راهنمای مهاجرت کاری به استرالیا

شرایط کار در استرالیا - قوانین کار در استرالیا - کار در استرالیا بدون مدرک زبان - مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

مورد تایید وکلای مجموعه
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
دسته بندی: کشور استرالیا
بروزرسانی: 18 شهریور 1400

اقامت کاری استرالیا (سریع ترین راه مهاجرت به استرالیا)

اقامت کاری استرالیا، زندگی در استرالیا و لذت بردن از مناظر خارق العاده ی این کشور، موضوعی است که ذهن هر ایرانی را به خود معطوف کرده است. شاید در زمینه ی قوانین کار در استرالیا، مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و … سوالاتی در ذهن شنا دوستان عزیز ایجاد شده باشد که مهاجریست در پایان این مقاله به تعدادی از سوالات شما دوستان عزیز پاسخ خواهد داد. 

با فرارسیدن سال جدید ممکن است احساس کنید که زمان تغییر چشم انداز یا بازیابی است، و کار در استرالیا ممکن است همان چیزی باشد که در پی آن هستید.

اگر شما درباره نقل مکان فکر می کنید، گزینه هایی تحت قوانین اداره مهاجرت و تابعیت برای شما وجود دارد.

ویزای کار موقت(ماهر) با حمایت کسب و کار استاندارد(زیرکلاس ۴۵۷) ویزایی است که بموجب آن کارفرما از کارمند بالقوه برای آمدن به استرالیا و کار در این کشور حمایت می کند.

این روش استخدام برای کسب و کارهایی موجود است که قادر به یافتن فرد استرالیایی یا ساکن دائم برای پر کردن موقعیت شغلی نیستند. شغلی که کارفرما در پی پرکردن آن است باید در فهرست اشتغال تحت حمایت تلفیقی باشد.

برای شروع فرآیند اخذ ویزای مهاجرت، کارفرما به عنوان حامی عمل می کند. سپس آنها را نامزد می کند که نیاز دارد تا پر شود و سپس کارمند درخواستش را برای ویزا ارسال می کند.

همه آن اسناد را می توان بصورت همزمان ارسال کرد.

این ویزا به دارنده ویزا اجازه می دهد تا با خانوده‌اش به تعداد دفعات دلخواه تا ۴ سال(حداکثر طول اعتبار ویزا) به استرالیا سفر و از این کشور خارج شود.

نیازمندی‌ها برای دارنده ویزا این است که دارای مهارت ها، تجربه و صلاحیت‌ها برای اتمام مناسب شغل باشد و تواناییش برای صحبت به زبان انگلیسی مشخص شده باشد.

برای دارنده ویزا و خانواده‌اش بیمه خدمات درمانی نیز و همچنین هر مجوز، گواهینامه یا ثبتی که آنها به منظور انجام قانونی شغل نیاز دارند، مورد نیاز است.

کارمند بالقوه برای اینکه واجد شرایط باشد می تواند برای بار نخست در شرکت کار کند یا از موقعیت شغلی دیگری در شرکت مشابهی که دفتری در خارج کشور دارد، منتقل شود.

دارنده‌های کنونی ویزای ۴۵۷ می توانند برای شغل مشابهی به منظور ادامه کار و زندگی‌شان در استرالیا برای چهار سال دیگر درخواست دوباره دهند.

نیازمندی‌های شخصیتی و سلامت وجود دارند که می گویند متقاضی ویزا سابقه جنایی در پیشینه‌شان نداشته باشند و دارای شرایطی نباشند که عموم مردم را تحت تأثیر قرار دهد.

کسانی که سن‌شان بالای ۱۸ سال است باید بیانیه ارزش‌های استرالیا را امضا کنند.

پرستار، فردی که در زمینه اصول علمی و مهارتهای حرفه‌ای مراقبت، درمان و آموزش بیماران تحصیل کرده و در آن مهارت داشته باشد.
هرچند در گذشته به تمام مراقبین بیماران و ناتوانان پرستار می گفتند ولی امروزه پرستار فردی است که دارای تحصیلات دانشگاهی در این زمینه است. ویزای پرستاران در ایران پرستارانی در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری وجود دارند.

پرستار نمی‌تواند مرکز درمانی مستقلی داشته باشد بلکه در مراکز درمانی تاسیس شده مانند بیمارستان، درمانگاه و یا مطب عضوی از تیم درمانی است. در ایران سازمان نظام پرستاری به عنوان سازمان صنفی پرستاران می‌باشد.

مشمولین ویزای متخصصین پزشکی استرالیا:

متخصصینی که مشاغل آنها در لیست مشاغل متخصصین استرالیا موجود باشد و قابلیت اخذ مجموع امتیازات 70 و بالاتر را دارند.

معیارهای اولیه مشمولین ویزای متخصصین استرالیا:

 • الف – دارا بودن یکی از مشاغل لیست شده در جدول مشاغل متخصصین
 • ب – موفقیت در انجام معادلسازی مدارک تحصیلی توسط سازمان مربوطه در استرالیا
 • ج – عدم سوء سابقه کیفری
 • د – کسب حداقل نمره 6 در امتحان آیلتس
 • و – دارای سلامتی جسمی و روحی – عدم ابتلا به بیماریهای صعب العلاج و واگیردار
 •  مامایی از «علوم پزشکی و بهداشت» است و به بارداری و زایمان می‌پردازد.
 • هدف از علم مامایی سلامت مادر و نوزاد است. ویزای متخصصین مامایی در گذشته نه چندان دور اطلاعات دربارهٔ سلامت جنین منحصر به شنیدن صدای قلب جنین و رشد ظاهری رحم بود.

  هرچند این دو علایم به نوبه خود دارای اهمیت ویژه‌ای است ولیکن بسیار محدود و ناکافی بود در حالی که با پیشرفت تکنولوژی و کاربرد آن در رشته مامایی اطلاعات را درباره حیات جنین تا بدان جا رسانده که قادر هستیم لحظه به لحظه خطرات احتمالی که ممکن است زندگی جنین را در داخل رحم به مخاطره بیندازد شناسایی نموده و در صورت لزوم در صدد رفع آن بر آییم به طوری که در حال حاضر جنین به مثابه بیمار دوم محسوب می‌شود.مامایی شامل مباحثی از جمله بارداری و زایمان و بیماریهای زنان، جنین شناسی، نوزادان و مراقبت های مربوطه، بهداشت، تغذیه مادر و كودك و تنظیم خانوادهوبیماریهای داخلی و جراحی مربوط به مامایی می باشد.

  مشمولین ویزای متخصصین پزشکی استرالیا:

  متخصصینی که مشاغل آنها در لیست مشاغل متخصصین موجود باشد و قابلیت اخذ مجموع امتیازات 70 و بالاتر را دارند.

  معیارهای اولیه مشمولین ویزای متخصصین استرالیا

  • الف – دارا بودن یکی از مشاغل لیست شده در جدول مشاغل متخصصین
  • ب – موفقیت در انجام معادلسازی مدارک تحصیلی توسط سازمان مربوطه در استرالیا
  • ج – عدم سوء سابقه کیفری
  • د – کسب حداقل نمره 6 در امتحان آیلتس
  • و – دارای سلامتی جسمی و روحی – عدم ابتلا به بیماریهای صعب العلاج و واگیردار

برق کار خودرو اگر به کارهای فنی و مخصوصا الکتریکی علاقه دارید، از سر و کله زدن با خودرو لذت می برید و تمایل زیادی هم به ادامه تحصیل ندارید و می خواهید زودتر وارد بازار کار شوید، این شغل مناسب شماست.
به عنوان برق کار خودرو باید به نصب و تعمیر سیستم های الکتریکی و الکترونیکی خودرو ها بپردازید.

 البته همین طور که موتور و سایر تجهیزات خودروها پیشرفت می کند، سیستم های الکترونیکی و الکتریکی آنها نیز گسترش می یابد و پیچیده تر می شود و شما به عنوان برق کار خودرو باید مهارت های فنی، توان حل مساله و تسلط برسیستم های سیم کشی برق خودرو را دارا باشید. ویزای برق کار خودروالبته در ایران فردی که برق کاری خودرو را انجام میدهد به نام باتری ساز نیز می شناسند.
برای آموزش این کار می توانید آموزش های فنی و حرفه ای مربوطه را در مراکز کار و دانش، فنی و حرفه ای یا مراکز آموزشی دیگر گذرانده و یا در کنار یک استاد کار، برای مدتی شاگردی کنید.

به عنوان برق کار خودرو یا باتری ساز، معمولا کار شما به صورت تمام وقت است و اگر در تعمیرگاه های بزرگ کار کنید ممکن است کار شما به صورت شیفت کاری باشد و ساعات مشخصی از هر روز یا هفته را ملزم به حضور در محل کار باشید. همچنین اگر در کارخانه های تولید خودرو کار کنید معمولا شیفت های کاری در شب و تعطیلات نیز دارید.
اگر به صورت مستقل کار کنید، تعیین ساعت کاری بر عهده شماست. در برخی زمان های سال که مسافرت زیاد می شود، حجم کاری شما بیشتر شده و گاهی نیاز است تا نیمه شب و یا در روزهای تعطیل کار کنید. همچنین گاهی در شرایط سخت آب و هوایی باید در محیط باز (سرد یا گرم) کار کنید.
در ادامه برای آشنایی بیشتر با شغل برق کار خودرو اطلاعات کاملی در زمینه وظایف، مهارت و دانش مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، فرصت های شغلی و بازار کار و میزان درآمد برق کار خودرو ارائه می شود.

وظایف برق کار خودرو:

 • – استفاده از دستگاه های کامپیوتری تشخیص عیوب در خودرو های جدید
 • – بررسی و تست سیم کشی و بخش های خودروهای قدیمی با ابزار مناسب و یافتن عیب خودروی خراب
 • – جستجوی عیوب با کمک نمودار مدارهای برق و دفترچه های راهنمای تولید کنندگان خودرو
 • – تعمیر و یا جایگزینی بخش های صدمه دیده
 • – آزمایش سیستم برای اطمینان از درستی و ایمنی کار خودرو پس از انجام تعمیرات ( مثل رانندگی کردن با خودرو)

 شما روی سیستم های مختلف الکترونیکی خودرو می توانید کار کنید. این سیستم ها عبارتند از :

 • – سیستم صوتی، بوق ها، سیستم های بازدارنده حرکت و دستگاه های ردیابی
 • – پنجره ها، آینه ها و صندلی های برقی، سیستم تهویه
 • – سیستم های تصویری، روشنایی، هشداردهنده

– شما ممکن است در خودرو های سبک یا سنگین متخصص باشید. و وقتی که در کارخانه های خودرو سازی استخدام هستید و یا حتی به صورت فردی و در مغازه کار می کنید، معمولا روی نوع خاصی از خودرو ها تخصص خواهید داشت.

مهارت و دانش مورد نیاز:

 • مهارت فنی خوب در استفاده از ابزارها و سایل الکترونیک
 • توانایی انجام روش مند کار و توجه به جزئیات
 • مهارت حل مساله به ساده ترین روش ممکن
 • توانایی درک نقشه های سیم کشی برق خودروها
 • توانایی کار فردی و تیمی (در صورت استخدام در شرکت های خودروسازی یا تعمیرگاه های بزرگ)
 • مهارت های ارتباطی خوب و توان ارائه خدمات مناسب به مشتریان
 • آگاهی از پیشرفت های فنی خودروها و آخرین اطلاعات مربوطه

تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل:

شما می توانید این کار را به صورت کاملا تجربی و نزد یک استاد ماهر برق کار خودرو یاد بگیرید. اما برای آموزش حرفه ای در این شغل می توانید پس از گذراندن سال اول دبیرستان وارد شاخه کار و دانش شوید. در سازمان فنی و حرفه ای نیز دوره هایی برای آموزش برق خودرو تعریف شده است.

فرصت های شغلی و بازار کار برق کار خودرو:

برق کار خودرو – باتری سازشما به عنوان برق کار خودرو در کارخانه های خودرو سازی (مثل ایران خودرو و سایپا) می توانید فرصت های شغلی مناسبی پیدا کنید. همچنین می توانید در تعمیرگاه های خصوصی یا وابسته به یکی از شرکت های خودرو سازی فعالیت نمایید.

البته با داشتن تجربه و سرمایه کافی نیز می توانید کسب و کار خود را ایجاد کرده و به طور مستقل کار کنید. برای این کار نیاز است مغازه ای بخرید یا اجاره کنید. دستگاه ها و ابزارهای لازم را خریداری کرده و خودروی مشتریانتان را تعمیر کنید.

همچنین امروزه بسیاری از متخصصین برق خودرو مشغول فروش، نصب و تعمیر دزدگیر خودرو می باشند. این شغل در تمامی شهرها و مناطق ایران گسترش یافته و مشتریان زیادی نیز دارد.

وضعیت استخدام برق کار خودرو در برخی از کشورهای جهان به شرح زیر است :

استرالیا – درباره زمانی 5 سال گذشته میزان استخدام این شغل  رشد 57.4 درصدی داشته و رشد زیادی در آینده برای آن پیش بینی می شود.

درآمد برق کار خودرو (باتری ساز)

در صورتی که شما به عنوان برق کار خودرو در شرکت های خودرو سازی یا تعمیرگاه های بزرگ خودرو کار کنید، حقوق شما تابعی از مهارت فنی و تجربه کاری شما است. حقوق پرداختی در این شرایط دارای بازه مشخصی است و حداقل و حداکثر آن تقریبا مشخص است. حداقل آن از میزان حقوق و مزایای تعیین شده توسط وزارت کار  (قانون کار) در هر سال شروع شده و حداکثر آن بر اساس تجربه و تخصص شما تعیین می شود. البته میزان حقوق شما به نحوه مذاکره شما با کارفرما یا مدیرتان و همچنین شهر یا منطقه ای که زندگی می کنید نیز بستگی دارد.
اما در صورتی که شما به صورت مستقل و برای خودتان کار می کنید، علاوه بر تخصص و تجربه که شرط اصلی می باشد، نحوه برخورد و روابط عمومی شما با مشتریان و امانت داری و صداقت شما  نیز از اهمیت ویژه ای در مقدار درآمد شما برخوردارند.
به غیر از موارد فوق برخی دیگر از عوامل تأثیر گذار در میزان درآمد شما به شرح زیر می باشد:

 • خیابانی که تعمیرگاه (مغازه) شما در آن قرار دارد و مقدار رفت و آمد ماشین در آن
 • بزرگی و کوچکی مغازه (محل تعمیرگاه) و مختصات جغرافیایی آن
 • دوری و نزدیکی سایر تعمیرگاه ها و اینکه تعمیرگاه شما در بورس تعمیرگاه های خودرو قرار دارید یا خیر

درآمد برق کار خودرو در برخی از کشورهای جهان به شرح زیر است :

استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل 43.000 دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد.

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای کارآموزان بسته به میزان و نوع آموزشی که دیده اند 18.000 دلار، برای  افراد تازه کار بین 22.000 تا 27.000 دلار و برای افراد با تجربه بین 28.000 تا 39.500 دلار می باشد.

شخصیت های مناسب این شغل

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی می باشد. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی است. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند.
به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی می شوند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند.

مشمولین ویزای مشاغل فنی استرالیا

متخصصینی که مشاغل آنها در لیست مشاغل متخصصین موجود باشد و قابلیت اخذ مجموع امتیازات 70 و بالاتر را دارند.

معیارهای اولیه مشمولین ویزای متخصصین استرالیا

 • الف – دارا بودن یکی از مشاغل لیست شده در جدول مشاغل متخصصین
 • ب – موفقیت در انجام معادلسازی مدارک تحصیلی توسط سازمان مربوطه در استرالیا
 • ج – عدم سوء سابقه کیفری
 • د – کسب حداقل نمره 6 در امتحان آیلتس
 • و – دارای سلامتی جسمی و روحی – عدم ابتلا به بیماریهای صعب العلاج و واگیرداربرق کار خودرو اگر به کارهای فنی و مخصوصا الکتریکی علاقه دارید، از سر و کله زدن با خودرو لذت می برید و تمایل زیادی هم به ادامه تحصیل ندارید و می خواهید زودتر وارد بازار کار شوید، این شغل مناسب شماست.

  به عنوان برق کار خودرو باید به نصب و تعمیر سیستم های الکتریکی و الکترونیکی خودرو ها بپردازید. البته همین طور که موتور و سایر تجهیزات خودروها پیشرفت می کند، سیستم های الکترونیکی و الکتریکی آنها نیز گسترش می یابد و پیچیده تر می شود و شما به عنوان برق کار خودرو باید مهارت های فنی، توان حل مساله و تسلط برسیستم های سیم کشی برق خودرو را دارا باشید. ویزای برق کار خودروالبته در ایران فردی که برق کاری خودرو را انجام میدهد به نام باتری ساز نیز می شناسند.
  برای آموزش این کار می توانید آموزش های فنی و حرفه ای مربوطه را در مراکز کار و دانش، فنی و حرفه ای یا مراکز آموزشی دیگر گذرانده و یا در کنار یک استاد کار، برای مدتی شاگردی کنید.

  به عنوان برق کار خودرو یا باتری ساز، معمولا کار شما به صورت تمام وقت است و اگر در تعمیرگاه های بزرگ کار کنید ممکن است کار شما به صورت شیفت کاری باشد و ساعات مشخصی از هر روز یا هفته را ملزم به حضور در محل کار باشید. همچنین اگر در کارخانه های تولید خودرو کار کنید معمولا شیفت های کاری در شب و تعطیلات نیز دارید.
  اگر به صورت مستقل کار کنید، تعیین ساعت کاری بر عهده شماست. در برخی زمان های سال که مسافرت زیاد می شود، حجم کاری شما بیشتر شده و گاهی نیاز است تا نیمه شب و یا در روزهای تعطیل کار کنید. همچنین گاهی در شرایط سخت آب و هوایی باید در محیط باز (سرد یا گرم) کار کنید.
  در ادامه برای آشنایی بیشتر با شغل برق کار خودرو اطلاعات کاملی در زمینه وظایف، مهارت و دانش مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، فرصت های شغلی و بازار کار و میزان درآمد برق کار خودرو ارائه می شود.

   

جالبه بدونی که

برج ایفل را فردی به نام گوستاو ایفل طراحی کرد و ساخت ، این برج مشهور در حقیقت به منظور یک نمایشگاه جهانی در سال 1889 بنا شد و قرار بود که در سال 1909 تخریب شود ولی نشد چرا که برای علم جدید رادیو و تلگراف این برج را نیاز داشتند ، لازم به ذکر است ارتفاع کلی برج ایفل 324 متر می باشد .
دانستنی ها

حسابداری زبان تجارت خوانده می‌شود.زیرا از طریق تهیه گزارش‌های مالی، اطلاعات لازم را دربارهٔ واحدهای اقتصادی در اختیار اشخاص ذی‌نفع و ذی‌علاقه قرار می‌دهد. این اشخاص شامل مدیران، صاحبان سرمایه، اعتبار دهندگان، سازمان‌های مالی و اقتصادی دولت و از این قبیل هستند. از منظری دیگر از حسابداری با نام سیستم اطلاعاتی حسابداری Accounting Information System یاد می‌شود که برای پردازش اطلاعات مربوط به رویدادهای مالی موثر بر سازمان‌ها و واحدهای تجاری و گزارش اثرات این گونه رویدادها به تصمیم‌گیرندگان، طراحی شده است.

طبق «بیانیه اساسی تئوری حسابداری»: حسابداری عبارت است از فرایند شناسایی، ویزای متخصصین حسابدار اندازه گیری و گزارشگری اطلاعات اقتصادی برای تصمیم گیری‌های آگاهانه به وسیله استفاده کنندگان آن اطلاعات.بیانیه در تشریح این تعریف آورده است بر اساس دیدگاهی جامع، «اطلاعات حسابداری» را می‌توان «اطلاعات اقتصادی» تلقی کرد.
گاهی اوقات به اشتباه از مفهوم دفترداری برای تعریف حسابداری استفاده می شود. دفترداری عبارت است از: فن ثبت، طبقه بندی و خلاصه سازی مبادلات واحد تجاری. البته این عملیات در گذشته صرفاً در دفاتر حساب انجام می شد. اما امروزه ثبت های حسابداری با استفاده از کامپیوتر انجام می شود. حسابداری مفهوم وسیع تری از دفترداری را دربر می گیرد. در واقع دفترداری بخشی از وظایف حسابدار است. همه حسابداران از مجموعه قواعد یکسان تحت عنوان اصول پذیرفته شده حسابداری برای تهیه گزارش های حسابداری استفاده می کنند.
اطلاعات مربوط به معاملات روزمره، اساس تهیه گزارش‌های مالی را تشکیل می‌دهد. در واحدهای بازرگانی، فعالیت‌هایی نظیر خرید و فروش کالا، خرید ماشین آلات و پرداخت هزینه‌های جاری مانند اجاره، حقوق، بهای آب و برق از جمله معاملات روزمره است.تهیه رزومه تخصصی قوی:
جهت مهاجرت به استرالیا و کسب امتیازهای لازم نیاز به رزومه قوی و مدارک آموزشی معتبر با قابلیت ترجمه رسمی و ارزشیابی دارید برای این منظور با کارشناسان بنیاد آموزش مجازی ایرانیان جهت دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید:

۰۹۱۳۰۰۰۱۶۸۸

۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴

۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴

۰۹۳۳۰۰۷۷۲۸۴

۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴

۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

۰۲۱۲۸۴۲۸۴

کشور استرالیا، کشوری وسیع، با جمعیت کم و بسیار مهاجر پذیر است. هزینه زندگی در استرالیا زیاد است اما با این حال اقتصاد کشور استرالیا در رتبه ۷ جهانی قرار دارد.
Australi Cost of living هزینه زندگی در استرالیاواحد پول کشور استرالیا، دلار استرالیا (Australian Dollar) است که بصورت اختصاری، AUD عنوان میشود. هر دلار استرالیا از نظر ارزش برابر ۱٫۰۵۰۵ دلار آمریکا است. دلار استرالیا همانند دلار آمریکا از نوسانات کمی برخوردار است و همیشه به نرخ دلار آمریکا نزدیک است.

در زیر برخی هزینه های مهم زندگی در استرالیا را بصورت بازه و میانگین از حداقل تا حداکثر آورده ایم. مسلما، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مانند کانبرا، سیدنی و ملبورن از شهرهای کوچکتر بسیار بیشتر است و باید در بررسی جدول هزینه زندگی در استرالیا، دقت کنید که حداکثر و حداقل را مد نظر قرار دهید.

بطور کلی، درآمد مردم استرالیا برای خرج های مختلف زندگی، بصورت نمودار زیر طبقه بندی میشود:

به علت آشنایی عمده مردم با نرخ دلار آمریکا (USD)، نرخ ها برحسب دلار آمریکا نوشته شده اند.

رستوران های کشور استرالیامیانگینمحدوده قیمت ها
گوشت، رستوران ارزان۱۷٫۹۸ $
۱۰٫۷۰ – ۲۶٫۶۷
گوشت برای ۲ نفر، رستوران معمولی۷۸٫۸۱ $
۵۰٫۰۰ – ۱۱۰٫۲۸
فست فود در مک دونالد یا مشابهات۸٫۱۴ $
۶٫۷۷ – ۹٫۸۳
آبجو خانگی (نیم لیتری)۶٫۱۵ $
۴٫۱۳ – ۸٫۷۶
آبجو وارداتی (۰٫۳۳ لیتری)۷٫۱۵ $
۵٫۰۱ – ۹٫۰۲
کاپوچینو (معمولی)۳٫۹۲ $
۳٫۳۸ – ۴٫۶۸
نوشابه پپسی (۰٫۳۳ لیتری)۳٫۰۹ $
۲٫۴۴ – ۳٫۸۳
آب (۰٫۳۳ لیتری)۲٫۶۲ $
۲٫۰۱ – ۳٫۲۹
بازارهای کشور استرالیا
شیر معمولی (۱لیتر)۱٫۶۱ $
۱٫۰۲ – ۲٫۴۴
قرص نان سفید (۵۰۰ گرمی)۲٫۷۵ $
۱٫۳۳ – ۴٫۱۰
تخم مرغ (۱۲ عدد)۴٫۱۷ $
۲٫۹۷ – ۵٫۳۴
پنیر تازه (۱ کیلوگرم)۱۰٫۱۷ $
۶٫۹۴ – ۱۴٫۸۲
سینه مرغ بدون پوست و استخوان (۱کیلوگرم)۱۱٫۲۴ $
۸٫۶۶ – ۱۴٫۹۳
سیب (۱کیلوگرم)۳٫۸۸ $
۲٫۸۷ – ۵٫۱۴
پرتغال (۱کیلوگرم)۳٫۲۶ $
۲٫۰۷ – ۴٫۲۴
سیب زمینی (۱کیلوگرم)۲٫۷۱ $
۱٫۹۳ – ۴٫۱۰
کاهو (۱ عدد)۲٫۵۳ $
۱٫۹۳ – ۳٫۱۲
آب ۱٫۵ لیتری۲٫۷۱ $
۱٫۵۰ – ۳٫۹۵
شیشه شراب متوسط۱۵٫۳۲ $
۱۰٫۵ – ۲۰٫۵
آبجو خانگی (نیم لیتری)۴٫۳۳ $
۲٫۶۷ – ۶٫۱۷
آبجو وارداتی (۰٫۳۳ لیتر)۴٫۸۳ $
۳٫۰۱ – ۷٫۴۰
پاکت سیگار (مارلبورو)۱۶٫۷۷ $
۱۴٫۰۴ – ۲۰٫۰۵
حمل و نقل در کشور استرالیا
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)۳٫۹۳ $
۳٫۰۰ – ۵٫۰۱
بلیط ماهانه۱۰۳٫۰۴ $
۵۰٫۱۳ – ۱۵۹٫۳۸
ورودی تاکسی (تعرفه معمولی)۳٫۹۶ $
۳٫۱۰ – ۵٫۱۹
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه معمولی)۲٫۱۸ $
۱٫۵۷ – ۳٫۰۹
تاکسی ۱ ساعت انتظار (تعرفه معمولی)۴۶٫۶۴ $
۳۴٫۴۶ – ۵۶٫۰۶
بنزین (۱ لیتر)۱٫۴۸ $
۱٫۳۴ – ۱٫۵۸
فولکس واگن گلف ۱٫۴ ۹۰ KW روند (یا یک اتومبیل جدید)۲۸,۸۵۰ $
۲۰,۶۸۱ – ۳۶,۵۴۶
خدمات رفاهی در کشور استرالیا (ماهیانه)
پایه (برق، گاز، آب، زباله) آپارتمان ۸۵ متری۲۰۲٫۳۷ $
۹۶٫۴۳ – ۳۴۸٫۷۴
۱ دقیقه تعرفه تلفن همراه اعتباری محلی (بدون تخفیف و یا طرح)۰٫۷۰ $
۰٫۲۸ – ۱٫۰۳
اینترنت (۶ مگابیت در ثانیه، پهنای باند نامحدود، کابل / ADSL)56.69 $
۳۹٫۵۱ – ۷۸٫۸۱
ورزش و اوقات فراغت در کشور استرالیا
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال۷۳٫۲۷ $
۵۰٫۷۴ – ۱۰۳٫۰۴
اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته)۱۸٫۱۹ $
۱۰٫۷۰ – ۲۵٫۸۶
سینما، پخش بین المللی، ۱ صندلی۱۶٫۶۵ $
۱۴٫۳۳ – ۱۹٫۱۸
لباس و کفش در کشور استرالیا
۱ جفت Levis 501 (یا معادل آن)۱۰۳٫۷۸ $
۷۰٫۴۳ – ۱۳۳٫۳۱
۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (زارا، H & M، …)۶۷٫۷۱ $
۴۰٫۱۹ – ۱۰۲٫۵۲
۱ جفت کفش نایک۱۴۷٫۶۸ $
۱۱۳٫۷۵ – ۲۰۱٫۰۳
۱ جفت کفش چرم مردانه۱۴۰٫۵۶ $
۱۰۰٫۲۵ – ۲۰۰٫۵۱
اجاره خانه در کشور استرالیا (ماهانه)
آپارتمان در مرکز شهر (۱ خوابه)۱,۶۸۵ $
۹۹۷ – ۲,۵۴۱
آپارتمان (۱ خوابه) در خارج از مرکز شهر۱,۲۲۲ $
۷۲۱ – ۱,۸۰۹
آپارتمان در مرکز شهر (۳ اتاق خواب)۲,۸۰۹ $
۱,۳۳۸ – ۴,۳۲۹
آپارتمان (۳ اتاق خواب) در خارج از مرکز۱,۸۸۹ $
۱,۱۳۲ – ۲,۸۹۵
قیمت خرید آپارتمان در کشور استرالیا
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر۶,۰۹۹ $
۲,۹۵۳ – ۱۰,۰۶۰
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز۴,۴۲۷ $
۲,۱۳۸ – ۷,۲۹۵
تامین مالی و حقوق در کشور استرالیا
متوسط حقوق ماهانه (پس از کسر مالیات)۳,۹۹۹ $
۲,۹۱۲ – ۵,۳۲۷
نرخ بهره وام مسکن در درصد (٪)، سالانه۷٫۰۵
۶٫۳۰ – ۷٫۶۵

کشور استرالیا نسبت به کشور آمریکا، هزینه های بیشتری برای زندگی طلب میکند ولی چنانچه در کشور استرالیا صاحب شغل باشید به راحتی میتوانید از پس هزینه های بالای زندگی در استرالیا برآیید. طبق آمار رسمی این کشور، ۹۰ درصد استرالیایی ها بدون هیچ نگرانی در هرماه از پس مخارج زندگی در این کشور برمی آیند.

همانطور که در بالا هم ذکر شد، هزینه های زندگی در هریک از شهرهای کشور استرالیا ممکن است متفاوت باشد ولی نزدیک به میانگین های جدول بالاست، لذا میتوانید اطلاعاتی به نسبت مناسب از هزینه های زندگی در استرالیا بدست بیاورید.

سوالاتی که ممکن است در ذهن شما نیز باشد؟!

شرایط کار در استرالیا چگونه است؟

کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق کار را دارند، باید کمتر از 45 سال سن داشته و صلاحیت آنها هم مورد تایید قرار گرفته باشد.

آیا امکان اخذ ویزای همراه در روش مهاجرت کاری به استرالیا وجود دارد؟

بله، در شرایط خاصی متقاضی مهاجرت کاری به استرالیا می تواند برای همسر خود نیز ویزا دریافت کند.

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان چگونه است؟

شرایط کار در استرالیا برای ایرانیان طوری است که فرصت دارند پس از مدتی اقامت دائم این کشور را دریافت کرده و حتی در صورت انطباق با بعضی معیارهای مشخص شده، تابعیت این قاره را هم دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مطلب امتیاز دهید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای