه در ۴۰ هکتار جنگل و ۸ منطقه بازسازی شده جغرافیایی از جمله دشت های آفریقا و علفزارهای آمریکای جنوبی پراکنده شده اند. در نمایش مخلوقات شب برخی از کارکنان سافاری با گونه هایی که کمتر خطرناک هستند به اجرا می پردازند.

پارک پرندگان جورانگ

بزرگترین پارک آسیای پاسیفیک با بیشتر از ۲۰ هکتار وسعت، جایگاه بیش از ۹۰۰۰ پرنده از ۶۰۰ گونه مختلف جهانی است. از نکات برجسته این پارک می توان به بلندترین آبشار ساخت بشر با ۳۰ متر ارتفاع و نمایش پنگوئن ها اشاره کرد. در دریاچه فلامینگوها می توانید به صرف غذا در رستورانی ۳ طبقه و شیشه ای که توسط ۱۰۰۱ فلامینگو احاطه شده بپردازید.

موزه هنری سنگاپور

این موزه که توسط راهبان ایرلندی ساخته شده، از یک مدرسه پسرانه قرن نوزدهم به موزه تبدیل شده و سازه ای خیره کننده دارد و نقاشی ها و مجسمه های بسیاری از جنوب شرقی آسیا را در خود جای داده است.

موزه ملی سنگاپور

این موزه یکی از بهترین موزه های تاریخی آسیا است و دارای ۴ گالری مختلف با موضوع تاریخ غذا، مد، فیلم و عکاسی در سنگاپور و همچنین دو گالری هنری مدرن می باشد.


باغ گیاهشناسی سنگاپور

این باغ که در ماموریتی جهت پرورش گیاهان به دلایل اقتصادی در سال 1859 تاسیس گشته است در برگیرنده مساحت 52 هکتار می باشد .سال 1877 پرورش اولین درختان کائوچو مالزیایی و اندونزیایی نقطه تاریخی برای این باغ محسوب می شود. امروزه این پارک با داشتن بیش از 600.000 گونه گیاه مختلف ، بزرگترین باغ گیاهی جهان محسوب می شود. این پارک تنوع فراوانی از گوناگونی و وضعیت گیاهان ارائه می دهد و هر نوع گیاهی از چمن زارهای پیچیده و تابیده ، باغ های ارکیده تا گیاهان جنگل های استوایی در این منطقه دیده می شود. دیگر جذابیت های این مکان باغ ارکیده طبیعی ، مرکز بازدیدکنندگان ، چایخانه ، باغ های ادویه و دریاچه ای بومی است.

سنتوزا و دنیای زیر آب

در این مجموعه می توان با تله کابین به سمت سنتوزا حرکت کرد و منظره با شکوه آسمان سنگاپور و بندر تجاری جهانی سنگاپور را از چشم پرندگان مشاهده کرد. هنگام ورود تصاویری که نمایانگر تاریخچه سنگاپور هستند را مشاهده می نمائید. این تصاویر نقاشی شده مومی هرگز جذابیت و زیبایی خود را از دست نمی دهند . در بخش دیگر معرفی جشن های نژادی سنگاپور با تصاویر ، صدا و بو می باشد. و بخش بعدی دنیای زیر آب است که در این بخش می توان بیش از 6.000 موجود دریایی در انواع و اندازه های مختلف مشاهده کرد.


دریاچه دلفین های سنتوزا

دلفین های این دریاچه که از تایلند به این مکان آورده شده است به دلیل اینکه رنگ پوستشان به صورتی گرویده است معروف هستند. 6 دلفین این دریاچه در تانکی به عمق 5/4 متری حاوی آب دریا و مشابه زیستگاه طبیعی این دلفین هاست زندگی می کنند. در کنار نمایش جالب دلفین ها شما می توانید با کمک راهنما و نیز آموزش ویژه وارد این استخر شوید و دلفین ها را با دست لمس کنید. ساعات نمایش از 11 صبح تا 1.30 بعد از ظهر به غیر از روزهای بارانی می باشد.

سیاحت شبانه

در این مکان می توانید زیبایی حیات وحش و زندگی غیرعادی حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی شان در جنگل های طبیعی ببینید و راجع به زندگی شبانه آنها آگاه شوید . در این مکان بوفالو وحشی ، بانگو آفریقایی ، قوچ، کفتار ، شغال و بزرگترین کرگدن دنیا را که آزادانه در جنگل زندگی می کنند را ببینید.

باغ وحش

اين باغ وحش باشكوه با مساحت 90 هكتار در برگیرنده بیش از 2.000 حیوان از سراسر جهان می باشد که بسیاری از این حیوانات آزاد هستند و تنها با حفاظ های طبیعی از قبیل آب یا بوته ها نگهداری می شوند. در این مکان می توانید صبحانه ای دلپذیر مشتمل بر نان تست و تخم مرغ و کرنفلکس و اقسام میوه های گرمسیری ( به صورت اختیاری ) میل نمائید کما اینکه بعید نیست در این حین اوان گوتانی به شما هنگام صرف صبحانه بپیوندد!!

خیابان Orchard

این جاده که 5/2 کیلومتر می باشد بیشترین فروشگاه ها و مراکز خرید را در خود جای داده است. این جاده که به طور طبیعی درختچه های جوز و فلفل در آن وجود دارد دربرگیرنده شیک ترین فروشگاه ها و رستوران ها و هتل های لوکس می باشد. معروف ترین مراکز خرید این مجموعه شامل Ngee Ann City ، Tangs Department Stor ، Wisma Atria ، Heeren و Centrepoint می باشد. با این وجود هنوز برخی قسمت ها ی این جاده از دسترس بلدوزر در امان بودند و مربوط به اوایل قرن بیستم می باشند مخصوصا مغازه های peranakan نزدیک Emerald Hill از نمونه این نوع ساختمانها میباشد.

اسکله قایق

یکی از بهترین نقاط سنگاپور رستوران های روباز آن می باشد . این مکان که مملو از افراد بومی و خارجی ها و توریست ها می باشد در برگیرنده کافه های شیک ، رستوران های رو باز و گسترده و میکده های مختص جوانان و گالری های مد می باشد. در این مکان علاوه بر تجارت بار کشتی ها در کنار رودخانه میزهای متعددی جهت صرف غذا در فضای آزاد تعبیه شده است. این مکان که مانند نقاشی زیبا می باشد با وجود شلوغی دارای منظره چشم نواز از رودخانه سنگاپور و املاک مستعمره نشین می باشد.

قایق رانی در رودخانه سنگاپور

این رودخانه شاهد 150 سال فعالیت های بازرگانی بوده است و در قلب یک دهکده گمنام رشد کرده است تا تبدیل به بندری بین المللی شده است. یک گشت نیم ساعته با قایق های موتوری در این رودخانه بسیار دلپذیر است. در اینگشت می توانید شاهد انبارهای بازسازی شده کنار رودخانه باشید که امروزه در خود رستوران های کنار رودخانه ای بسیار شیک و مکان های تفریحی و سرگرمی را جای داده است و در مقابل آن آسمان خراش های تجاری قرار دارد. در مسیر نیز می توانیداز ساختمان های مستعمراتی و 5 پل باشکوه را پیش از دور زدن به دور مجسمه مرلیون که مجسمه تمثیلی سنگاپور است را ببینید. این تور از محل پارلمان شروع می شود.

موزه تاریخ سنگاپور

در این موزه می توانید وقایعی را که از قرن چهاردهم سبب شکل گیری سنگاپور تا کنون شده است را دنبال کنید. این موزه به مانند شهر فرنگی است که در آن فرهنگ و تاریخ غنی مردم سنگاپور ، ریشه اجدادی و تعدد مذهبی و نژادی و جنگ ها ونزاع های تاریخی ملت سنگاپور را کشف می کنید. فراموش نکنید که جواهرات و طلاهای Javanse متعلق به قرن چهاردهم که مربوط به دوران قبل از استعمار سنگاپور است را مشاهده کنید.

تور " حکایت های شبانه " نیز داستانهایی راجع به ارواح سرگردان عصرهای جمعه می باشد . ( هزینه این بخش به عهده مسافر می باشد.)

یادبود غیر نظامی جنگ

این بنا که در مقابل مرکز خرید Raffles قرار دارد ، با ارتفاع 67 متر یادبود 40.000 تا 50.000 کشته جنگ در زمان اشغال این کشور توسط ژاپن است. این پارک که در سال 1964 ساخته شده است مشتمل بر چهار ستون است که هر یک نماد 4 نژاد اصلی مالایی ، چینی ، تمیل و دیگر نژادها ( نژاد مختلط اروپایی- آسیایی و نژاد اروپایی ) می باشد. بومیان این منطقه این بنا را با نام Chopstick Memorail می شناسند. این بنا که در چند قدمی ایستگاه City Hall MRT قرار دارد بنایی سفید رنگ در بستری از گل ها و فواره ها قرار گرفته است.

اسکله کلارک

این مکان که مجموعه ای از مغازه های زنجیره ای قرن نوزدهم بوده است ، هم اکنون دربرگیرنده بیش از 50 مغازه و فروشگاه می باشد که عرضه کننده انواع لباس های ابریشمی و پارچه های طرح دار تا مبلمان و عتیقه جات می باشد. در هنگام شب این منطقه تبدیل به کارناوالی زنده از رستوران های ، میکده ها ، بار ها و رستوران های روباز می شود. برای صرف غذای محلی این مکان که کباب مالزی می باشد باید به Clarke Quay Satay Club مراجعه کنید. در این مکان قایق سواری از اسکله تا دهانه رودخنه سنگاپور میسر می باشد.

کلیسای سنت ژوزف

این کلیسا دراوایل دهه سال 1800 توسط "فرانسیسکو دو سیلوا ماله " تاسیس شده است. پس از اینکه این کلیسا در سال 1906 فرسوده و کهنه گشت ، تصمیم گرفته شد که در این مکان کلیسایی جدید ساخته شود . و این امر منجر به تکمیل این کلیسا در سال 1912 شد. این کلسیا مشتمل بر یک گنبد هشت گوشه و دو گنبد دیگر مجاور این گنبد اصلی می باشد. حیاط این کلیسا در جمعه ها مملو از عبادت کنندگان می شود که ممکن است برخی به علت کمبود جا به بالکن بلوک های آپارتمانی اطراف بروند . اگر جمعه در این مکان حاظر شوید می توانید در مراسم مذهبی یادآوری مصلوب شدن حضرت عیسی نیز شرکت داشته باشید.

باغ های Haw Par Villa – Tiger Balm

" خوبی مسبب خیر و بدی مسبب شر است "

این گفته ها و آموزه ها وآداب و رسوم اجدادی و افسانه های چینی بارها و بارها در این پارک انبوه و دست نخورده بازگو می شود و یکی از سرگرمی ها در این پارک است. در این پارک بیش از 5.000 تصویر از اسطوره های چینی و بیش از 1.000 مجسمه و 150 تابلو بزرگ برجسته وجود دارد. تئاتر و فیلم نمایش های کلاسیک چینی و نمایش مجلل تاریخی و عروسک های خیمه شب بازی از تاریخ چین ، افسانه ها و قهرمانان چینی از دیگر جذابیت های این پارک است. سواری به درون شکم اژدها و بازدید از صحنه های ده بارگاه جهنم را نباید در این پارک از دست داد. کما اینکه سواری های متعددی در این پارک میسر می باشد

پارک آبی آسمان

پارک آبی آسمان به شکل کشتی بزرگی با استخری به طول 150 متر، بر سر 3 آسمانخراش به فاصله 200 متر از زمین در سنگاپور وجود دارد.این پارک دارای گرانترین رستورانها و بارها ، کازینوها و حتی موزه هنرهای مدرن هم هست.
 

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای