این سایت صرفا جنبه بلاگ آموزشی دارد. جهت انجام امور مهاجرتی وارد سایت اصلی مجموعه مهاجریست شوید.

افزایش چشمگیر مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۱۲

مهاجریست

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • آلمان پس از بریتانیا محبوب‌ترین مقصد برای مهاجران اروپا است. سال ۲۰۱۱ میلادی ۹۵۸ هزار نفر برای اقامت به آلمان آمدند. این‌رقم سال ۲۰۱۲ بیشتر شد. تعداد ایرانی‌ها از ۵۷۷۷ نفر در سال ۲۰۱۱ به ۶۸۲۸ نفر افزایش یافته است.
  در گزارش سالانه دولت آلمان در مورد مهاجرت (گزارش مهاجرت) که به تازگی انتشار یافته، آمده است که  شمار افرادی که در حال تلاش برای ورود غیرقانونی به آلمان دستگیر شده‌اند در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به شدت افزایش یافته است. بنا به همین گزارش،  ۲۱۱۵۶ نفر خارجی که سال ۲۰۱۱ قصد ورود به آلمان را داشته‌اند دستگیر شده‌اند که در قیاس با سال پیش از آن افزایش ۱۸/۶ درصدی را نشان می‌دهد.
  در ۹ ماهه اول سال ۲۰۱۲ باز هم بر شمار افرادی که بدون ویزا قصد ورود به آلمان و اقامت در این کشور را داشته‌اند نسبت به سال ۲۰۱۱پیش‌ ۱۹/۴ درصد افزوده شده است. اندکی پیش از انتشار گزارش مهاجرت دولت آلمان، یوروپل، پلیس مشترک اتحادیه اروپا، از دستگیری ۱۰۳نفر در کل اروپا به اتهام قاچاق انسان خبر داد.
  سال ۲۰۱۱ مجموعاَ ۶۸۰ هزار نفر آلمان را به قصد مهاجرت ترک  کرده‌‌اند. همزمان ۹۵۸ هزار نفر برای اقامت دائم، اشتغال یا تحصیل به این کشور آمده‌اند. ۶۲ درصد مهاجران وارد شده به آلمان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که البته ۱۲/۲ درصد ‌آن‌ها را آلمانی‌هایی تشکیل می‌دهند که پس از چندسال یا سال‌های دراز اقامت در خارج از کشور دوباره به زادگاهشان بازگشته‌اند. در میان مهاجران وارد شده به آلمان لهستانی‌ها در راس جدول قرار گرفته‌اند. رومانیایی‌ها و بلغاری‌ها با فاصله زیاد در جایگاه‌های دوم و سوم ایستاده‌اند.
  بحران اقتصادی و مهاجرت
  نکته برجسته در داده‌های مربوط به مهاجرت به آلمان شمار بالای مهاجران کشورهایی است که بیش از دیگران از بحران اقتصادی اروپا آسیب‌دیده‌اند. شمار اسپانیایی‌های مهاجر به آلمان در سال ۲۰۱۲ ۸۴میلادی ۸۴ درصد و یونانی‌ها ۳۱ درصد افزایش یافته است.
  از هر پنج مهاجری که سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به آلمان آمده‌اند، یکی به قصد پیوستن به سایر اعضای خانواده‌اش وارد این کشور شده است. درصدی مشابه نیزبرای تحصیل و آموزش آمده‌اند. ۱۴ درصد مهاجران در پی دستیابی به کار و اشتغال بوده‌اند. در سال ۲۰۱۲ مجموعا به ۳۶ هزار خارجی در آلمان اجازه کار داده شده که نسبت به سال قبل‌تر از آن حاکی از یک افزایش ۲۷/۴ درصدی است.
  یک شاخص دیگر مهاجرت‌ها به آلمان کاهش چشمگیر شمار یهودیانی است که از جمهوری‌های سابق اتحاد شوروی به این کشور آمده‌اند، به گونه‌ای که سال ۲۰۱۲ شمار این افراد به هزار نفر هم نمی‌رسید.
  افزایش ۲۰ درصدی مهاجرت ایرانی‌ها به آلمان
   
  پرشمارترین گروه خارجی‌ها در آلمان را کماکان ترک‌ها تشکیل می‌دهند. جمعیت این گروه بر یک میلیون و ۶۰۰هزار نفر بالغ می‌شود که ۲۳/۲ درصد کل خارجی ‌های مقیم آلمان است. رقم حدوداَ مشابه‌، یا به عبارت‌دقیفتر،۱ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر را   نیز مهاجرانی تشکیل می‌دهند که از یکی از کشورهای اروپای مرکزی یا غربی آمده‌اند. در میان این گروه، ایتالیایی‌ها با ۵۰۰ هزار نفر بزرگترین سهم را دارند. شمار مهاجران آمده از کشورهای اروپای شرقی عضو اتحادیه اروپا نیز در سال ۲۰۱۲ از ۸۲۰ هزار نفر به ۹۵۱ هزار نفر افزایش یافته است.
  اداره فدرال امور مهاجرت و پناهندگی در  آلمان در پاسخ به سوال دویچه وله فارسی از افزایش ۲۰ درصدی شماری ایرانی‌های مهاجر به این کشور در سال ۲۰۱۲ در قیاس با سال قبل از آن خبر داد. به این ترتیب افزایش شمار ایرانی‌های خواهان اقامت در آلمان که از سال ۲۰۰۹  و سرکوب‌ها و محدودیت‌های ناشی از اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ محسوس بوده در سال ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ نیز ادامه یافته است. مطابق این داده‌ها در سال ۲۰۱۱ شمار ایرانی‌های خواهان پناهندگی و اقامت با اهداف مختلف در آلمان ۵ هزار و ۷۷۷ نفر بوده که در سال ۲۰۱۲ بیش از هزار نفر افزایش یافته و به ۶ هزار و ۸۲۷ نفر رسیده است.
   
  افزایش چشمگیر مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۱۲

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران