افزایش جمعیت اروپا توسط مهاجران

جمعیت اروپا توسط مهاجران ایرانی

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • به گزارش مهاجریست،  جمعیت اروپا در سال ۲۰۱۲ حدود ۱ میلیون نفر افزایش داشته است که ۸۰درصد آن مهاجرانی هستند که به کشورهای اروپایی وارد شده‌اند.
  کشورهای اروپایی مختلف، میزان رشد جمعیت متفاوتی دارند. در آمار اخیری که گرفته شده است، ۱۷ کشور که اغلب آنها ثروتمند بوده و در غرب اروپا قرار دارند؛ مانند آلمان، فرانسه و انگلستان، بیشترین افزایش جمعیت را نشان داده‌اند. برای نمونه، جمعیت انگلستان از سال ۲۰۱۲ تا کنون حدود ۴۰۰هزار نفر بیشتر شده که ۱۵۰هزار نفر از این تعداد، جزو مهاجرین می‌باشند. در کشوری مانند ایتالیا که در همین مدت حدود ۷۰هزار نفر در جمعیت بومی خود کاهش نشان داده نیز به دلیل ۳۷۰هزار نفری که به این کشور مهاجرت کرده‌اند، افزایش جمعیت مشاهده می‌شود.
  اما در ۱۱ کشور اروپایی نیز کاهش جمعیت را شاهد هستیم. کشورهایی که تازه به عضویت اتحادیه اروپا درآمده‌اند؛ مانند لهستان و بلغارستان و همچنین کشورهای دیگری مانند اسپانیا و یونان که در اثر بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ آسیب دیده‌اند. کشورهای لیتوانیا و لتونی که در اروپای شرقی قرار دارند نیز کاهش اندکی را در جمعیت خود تجربه کردند.
  در اسپانیا بیش از ۱۶۰هزار نفر دنبال کار می‌گردند که ۶۰درصد آنها را جوانان زیر ۲۵ سال تشکیل می‌دهند. تعداد بیکاران در پرتغال و یونان نیز به ترتیب ۴۰هزار و ۴۴هزار نفر می‌باشد. این سه کشور تحت تأثیر شدید بحران اقتصادی قرار گرفته بودند.
  در حال حاضر تغییر مکان قابل توجهی را از کشورهای شرقی اروپا به غرب این قاره شاهدیم که در کشورهای ثروتمندتر این اتحادیه به دنبال کار می‌گردند. به‌تازگی مشخص شده است که در انگلستان چیزی حدود ۱ میلیون لهستانی زندگی می‌کنند.
  پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۱۴، تعداد قابل توجهی مهاجر از کشورهای رومانی و بلغارستان به سوی کشورهای دیگر اروپا رهسپار شوند.

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران