اتحادیه اروپا می تواند مهاجران را دوباره به ترکیه بفرستد

مهاجریست

مهاجریست در زمینه مهاجرت غیر از تحصیلی و کاری خدمات ارائه می کند.

 • به گزارش مهاجریست، مهاجران غیرقانونی که از طریق ترکیه به اتحادیه اروپا می آیند، می توانند در آینده دوباره به ترکیه بازگردانده شوند. در مقابل اتحادیه اروپا ساده سازی دریافت ویزه به شهروندان ترکیه را تعهد داده است.
  موافقتنامه پذیرش مجدد مهاجران بین اتحادیه اروپا و ترکیه به تاریخ 16 ماه جاری میلادی امضا می شود. اما در هفته گذشته در مورد این موافقتنامه در بروکسل مذاکره میان هر دو طرف صورت گرفته است. به اساس این موافقتنامه مهاجران غیر قانونی که از ترکیه به عنوان یک کشور ترانزیتی استفاده می کنند تا وارد کشور های اتحادیه اروپا گردند، دوباره به ترکیه فرستاده می شوند.
  همزمان اتحادیه اروپا برای شهروندان ترکیه ساده سازی ویزه ای اقامت را در نظر دارد. به این ترتیب هر دو جانب در یک موقعیت برنده قرار می گیرند، زیرا ترکیه و اتحادیه اروپا آنچه را تقاضا داشتند، بدست می آورند. با این حال تطبیق چنین یک موافقتنامه، بازنده ای هم با خود دارد. اینها مهاجران از کشور های سوریه، افغانستان و دیگر مناطق بحرانی اند که از جنگ، قحطی و فقر در فرار اند و می خواهند به اتحادیه اروپا وارد شوند.
  ترکیه یگانه نامزد عضویت در اتحادیه اروپا است که شهروندان اش نیاز به داشتن ویزه دارند. این برخورد اتحادیه اروپا از دیر زمانی مورد انتقاد شدید ترکیه قرار دارد. در واقع ساده سازی ویزه برای شهروندان ترکی یک نوع جبران خدمت برای ترکیه در برابر تعهد دولت ترکیه در قبال پذیرش مهاجران غیر قانونی است که از ترکیه وارد اتحادیه اروپا شده و دوباره به ترکیه فرستاده می شوند.
  therock94_5612_1
   

  ✅ جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه امور مهاجرتی شماره خود را ثبت نمایید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  سیم کارت گرجستان

  اقامتی خوبه که محدودیت کشور نداشته باشه!

  اخذ کارت اقامت اروپایی تنها با گردش حساب و سند ملکی در ایران