ثبت شرکت

کانادا

دفتر کارتو ببر تورنتو…

مورد تایید وکلای مجموعه

مدت زمان مطالعه 15 دقیقه

دسته بندی: کشور کانادا

بروزرسانی: 11 فروردین ۱۴۰۰

امتیاز دهید:
5/5

ثبت شرکت در کانادا

کانادا ، دومین کشور پهناور در دنیاست که در ضلع شمالی قاره امریکا قرار دارد و از جنوب با ایالت متحده همسایه است. کانادا متشکل از ۳ ایالت و ۱۰ استان می باشد که از  پرجمعیت ترین انا می توان به تورنتو ، ونکوور و مونترال اشاره کرد و استان اتاوا پایتخت کانادا می باشد. حکومت کانادا متشکل از دموکراسی پارلمانی فدرال و پادشاهی مشروطه به ریاست الیزابت دوم می باشد.

قوانین و مقرارات سرمایه گذاری در کاندا در هر استان کمی متفاوت است ولی در نهایت تمام استان از یک خط مشی پیروی می کنند.از بهترین روش های سرمایه گذاری در کانادا که بسیار پرسود و پر بازده است ثبت شرکت در کانادا می باشد.

اقامت سرمایه گذاری کانادا

ثبت شرکت در کانادا به اخذ مجوز مرتبط با موضوع فعالیت نیاز دارد که توسط سازمان فدرال در کانادا صادر می گردد. فرد متقاضی ثبت شرکت در کانادا بایستی که بر این موضوع واقف باشد که چون در کانادا به عنوان فرد خارجی محسوب می شود حتی با ثبت شرکت به صورت مالکیت انحصاری هم دولت فدرال باز هم وی را تحت کنترل قرار می دهد.و دولت فدرال است که حدود اختیارات فرد را تعیین می نماید. در ایالات کبک هنوز هم سختگیری هایی نسبت به افراد خارجی جهت ثبت شرکت و سرمایه گذاری اعمال می شود.

مدت زمان لازم جهت ثبت شرکت در کانادا

مدت زمان ثبت شرکت با توجه به فرایند تایید نام و امور اداری از ۳ ماه تا ۱ سال متغیر می باشد.

هزینه ثبت شرکت در کانادا

هزینه های ثبت شرکت در کانادا با توجه به نوع شرکت ، مکان جغرافیایی و  نوع فعالیت متفاوت است ، از این رو برای مشاوره و اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ها می توانید با مشارورین ثبت داک در تماس باشید.

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در کانادا
  • تنظیم اساسنامه ، شرکت نامه و تقاضانامه
  • مستندات بیمه پرسنل (قراردادی با شرکت های بیمه کانادا منعقد شود)
  • آدرس دفتر مرکزی شرکت و کدپستی دقیق.
  • تشکیل پرونده و پرداخت هزینه ها

مراحل ثبت شرکت در کانادا :

تعیین نوع شرکت

تعیین نام برند تجاری برای شرکت (بهتر است برند بصورت بین المللی به ثبت رسیده باشد) ،نام منتخب شرکت بایستی به یک عنصر قانونی ختم شود مانند :

در این مرحله ارائه نام برند تجاری باید به همراه ارائه اساسنامه باشد.

اخذ مجوزات لازم در حوزه فعالیت شرکت

افتتاح حساب بانکی

در خواست مشاوره رایگان

برای ثبت شرکت در کانادا​ می توانید از کارشناسان متخصص در امور حقوقی مهاجریست مشاوره بگیرید.
رایگان!!!!!

ثبت شرکت سهامی در کانادا (Corporation) :

ثبت شرکت سهامی در کانادا به حداقل ۲ نفر اعضاء نیاز دارد و در این روش شرکت بصورت شخصیت مستقل حقوقی و مجزا از شخصیت اعضاء در نظر گرفته می شود و در صورتیکه ورشکستگی رخ دهد ، اعضا و سهامدارن ورشکسته اعلام نمی شوند. ثبت شرکت سهامی در کانادا به دو صورت انچام پذیر می باشد :

  1. ثبت شرکت سهامی در کانادا به روش استانی : برای ثبت شرکت سهامی به روش استانی ، ابتدا می بایست استان موردنظر را انتخاب و سپس طبق قوانین و مقررات همان استان اقدامات لازم را انجام داد.
  2. ثبت شرکت سهامی در کانادا به روش فدرال : برای ثبت شرکت سهامی به روش فدرال ، بایستی طبق قوانین کلی کشور کانادا و فدرال فعالیت نمود در این روش می بایست که در یکی از استان های کانادا هم شرکت را به ثبت رسانید. با این کار دیگر کسی قادر به ثبت شرکت همنام شما در استان های دیگر کانادا نمی باشد.

ثبت شرکت مالکیت انحصاری در کانادا : (Sole proprietorships)

ثبت شرکت مالکیت انحصاری در کانادا با یک نفر اعضاء به عنوان مدیرعامل امکان پذیر می باشد.در این روش شخص انحصار مالکیت شرکت را به عهده دارد و درامد او با درامد شرکت جمع می شود به همین خاطر میزان مالیات پرداختی هم در این  روش افزوده می شود.حتی بانک ها هم علاقه ای به پرداخت وام به شرکت های انحصاری ندارند چرا که اگر شرکت ورشکست شود فرد هم ورشکسته اعلام می گردد و ممکن است کل دارایی هایش را ادست بدهد و در صورت فوت مدیرعامل هم امکا انتقال شرکت و اموال به وراث وی یا شخص دیگری وجود ندارد و شرکت منحل می شود.

در نتیجه روش ثبت شرکت به صورت انحصاری روش مطمئن و امنی برای ثبت شرکت در کانادا و سرمایه گذاری نیست و توسط کارشناسان ثبت داک پیشنهاد نمی شود.

اقامت سرمایه گذاری کانادا

ثبت شرکت مشارکتی در کانادا : (Partnership)

ثبت شرکت مشارکتی در کانادا مانند ثبت شرکت مالکیت انحصاریست ولی با این تفاوت که در این روش به دو یا چند نفر اعضا برای شراکت نیاز است و به همین خاطر سود و زیان ناشی از شرکت نیز متوجه کلیه شرکا می گردد. شایان ذکر است ثبت شرکت بصورت مشارکتی کمی قوانین حقوقی پیچیده تری از روش های مذکور دارد به همین خاطر است که اعضا شرکت بایستی شناخت دقیق و کافی از یکدیگر برای شراکت باهم داشته باشند.

شرایط ثبت شرکت در کانادا :

  1. فرد متقاضی باید در ۵سال گذشته ۳ سال سابقه مدیریت یک شرکت را بصورت رسمی داشته باشد.
  2. فرد متقاضی باید توانایی سرمایه گذاری در کانادا به میزان ۱.۶۰۰.۰۰۰ دلار کانادا را داشته باشد.(شامل سهام – ملک و پول نقد)
  3. فرد متقاضی باید بعد از اخذ مجوزات لازم جهت کسب و کار مبلغ ۸۰۰.۰۰۰ دلار کانادا را به عنوان وثیقه در اختیار دولت فدرال کانادا قرار دهد ، البته بانک ها هم می توانند این ملغ را به دولت فدرال از جانب متقاضی پرداخت کنند اما برای این کار ، کارمزد ۱۸۰.۰۰۰ دلاری اخذ می نمایند.
  4. برای ثبت شرکت در انگلستان می توانید از کارشناسان متخصص در امور حقوقی مهاجریست مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را فالوو کنید!

هر هفته لایوهای مختلفی با ایرانی های سراسر ایران داریم براتون تا بتونید برای مهاجرت بهترین انتخاب رو داشته باشید.

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای